Skocz do zawartości

[E87] Temperatura silnika DIESEL - 118d/120d


bl120d

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 311
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kolega poeta robi komedie z wymiany termostatów a bigosu na zagryzkę dodaje kumaty wujek... robicie jakieś filozofie z wymiany termostatów..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten osad na czujniku wyglada jak skamieniale nasienie i nie ma nic wspolnego z bigosem cypisie….

Przebieg auta poety sugeruje sprawdzenie tej czesci rowniez zanim dokona wymiany termostatu.

Mechanika to nie glinkowanie :)

 

PS.Co za glinke wuj powinien kupic na lakier schwartz2?

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od stanu lakieru i kiedy ostatnio usuwana byla smola i lakier deironizowany.. mozesz walnac jakas miekka lub srednia (twarda odradzam)

.. termostaty w dieslach padaja to norma.. czujniki jeszcze w dieslu nie widzialem... w bezynie zdarza sie ale wtedy pokazuje ze przegrzany.... nawet jakby czujnik byl mocno zapaskudzony to ile on przeklamie... 0.5'C wątpie zeby moglobyc wiecej... jeszcze skad tam syf.. plyn chlodniczy przeciez jest czysty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ze nie na temat, mam problem z włączeniem temp. w ukrytym menu. Dochodzę do 19 pozycji wpisuje sumę ostatnich cyfr vinu i wraca mi po chwili do tego menu co jest 8 pozycji, kiedyz powrotem przejde do menu właściwego (21 pozycji) nadal mam zablokowane od 3 pozycji a przy 19 pozycji pisze mi OFF. Wie ktoś o co chodzi ?

ponawiam pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam ze chce wam się kombinować i klikać i obliczać jak można obd2 bt + torque i jest wszystko wraz z błędami za mniej niż 50 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie termostat wymieniony w moim BMW 116 i . Pokazuje temperaturę w okolicach 100 - 105 *C Czy to jest normalna wartość ? jaka jest temperatura u Was Panowie ?

Kolejne pytanie to przy jakiej temperaturze powinien włączyć się wentylator ? wydaję mi się że gdy temperatura dojdzie do 110 *C to już wentylator powinien działać .

 

 

Pozdrawiam czekam na odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze dodać że po wymianie termostatu spalanie spadało o ok. 4-5 l . Nurtuje mnie sprawa temperatury silnika cały czas w ukrytym menu jak i komputerze serwisowym pokazuje w granicach 100-105*C . jak dla mnie to troche za dużo . Jak się wam wydaje ? druga sprawa to wentylator silnika nie właczył się w ogole nawet przy 120*C ... kto wie gdzie znajduje się przekaźnik i bezpiecznik wentylatora ? może to wina czujnika chłodnicy ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyny mają wyższa temperaturę pracy niż diesel. Niestety nie powiem Ci dokładnie nie są zakresy.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na to jak jest u innych, lecz sprawdź w dokumentacji. znajdziesz w necie bez problemu.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym silniku optymalna temperatura to okolice 90 C, nie trzeba tego wyczytywac ...

 

Czyli jeśli u mnie temperatura silnika jest w granicach 100 - 105 *C( warunki miejskie ) oznacza to że coś jest nie tak ?? termostat mam oryginalny BMW czytałem że otwiera się on przy temperaturze 105*C . Zastanawiam się czy wszystko jest dobrze odpowietrzone . Ale gdy na zapalnym silniku i ustawionym nawiewie na full wraz z full temperaturą po odkręceniu odpowietrznika na biegu jałowym nie ma żadnego płynu wylatującego z powietrzem jak i samego płynu , wiec wszystko powinno być ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

Termostat który zakupiłem otwiera się przy 105*C , więc też mi się wydaje że jeśli komputer w ukrytym menu pokazuje temp. w granicach 100-105*C to znaczy że wszytko jest w porządku .

 

Ps. Pozostaje walka z wentylatorem chłodnicy który się nie włącza . Może ktoś to przerabiał ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bmw serii 1 zastosowano ciekawe rozwiązanie do diagnostyki pojazdu. należy podłączyć się pod obd II i będzie wiadomo co nie działa i kiedy się zepsulo i w jakich okolicznościach (ale nie pogodowych). wentylatora nie przerabiamy a diagnozujemy. jeśli wyjdzie ze jest zepsuty to należy go wymienić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.