Skocz do zawartości

Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów


charlesw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosilbym was o pomoc w czym szukac problemow inpa wywalila mi pare bledow:


PDC:


F E H L E R S P E I C H E R L E S E N ---------------------------------------

Datum : 13.06.2021 15:36:09 JobStatus: OKAY Variante : PDC_87.PRG Version : 3.20-------------------------------------------------------------------------------

ERGEBNIS : 4 Fehler im Fehlerspeicher!-------------------------------------------------------------------------------

0x9E35 Fehlerort: Wandlerleitungen HML FS_LESEN_DETAIL: IFH-0010: DATATRANSMISSION TO CONTROLUNIT DISTURBED-------------------------------------------------------------------------------

0x9E36 Fehlerort: Wandlerleitungen HMR

Fehlerhäufigkeit: 1 Logistikzähler : -1

Kilometerstand 248736 km Aussentemperatur 16.00 Grad C

Signal oder Wert oberhalb Schwelle Testbedingungen erfüllt Fehler momentan vorhanden und bereits gespeichert Fehler würde das Aufleuchten einer Warnlampe verursachen

Fehlercode: 9E 36 E1 01 79 74 10-------------------------------------------------------------------------------

0x9E34 Fehlerort: Wandlerleitungen HR

Fehlerhäufigkeit: 1 Logistikzähler : -1

Kilometerstand 248736 km Aussentemperatur 16.00 Grad C

Signal oder Wert oberhalb Schwelle Testbedingungen erfüllt Fehler momentan nicht vorhanden, aber bereits gespeichert Fehler würde das Aufleuchten einer Warnlampe verursachen

Fehlercode: 9E 34 A1 01 79 74 10-------------------------------------------------------------------------------

0x9E33 Fehlerort: Wandlerleitungen HL

Fehlerhäufigkeit: 1 Logistikzähler : -1

Kilometerstand 248736 km Aussentemperatur 16.00 Grad C

kein Signal oder Wert Testbedingungen erfüllt Fehler momentan vorhanden und bereits gespeichert Fehler würde das Aufleuchten einer Warnlampe verursachen

Fehlercode: 9E 33 E4 01 79 74 10


SILNIK.


F E H L E R S P E I C H E R L E S E N ---------------------------------------

Datum : 13.06.2021 15:31:17 JobStatus: OKAY Variante : MEV9N46L.PRG Version : 4.003-------------------------------------------------------------------------------

ERGEBNIS : 4 Fehler im Fehlerspeicher!-------------------------------------------------------------------------------

0x2EEA CDKTKA - Temperaturfuehler Kuehleraustritt

P2184 Motorkühlmitteltemperaturfühler 2 Schaltkreis - niedrig

Fehlerhäufigkeit: 11 Logistikzähler : 40

1. Umweltsatz Kilometerstand 248620 km Motordrehzahl (nmot) 0.00 /min Motortemperatur (tmot) 90.00 Grad C Umgebungstemperatur (tumg) 19.50 Grd C ADC TKA (adtka) 5.00 V

2. Umweltsatz Kilometerstand 248620 km Motordrehzahl (nmot) 2600.00 /min Motortemperatur (tmot) 60.00 Grad C Umgebungstemperatur (tumg) 19.50 Grd C ADC TKA (adtka) 5.00 V

3. Umweltsatz Kilometerstand 248720 km Motordrehzahl (nmot) 0.00 /min Motortemperatur (tmot) 14.25 Grad C Umgebungstemperatur (tumg) 13.50 Grd C ADC TKA (adtka) 5.00 V

Kurzschluss nach Plus oder Leitungsunterbrechung Testbedingungen erfüllt Fehler momentan vorhanden und bereits gespeichert Fehler würde kein Aufleuchten einer Warnlampe verursachen Diagnose aktiv Zyklus-Flag gesetzt

Fehlercode: 2E EA 62 05 21 84 0B 28 61 1E 00 B8 5A FF 61 1E 41 90 5A FF 61 28 00 53 52 FF-------------------------------------------------------------------------------

0x2B63 CDKPH2 - Nockenwellengeber Auslass

P0366 Nockenwellengeber Auslass Schaltkreis (Bank 1) - Bereichs- oder Leistungsproblem

Fehlerhäufigkeit: 4 Logistikzähler : 40

1. Umweltsatz Kilometerstand 248620 km Motordrehzahl (nmot) 1120.00 /min Motortemperatur (tmot) 78.75 Grad C Umgebungstemperatur (tumg) 19.50 Grd C Versorgungsspannung (ub) 11.59 V

2. Umweltsatz Kilometerstand 248620 km Motordrehzahl (nmot) 1320.00 /min


Motortemperatur (tmot) 103.50 Grad C Umgebungstemperatur (tumg) 21.75 Grd C Versorgungsspannung (ub) 11.96 V

3. Umweltsatz Kilometerstand 248700 km Motordrehzahl (nmot) 2160.00 /min Motortemperatur (tmot) 97.50 Grad C Umgebungstemperatur (tumg) 24.75 Grd C Versorgungsspannung (ub) 11.96 V

Lage der Phasenflanken oder Einbaulage ausserhalb Toleranz Testbedingungen erfüllt Fehler momentan vorhanden und bereits gespeichert Fehler würde das Aufleuchten einer Warnlampe verursachen Diagnose aktiv MIL ein

Fehlercode: 2B 63 E4 11 03 66 04 28 61 1E 1C A9 5A 7B 61 1E 21 CA 5D 7F 61 26 36 C2 61 7F-------------------------------------------------------------------------------

0x2C9D CDKHSVE2 - Endstufe Heizung Sonde vor Katalysator Bank2

P0050 Beheizte Lambdasonde Heizungssteuerkreis (Bank 2, vor Katalysator) - Fehlfunktion oder Leitungsunterbrechung

Fehlerhäufigkeit: 1 Logistikzähler : 40

Kilometerstand 248620 km Versorgungsspannung (ub) 13.85 V Spannung LS-Heizung v. Kat Bank2 (uhsv2) 0.00 V Abgastemp. v. Kat aus Modell Bank2(tabgm2) 370.00 Grd C LSU-Spannung vKat Bank2 (ADC)(uulsuv2_u) 1.50 V

Leitungsunterbrechung Testbedingungen erfüllt Fehler momentan vorhanden und bereits gespeichert Fehler würde das Aufleuchten einer Warnlampe verursachen Diagnose aktiv MIL ein

Fehlercode: 2C 9D E4 11 00 50 01 28 61 1E 93 00 54 4D FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF-------------------------------------------------------------------------------

0x2CA2 CDKHSVSA - Heizung Lambdasonde vor Kat (Schubspannung) FS_LESEN_DETAIL: IFH-0010: DATATRANSMISSION TO CONTROLUNIT DISTURBED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,



proszę o pomoc. W ciągu tygodnia meczę się z błędami poniżej:


003FF1 - Pomiar masy powietrza

9c1789725fc63be1med.jpg


00452A - Informacja układu filtra cząstek stałych - Dostępny ograniczony pozostały przebieg filtra cząstek stałych


004933 - System powietrza, przepływ powietrza do przepływu masowego układu recyrkulacji spalin, poprawność

7d19de579aa31bedmed.png


004D03 - Czujnik ciśnienia spalin - zmiana wielkości wyjściowej czujnika w czasie poza przedziałem tolerancji


Wczoraj zostały wymienione oba czujniki ciśnienia spalin, ale widocznie jeden z nich nie działa, że pokazał dzisiaj mi się błąd 004D03. Zawór EGR został nasmarowany, i działa prawidłowo ( przedtem zacinał się w jednym miejscu ) Przepływomierz został wymieniony.


Proszę o pomoc w tym temacie, bo już fora przeczytałem zrobiłem czynności co innym pomogło a u mnie błędy nadal się pojawiają.


Program do sprawdzenia błędów: INSTA

Samochód: BMW E90 2.0D N47D20A 177KM z elektrycznym zaworem EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego napisz dokładnie co zrobiłeś przy swoim aucie. Nie ma sensu aby koledzy z forum powtarzali rozwiązania , z których ty korzystałeś....


https://bmwfault.codes/


Dwa czujniki różnicy ciśnień..?

Podaj ich numery ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego że jakoś 2 Msc temu zapalił się Check Engine w ista pokazał się błąd o przepływie masy powietrza więc sądziłem, że to przepływomierz. Wymieniłem go na inny, błąd skasowałem za drugim uruchomieniem samochodu check wrócił. Wymieniłem przepływomierz na inny później na 3, 4 i błąd nadal pojawiał się. Więc poddałem się i olałem sprawę. ( za 3 i 4 robiłem już adaptacje). Dwa miesiące minęły postanowiłem sprzedać samochód bo już mam go od 3 lat, 100 tys km przejechane i czas na inny więc postanowiłem załatwić sprawę raz i na zawsze z tym check engine. Po sprawdzeniu błędów w ista pojawiły się nowe. ( było więcej niż napisałem w poście wyżej). Wymieniłem cała chłodniczke z zaworem EGR. Jeden błąd zniknął, ale nadal pojawiał się błąd o EGR. Przeczytałem na forum że zawór się zacina, więc zdjalem osłonę plastikowa i nasmarowalem ten cały mechanizm smarem, ponieważ jak pisali u mnie również zacinal się w jednym miejscu . Po tym zabiegu jeden błąd zniknął i pozostały błędy które podałem w poście wyżej . Na jakiś forum przeczytałem że to wina czujnika ciśnienia spalin, a że mam dostęp do części używanych wymieniłem od razu dwa.

Numery czujników

7 808 013, 7 805 152

Czujniki wymieniłem o takich samych numerach co były u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z inpą, mianowicie nie ma silnika n47 2.0d e91 wogóle nie ma tego silnika w inpie. Co mam z tym zrobić ? Da sie to jakoś wgrać?

Druga sprawa to że nie moge połączyć sie z silnikiem, skrzynią biegów itd tylko moge zrobic taki ogólny scan błędow itp

BMW e91 2.0d n47 177km

mam kabel k+dcan, mozliwe ze cos zle wgrałem ponieważ robiłem to pierwszy raz

windows xp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dziś wymieniałem kolektor dolotowy w BMW e91 320d N47. Trochę namęczyłem się z rurka wchodząca w blok silnika i lekko się zdeformowała, do tego stopnia że czujnik? w niej lekko pękł. Bimmer tool zaczął pokazywać błąd 4d88. Czy to faktycznie rurka i czujnik do wymiany czy coś innego?


Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy, dziś wymieniałem kolektor dolotowy w BMW e91 320d N47. Trochę namęczyłem się z rurka wchodząca w blok silnika i lekko się zdeformowała, do tego stopnia że czujnik? w niej lekko pękł. Bimmer tool zaczął pokazywać błąd 4d88. Czy to faktycznie rurka i czujnik do wymiany czy coś innego?


Z góry dziękuję.

"czujnik temperatury spalin za chłodnicą recyrkulacji spalin, sygnał"


www.bmwfault.codes


Fault Code Description

Monitoring of exhaust gas temperature sensor after EGR cooler The fault is detected if the raw signal (voltage) is less than the lower limit value.

Lower limit value: 200 mV


Fault Code Conditions

General Conditions Monitoring is running continuously.

Terminal Condition PWF status: Driving

Terminal Condition PWF status: Testing-analysis-diagnosis

Terminal Condition PWF status: Residing



Fault Time Condition

The fault is entered if it is present for longer than the following period: 600 ms


Service Plan

1. Check line and plug connections

2. If wires and plug connections are OK:

Replace exhaust-gas temperature sensor after exhaust-gas recirculation cooler.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czujnik jest wkręcany w tą rurkę

Jeżeli chodzi o silnik z Twojego profilu - Nr. czujnika - 13627811913

Dla pewności możesz podać 7 ostatnich znaków VIN.


Jeśli uszkodzony, kup używkę - z tego co widzę to są bardzo tanie :)

71v998thHWL._AC_SX355_.jpg

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Panowie mam problem i już brakuje pomysłów. Może ktoś miał podobny i podsunie jakieś rozwiązanie.

e90 N43 raz na jakiś czas po odpaleniu nie wchodzi na obroty ( Tylko na 400 - 500 obrotów) i brak reakcji na pedał gazu.


Ostatnio wymienione:

- pompa oleju

- rozrząd

- świece

- wtryski + kodowanie

- pompa wysokiego ciśnienia


Brak błędów na komputerze. Ciśnienia i wszystko inne w normie, a problem dalej się powtarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Po 2 dniach nie używania auta nie mogę odpalić. wyskakuje ikonka z kierownicą z wykrzyknikiem i druga z kierownica i strzałką nad nią w obie strony obie żółte. Dodatkowo piszczy alarm po próbie odpalenia go.

2C31

CDA1

CD98

CD9C

CDA5

CDC0

CD95

auto to e90 n43b20 rok 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, często tu zaglądam ale nie rozpisuję się, bo moja wiedza w temacie marna. Niestety utknąłem i może ktoś coś?

Zeszłą zimę przejeździłem z tą usterką (o dziwo auto dało radę).

Zrobiło się ciepło więc wymieniłem świece żarowe i w ostatnim czasie sterownik świec ( w sklepie ściągnęli hitachi).

Teraz jak temperatura spadła poniżej 15 stopni ponownie pojawiły się błędy na czterech świecach:

004212

004222

004232

004242

Sprawdzić działanie udaje się jedynie na zimnym silniku, mam problem z wymuszeniem działania świec przez Inpę. Są zakładki z funkcją wymuszenia działania ale to nie działa?

Czy inpą nie wymuszę działania świec w moim aucie (E91 320-163KM M47)

Jak często zdarza się , że nowy sterownik jest uszkodzony albo podpowiedzcie co można jeszcze sprawdzić, gdzie szukać przyczyny.

Auto użytkuję od roku i nie znam pełnej historii.

W UIF Inpa zauważyłem , że są różne numery vin , choć nie wiem czy ma to znaczenie?

ADR Grobname JobStatus ZB-Nummer FG-Nummer Datum

00 JBBF OKAY 9134485 FJ39989 23.03.2010 01

MRS OKAY 9134280 FJ39989 23.03.2010 12

DME/DDE OKAY 7808383 FJ39989 23.03.2010

17 EKP OKAY 7169960 FJ39989 23.08.2005

29 DSC OKAY 6778164 FJ39989 23.03.2010

3F ASK OKAY 9185565 FJ39989 23.03.2010

40 CAS OKAY 9147224 FJ39989 23.03.2010

41 DWA OKAY 9149671 FJ39989 23.03.2010

47 ANTTU OKAY 9185625 KK65289 08.07.2008

56 FZD OKAY 9197739 FJ39989 23.03.2010

60 KOMBI OKAY 9187060 FJ39989 23.03.2010

62 MOSTGW OKAY 9185555 FJ39989 23.03.2010

63 MASK/CCC OKAY 9185623 ÿÿÿÿÿÿÿ 06.06.2008

64 PDC OKAY 6982403 FJ39989 23.03.2010

67 ZBE OKAY 9122026 FJ39989 23.03.2010

72 FRM OKAY 9128184 FJ39989 23.03.2010

73 CID OKAY 9114361 FJ39989 23.03.2010

78 KLIMA OKAY 9199260 VG88037 21.12.2015

A0 CCC OKAY 9193886 FJ39989 23.03.2010


Nie wiele z tego wszystkiego jeszcze rozumiem ale święci garnków nie lepią może z Waszą pocą ogarnę to moje auto.

Nie jestem "oblatany" w tym całym internetowym pisaniu, więc jeśli dokonałem tego wpisu w niewłaściwym miejscu to przepraszam.

A może znajdzie się ktoś z okolic Białej Podlaskiej kto ogarnie moje autko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Jestem zarówno prawie świezym użytkownikiem BMW jak i całkiem świeżym członkiem tego forum, więc uznaję ten post przy okazji jako przywitanie - cześć :)

Nie jestem mistrzem mechaniki, więcej musze się nauczyć niż wiem, dlatego bądźcie świadomi, że moje pytania mogą być bardzo banalne - muszę wystartować ze wszystkim od początku.


Tak czy inaczej - Moje BMW kupiłem jakoś na początku roku, wiedziałem już wtedy, że ma skopany DPF, który wymieniłem na świeży zamiennik.

DPF regularnie kontroluje sobie przez OBD żeby być pewnym, że poprawnie się wszystko wypala. No i właśnie jakieś dwa tygodnie temu pojawił mi się komunikat w kompie pokładowym o problemie z DPF i o możliwym spadku mocy. Poza informacją, żeby odwiedzić serwis nie było więcej szczegółów. Błąd jednak zniknął i więcej się nie pojawił, więc uznałem to za typowy chwilowy bug.

Wczoraj jednak podłączyłem się przez OBD i zobaczyłem, że masa sadzy jest na poziomie ponad 20g (coś ponad 30%) i nie ma nawet zaplanowanego wypalania. Zeskanowałem kody błędów - wyskoczył P14A6. Zakładam zatem, że to jeden z tych który blokuje system przed wypalaniem.


No i teraz pytanie - Od czego, Waszym zdaniem, powinienem zacząć diagnostykę? W miarę możliwości chciałbym zrobić jak najwięcej sam, żeby poznać auto, a nie od razu oddawać do mechanika :)


Zanim napisałem post przejrzałem co się da, włącznie z innymi forami. Według tego wątku - https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=1041289 wychodzi na to, że mogły się w DPF zebrać cząstki, które nie ulegają wypaleniu. Jednak czy to możliwe, żeby stało się to w kilka miesięcy? DO tej pory wszystkie regeneracje przebiegały bezproblemwo, zatem chyba nie powinno być problemu.

Dlatego sam DPF, IMO jest sprawny. Przypuszczam, że może to być któryś z czujników, ale szczerze mówiąc nie wiem jakie tam są czujniki i jak się do nich dobrać.


Macie jakieś rady?


Pozdrawiam,

Kresek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jakim fatalnym programem diagnozujesz auto?

Zainstaluj sobie bimmer-tool chiciaż Lite, a lepiej Expert. Napisz normalny kod błąd, nie Pxxxx. W wersji Expert masz wszystko co da radę sprawdzić w DPF. Zazwyczaj uszkodzony DPF to skutek, a nie przyczyna

Wymieniając go na drugi, nie usunąłeś przyczyny, tylko zajechałeś drugi. Po drugie mało ludzi zadowolonych jest z zamienników i lepiej wypada czyszczenie starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Cię zaskoczę - używam wykupionego bimmer toola, a wspomniałem o powyższym kodzie bo po nim udało mi się znaleźć jakiekolwiek wzmianki w internecie o moim problemie. Ten kod akurat wyświetlił mi się w carista ;)

Załączam screena z wczorajszego sprawdzania błędów.

IlhazvC

https://imgur.com/IlhazvC

Jeśli chodzi o wymianę DPF - przyczyna była naprawiona wcześniej (został zalany płynem chłodniczym), DPF został ostatnim elementem, który wymagał naprawy. Zwyczajnie poprzedni właściciel tego już nie zrobił. Użyłem zamiennika, którego używa również mój znajomy i od długiego czasu jest zadowolony, stąd taka decyzja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podałeś tylko kod P, to wywnioskowałem, że używasz czegoś dziwnego. W tym co wkleiłeś masz napisane, że czujnik ciśnienia spalin nawala i błąd sondy lambda

Jasne, rozumiem - nawet nie wiedziałem, że te kody z P są złe - teraz już będę pamiętał ;)

No właśnie te błędy sam nie do końca byłem pewien jak odczytać, dzięki za szybką interpretację! Czyli co, w teorii mogę założyć, że po pierwsze mogę coś podziałać z czujnikiem ciśnienia spalin. Podejrzewam, że z sondą lambda gorzej chociaż o tym muszę jeszcze poczytać.

 

Zamienniki do zlepek gipsu z otworami, nie powinno sie tego nazywac dpf, wczesniej niz pozniej sie zapcha.

Nie jestem znawcą, więc nawet nie zaprzeczam - najwyżej poczuję na własnej skórze. Oryginałw razie czego na wszelki wypadek wciąż mam w garażu, chociaż dostałem informację, że on byłczyszczony i nie przyniosło to żadnego skutku (co mnie nie dziwi, podobno przeleciało przez niego kilka litrów płynu chłodniczego) dlatego też było zalecenie o wymianie na świeży. A jak wiemy, oryginał to nie tania sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.