Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. no nie tylko pokaż mi kto poprawnie potrafi wystroić SOI po wyłączeniu EGR! nilt tego nie robi a jak juz tjunery to robią to estymują robią to na oko ;) taka mała złośliwość z mojej strony... a i warto poczytać co się stało w The City po rozszerzeniu strefy ulez bo akurat Brytyjczycy na research i naukę kasy nie żałuję... o 40% spadła liczba zgonów z przyczyny związanych z zanieczyszczeniem powietrza!
  3. Wczoraj
  4. Mam problem ze światłami adaptacyjnymi , czy ktos spotkał się z czymś podobnym ? Problem dotyczy lewego reflektora, ładnie wycina on sekcje gdy jedzie coś z naprzeciwka ale juz nie zapala ich ponowanie gdy jest taka możliwość. Problem występuje przy prędkościach > 100 i co najważniejsze , gdy jade za kimś. Jak nie ma samochodu przede mną to system działa bardzo dobrze i elegancko zapala i gasi sekcje. Wyłączenie i włączenie ponowne 'A' zapala wszystko ale do momentu wystąpienia warunku opisanego powyżej i jak coś wykryje z naprzeciwka do znowu lipa. Aso, po poradzie z BMW dokonało resetu(?) i kalibracji ale niestety nic nie pomogło, pogorszyło tylko i teraz system przeważnie nie gasi niebieskiej diody 'A' jak wjadę na trasie w oświetlone lampami ulicznymi strefy ( wcześniej tak się działo). Nie mam problemu z prawym reflektorem, tam wszystko jest OK.
  5. Egr off nie ma wplywu na dpf, jak juz to pomaga w dpf. Robie tego zbyt wiele. Nie sadze aby w Belgii badali poziom Nox a od tego jest egr.
  6. @MedicuS weź mnie następnym razem na taki wypad. Mogę jechać w bagażniku 😅
  7. adiki odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Kurde a w M2 tylko kamera cofania ;/ jak ja będę dbać o felgi 😢
  8. Polecam, fajny kompaktowy tor, stosunkowo nie daleko, przynajmniej od Krakowa. Budapeszt jest w podobnej odległości,, ale tam już kiedyś byłem. Mojego syna chyba pierwszy raz zaskoczyła cena, bo zwykle nie reaguje. 9.60 euro za dwie pepsi w puszce i usłyszałem - " co, to za te dwie cole?!" Tanio to już było, ale przynajmniej szybko podają ;) Jutro zobaczymy, co tam dzień przyniesie 😉
  9. macste odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Ja też pewnie min. 5 lat ale u mnie bez męczarni 😀 Dlatego klikałem opcjomat bez opamiętania coby nie żałować ze czegoś nie ma... 2 lata nawet bez czegoś da się wytrzymać ale 7... Kolega RS3 bez kamer 360 zamówił i żałuje...
  10. Też kce 😆 oczywiście jechać na Red Bull'a.
  11. 6.1 przy 340i to jazda za ciężarówkami chyba ;) Nie ma się czym chwalić ;)
  12. GDX4 odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Ja na przykład swoje 340 pomęczę jeszcze z 5-6 lat minimum. Nie widzę obecnie alternatywy dla swojej konfiguracji i oczekiwań od auta.
  13. Super wycieczka, ja w przyszłym roku przy dobrych wiatrach może zachaczę o taką imprezę
  14. Czyli co? BMW bez rabatow bedzie drozsze o 25% od Audi i powiedzmy o 15% od Mercedesa? Kto to bedzie kupował?
  15. Zacznę od tego, jak to w tym memie było, że koniecznie muszę sie zmienić, no bo jak tak ma być w piekle to ja tam k***a nie wytzrzymam. Jest petarda! Dzisiaj treningi i kwalifikacje f3 i f2. Jutro zacznie się więcej dziać, ale ryk jaki generuje Porsche super cup jest kosmiczny! Tylko ten upał, no to nawet nie jest upał, tylko jakąś absolutna masakra! Do tego mamy trybune najwyżej położoną na torze, no i widok jest zajebisty na większość toru, ale k. mać najpierw tam trzeba dojść 🫣 A jak już tam jesteś to czujesz się jak kurczak ma rożnie, bo trybuna jest stalowa i nagrzewa sie szybko i skutecznie tym samym grzeje z dołu, z góry, no jaja! Krzesełka parzą przez spodnie Ale cała reszta rewelacja, ludzi tyle w jednym miejscu chyba jeszcze nie wiedziałem, ale niemiecki ordnung jest wybitny, tak sprawnie to mają ogarnięte. Tylko przy bramkach wejściowych schodzi bo trzepią jak na lotnisku, otwieranie plecaka itd Kolejki są absolutnie wszędzie, ale mam wrażenie, że we Włoszech bym jeszcze czekał na obiad Dzisiaj sie spóźniliśmy, bo system był mam jeszcze nie znany, jutro dołożymy 1h i będzie git. Mamy zajebista miejscówkę, co prawda 30 minut jazdy, ale jest tak cicho i spokojnie, że mi to nie przeszkadza. Jak słyszę co się dzieje na kempingu obok Holendrów, to pomijając nagrzany kamper to jeszcze to jakieś kurde techno czy cokolwiek to jest 🫣 Kilka zdjęć dla zobrazowania 😉 Ja myślę, że b57 by spalił nawet mniej, choć 6.1 to jest ok wynik jak lecę wszędzie gdzie liczę że nie ma policji czy radarów, 160 na tempomacie. Wracając trochę podkręcę tempo, bo z uwagi na to ze chciałbym być w domu max o 1.00 w nocy i właśnie będzie to raczej nocna jazda to zobaczymy efekt. 20260626_184715.mp4 20260626_191411.mp4 20260626_184345.mp4 20260626_133121.mp4 20260626_133033.mp4
  16. Sprzedam nowe zegary licznik Virtual Cockpit do Bmw F10 Plug&Play Cena 1300zł.
  17. Żałuj :) Ale póki jeszcze trochę ich jeździ, da się nadrobić :) Phaeton, to nie tylko klima. Fotele z grzaniem i wentylacją, regulowane x18. Rewelacyjne wyciszenie, trzeba mieć słuch muzyczny, by przy zamknię tych szybach ( wszystkie boczne podwójne ) usłyszeć, że cos sie tłucze albo wyje 🤣. Rewelacyjne materiały wykończeniowe i spasowanie elementów wnętrza. Na tamten czas - rewelacyjny zawias pneumatyczny - który do dziś spedza sen z powiek warsztatom robiącym geometrię 3d 🤣 ale regulacja twardości w 4 poziomach, samoczynny opad przy prędkości autostradowej i cholernie wysoka trwałość- to ogromny plus. Do tego tryb wysoki, przydatny w śniegu. Niestety, mógłby szybciej poziomować przy ostrym hamowaniu, ale tu juz fizyka robi swoje - nawet przy 20 calowych felgach, przyszlifowałem hokej zderzaka. Asystent martwego pola od 2004r, aktywny tempomat od 2005r, radar reagujący na przeszkodę od 2007r. W v8 z 2009 miałem przypadek, że auto wypadlo z podporzadkowanej - zanim zdjąlem noge z gazu, phaeton juz hamował. Ale phaeton to także wyzwanie. 95% ogarniętych warsztatów na jego widok ma natychmiast 500 rozrządów do zrobienia :) stopień komplikacji niektórych rzeczy na początku przeraża. Do elektroniki potrzeba maniaka, ale z czasem - da sie większość samemu. Ogólnie- nie opłaca sie kupować gruza, a te w ładnym stanie juz dawno mają okres spadku ceny za sobą. Jeśli kupować phaetona w12, to tylko po lifcie, tego 450km. Wcześniejszy 420 km tez cieszy ale ma sporo problemów wieku niemowlęcego. Jednak tak jak i w v10 5.0 tdi - jakąkolwiek naprawa = wyciągnięcie silnika. Corrado.. ehhh .. to było marzenie. A jak juz sobie kupiłem wymarzone G60 - czym prędzej je sprzedałem. A dziś żałuję... VR6 się przyjęło w mowie potocznej i szczerze mówiąc, niespecjalnie wielu wie, czy sie różni od V6, a i ci co wiedzą, często używają zamiennie. Nie spotkałem się tyłko z VR6 tdi - co wcale nie znaczy, że go nie ma Ktoś mnie zapytał ostatnio, czemu e46 po takich potworach... nie wiem, nie planowałem kupić. Samo mnie znalazło i cieszę sie jak w latach 90tych - robiąc je pod siebie. Bezcenne.
  18. Szklana Manufaktura juz jest zamknięta, z tego co wiem...:-( Phaeton się nie przyjął głównie z powodu znaczka. Na początku produkcji ( wyszlo paręset sztuk 3.2 VR6 ) z napędem na przód, był o niebo do przodu przed A8 z tego samego okresu. Potem, od momentu gdy wszedł V6 tdi, był już permanentny napęd 4x4, TorSen C z rozdziałem mocy 55 tył, 45 przód. Genialna rzecz, oczywiście oprócz stricte gładkich powierzchni tylu lód.. ;) Pomimo ponad 200 patentów opracowanych na potrzeby tego auta, Phaeton był zwyczajnie zbyt drogi i jak bardzo celnie zauważył @macste - nie miał tradycji, tradycji takiej jak bmw, mercedes czy audi. Szkoda.
  19. słonik40 odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Giełda niech sobie żyje swoim życiem, na dziś dzień nie na lepszej alternatywy na rynku jeśli chodzi o niemieckie firmy. Można narzekać na cenę ale chińskie premium wcale tańsze nie jest, denza od byd jest wyceniona na ponad 500k. Bmw w porównaniu z denza jest tanio. Jak jakość wnętrza będzie słaba w neue classe pójdę do Mercedesa.
  20. Czujnik różnicy ciśnień DPF z dwoma króćcami sprawdzałem już na 3 sztukach: jeden stary, drugi nowy oryginalny BMW i trzeci zamiennik Hella. Każdy pokazuje praktycznie tak samo. Różnica ciśnień DPF normalnie się zmienia, a na zgaszonym silniku pokazuje 0 hPa, więc ten czujnik i wężyki od DPF raczej są OK. Czujnik ciśnienia spalin przed turbo też sprawdzałem — chodzi mi o ten z rurką wkręconą w kolektor wydechowy / przed turbiną. Rurka jest czysta, nie jest zapchana. Wartości tego czujnika płynnie zmieniają się razem z gazem i obciążeniem. Na zgaszonym silniku pokazuje około 1012 hPa, czyli mniej więcej ciśnienie atmosferyczne, więc wygląda logicznie. Na zgaszonym silniku mam tak: 738 Exhaust gas pressure before exhaust turbocharger: około 1012 hPa 759 DPF differential pressure: 0.00 hPa Air mass actual: 0 mg/Hub Air mass nominal: 2000 mg/Hub 737 Exhaust gas pressure before diesel particulate filter: 500 hPa I tu pytanie: czy oprócz czujnika różnicy ciśnień DPF oraz czujnika ciśnienia spalin przed turbo jest jeszcze jakiś osobny czujnik, który powinienem sprawdzić? Bo 738 przed turbo wygląda, że działa normalnie, a 759 różnica DPF też wygląda OK. Nie wiem tylko, czy parametr 737 u mnie jest realnym odczytem, czy wartością zastępczą / nieobsługiwanym PID w tej konfiguracji.
  21. Bimmer_34 opublikował(a) temat w E60, E61
    Pacjent e60 525d x drive 2010 automat 288 tys ze Szwajcarii. Od jakiegos czasu od zakupu zaczelo szarpac zwlaszcza pod obciazeniem. Kiedy sie jedzie pod gore na wysokim biegu dajac gazu pod gore auto jakby szarpie jakby przod lekko podskakiwal. A wiec zdecydowalem sie wymienic je....y x drive na zregenerowany bo mechanik mowi 100% to jest to. Dzis auto odbieram z nowym napedem jade pod gore to samo rece mi opadly..Olej w x drive nowy ravenol xdrive zakodowany i to samo. Opony nowe 4 takie same cisnienie jak nalezy.. elementy napedu typu łacznik, podpora walu tez niby ok. Czy ktos moze cos pomoc ?? czytalem, ze moze byc sprzeglo hydrokinetyczne ale nic mi nie faluje ale jakby reakcja na gaz czasami mi sie wydaje ospala...aha poduszki pod silnikiem nowe ogolnie auto jezdzi i pracuje jak nalezy tylko to gówno. Olej w skrzyni niby robiony rok temu w Szwajacari tak jest na dokumentach. Niech ktos cos pomoze bo ja juz nie mam sily na to
  22. tam masz dwa czujniki ciśnienia spalin jeden tak jak pissesz jest przy dpf w zależności czy silnik jez z bluperformamce czy bez to jest z dwoma lub z jednym króćcem... a an kolektorze wydwchowum masz jeszcze vzulnik backpr3ssire przed turbo i albo masz go uszkodzonego albo rurkę zapchaną flatego cisnienie stoii dęba... jeszcze raz: 1 air mass nominal/zadane stoii dęba na wartości maxymalnej podczas normalnej pracy silnika, podczas wypalania dpf dopiero rusza i jest zmienne żeby pomóc 3cu ustalić resztę parametrów do osiągnięcia wymaganego EGT. 2.pozycja egr również powinna się zmieniać wrqz z pracą zaworu egr a on ciągle pracuję nawet podczas wypalania dpf(zeby np schłodzić spaliny w razie potrzeby czy stworzyć warunki fla wymaganego SOI) 3.EGP mierzone jest zawszę i wartość powinna się ciągle zmieniać. Jak wyżej kolega napisał... weź kawałek aluminium i zaslef fizycznie wlor spalin na egr i zrób loga z ciśnienia doładowania bez odponania wtyczki ecu złapie błąd bo po maf sprawdzi że egr nie podaje spalin do dolotu... i jak zadane doladwanie pokryje się z otrzymanym masz winowajcę... co z tym fantem zrobisz to już tylko i wyłącznie twoja sprawa masz kilka opcji nowy oryginał egr off... a i zrób porządek z czujnikiem ciśnienie spalin w kolektorze wydwchowym bo on ma prawo limitować doładowanie a jak pokazuję ciagle 500mbar to jest bardzo duża wartość.
  23. Dużo dobrego słyszałem o Phaetonach... nigdy przyjemności obcowania wewnątrz. Piech rzeczywiście miał fioła na punkcie klimy bo miał duże wyczulenie w tym temacie i przypadłość zdrowotną. Miało być naj i na tamte czasy się udało... wątpię żeby gdzieś lepiej to wymyślili do dzisiaj. Już kiedyś ktoś mi zwrócił uwagę z tym V6... rzeczywiście. Chyba za bardzo pamiętam Corrado VR6 sąsiada... marzenie 90's. W każdym razie gratki za dobry gust, sam myślałem że gdybym miał kupić duże limo klasyka to albo twój W12 albo Sclasse W221 z V12... niedługo wyginą i nigdy nie będzie szansy poobcować z 12garami. Dlaczego? Brak prestiżu starszych braci... to nie był "ten czas".
  24. Przy 160km/h 6,1 to wynik meeeega. W 340d spodziewałbym się 7. W 340i lci już będzie ponad 9. Ponoć nowsze generacje silników bardziej oszczędne np. TU2.
  25. Tak na boku, polecam zwiedzanie manufaktury VW w Dresden. Co prawda teraz tam jest pokazowo ID3 ale wcześniej robili właśnie Pheatona. Ciekawe rzeczy polski przewodnik opowiada. Dlaczego te auto się nie przyjęło 🤷‍♂️
  26. adamjttk odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Zle sie dzieje w niemieckiej motoryzacji. W Europie bieda sie robi i ludzie juz tak nie rzucaja sie na nowe auta po 300-400k PLN, w Chinach preferuja chinskie elektryki ktore obiektywnie maja lepszy stosunek cena/jakosc, w US nagonka patriotyczna, ostatnio Polestara wyrzucili z rynku ktory jest w USA produkowany (sic!) Marze BMW to na dzisiaj 1-3%, Dacia ma lepsze. Kurs akcji BMW czy Mercedesa przebija kolejne minima, obecnie jestesmy tak nisko jak bylismy gdzies ~6 lat temu Jak wstrzymaja dywidendy 7% to ratuj sie kto moze bo bedzie kamien w wode. Najgorsze jest to, ze okropnie sie to odbija na jakosci, wnetrze nowych BMW wola o pomste do nieba, kto siedzial w iX3 np to wie o czy mowie, w G50 nie bedzie lepiej niestety VW planuje zwolnic 100k pracownikow i zamknac 4 fabryki w DE (!) Mercedes-Benz asks staff to work longer for same pay By Investing.com Polestar barred from US over the Chinese connected vehicle rule, a dangerous precedent | Electrek VW could cut 100,000 jobs and close 4 factories in a radical shake-up | Electrek Jak tak dalej pojdzie to moze ratunkiem dla tych firm bedzie przejscie na zbrojeniowke, zaczna jakies czolgi czy inne samoloty budowac? ;) Oby tym razem obylo sie bez pracownikow z Auchwitz :D Z ciekawostek --> Micron zarobil w tym kwartale (w 3 miesiace..) na czysto niewiele mniej niz jest warte cale BMW/MB na gieldzie (!)
  27. Dzięki za podpowiedź. Na odpiętym EGR faktycznie auto jedzie normalnie, ma moc i doładowanie idzie za żądaniem. Problem jest tylko taki, że z odpiętym EGR szybciej przybywa sadzy w DPF, więc nie chciałbym iść od razu w EGR off. Przebywam w Belgii, a tutaj kontrola techniczna jest bardziej rygorystyczna niż w PL, więc wolę mieć auto zgodne z tym, co wyszło z fabryki. Może czasem za mocno w to wierzę, ale jestem zdania, że jak coś fabrycznie było zamontowane, to powinno działać prawidłowo. Kiedyś w BMW E60 wyciąłem DPF i po tygodniu jazdy wstawiłem go z powrotem, bo jednak źle się z tym czułem i wolę mieć układ sprawny, a nie wyłączony programowo. Dlatego najpierw chcę dojść, czy problem robi sam EGR, jego sterowanie, przepływ, czy może coś jeszcze w układzie doładowania, zanim pójdę w EGR off.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.