Skocz do zawartości

320d kierownica zadrży


silbergrau

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki objaw a aucie: gdy gwałtowniej nacisnę hamulec to kierownica ma tendencję do lekkiego ruchu (ok. 0.5cm) - dzieje się to tylko tylko w momencie depnięcia na hamulec...gdy hamuję normalnie ten objaw nie występuje.

 

p.s. Na letnich oponach tego "zjawiska" praktycznie nie czuć - na zimówkach jest to bardziej widocznie.

 

Drążki kierownicze mogą odpowiadać za takie zachowanie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też takie problemy hipotez jest kilka niestety :| :

 

- krótsze sworznie wahacza/y;

- "wycałowanie/dopieszczenie" przednich klocków i tarcz i złożenie wszystkiego do kupy;

- ponowny montaż przednich kół (możliwe, że koło na piaście trochę źle się ułożyło i tarcze nieprawidłowo dociska).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balugass też może mieć rację z "podporami przednich wahaczy" :) (chyba, że źle zrozumiałem....).

 

Silbergrau w "sam naprawiam" jest zalecane co jakiś czas zaglądnąć do hamulców i wycałować ...... :mrgreen: .

 

Pewnie po zimie nowa za-wiecha zawita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem jak zakupiłem swojego "killera", wyminiełm przednią tuleję wahacza i ustało ... na 5 miesięcy, teraz znowu jest ten efekt, zwłaszcza na trasie, lekkie szarpnięcie kiery przy dotknięciu hamulca, raz drgnie kierą na ułamek sek, dziwne i irytujące uczucie, wymienie tuleje po zimie i będzie spokój na pare miesięcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
wiecie co od kąd mam bmke to koła Zostały sciągane tylko do zmiany na zimówki oczywiscie wywarzone. i to drżenie kiery jest na pół centymetra i drży cały czes gdy jest ecisnięty hamulec nawet lekko. a do tego wczoraj zaj...em 2 bączki na śliskim asfalcie!!! ale nic sie nie stało nikomu. zamówiłem czujnik zegarowy i mam zamiar sprawdzic tarcze ale nie wiem jaka jest tolerancja to raz, a dwa luzy na końcówkach. bo diagnosci wiecznie mówią że jest wszystko ok :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki objaw a aucie: gdy gwałtowniej nacisnę hamulec to kierownica ma tendencję do lekkiego ruchu (ok. 0.5cm) - dzieje się to tylko tylko w momencie depnięcia na hamulec...gdy hamuję normalnie ten objaw nie występuje.

 

p.s. Na letnich oponach tego "zjawiska" praktycznie nie czuć - na zimówkach jest to bardziej widocznie.

 

Drążki kierownicze mogą odpowiadać za takie zachowanie :?:

Tuleje wahacza przedniego zmęczone na 100% .Miałem to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.