Skocz do zawartości

system start/stop


f10trek

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanik w ASO też przeszedł "pranie mózgu" i dobrze wie jak rozmawiać z klientem. Jego rolą jest włanie zapewnienie Ciebie, że powierzasz auto profesjonalistom i sowicie ich za to wynagrodzisz :P Nie twierdzę, że ASO zawsze jest "be" (mi akurat to w Lublinie jak narazie bardzo odpowiada), mówię tylko, iż warto czasem poszukać solidnego "Pana Kazia", zwłaszcza że jeśli ze względu na swoje techniczne wykształcenie rozumiesz co to do Ciebie mówi.

 

Zgoda w 100% :cool2: Wszystko zależy od doświadczeń, okoliczności, oczekiwań itp. Z obecnym autem które mam od ponad miesiąca raczej wybierę ASO :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 lata później...
u mnie po zmianie daten na 2013 i kodowaniu calego auta start/stop jest domyslnie na off

Podobno nie da sie na OFF - mozna tylko zrobic "pamiec ostatniego ustawienia"?

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po zmianie daten na 2013 i kodowaniu calego auta start/stop jest domyslnie na off

Podobno nie da sie na OFF - mozna tylko zrobic "pamiec ostatniego ustawienia"?

Tak zgadza się, nie da rady całkowicie wyłączyć, a tylko włączyć pamięć ostatniego ustawienia.

A nazywa się to "MSA MEMORY"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Permanentne wyłączenie:

TC_MSA_DEFAULT_OFF w module CAS (3000 TC).

 

@JEDI docieka :wink: czy to permanentne wyłączenie działa również na tryb EcoPro.

Bo jeśli chodzi o pamięć ostatniego ustawienia (TC_MSA_MEMORY), to przejście do trybu EcoPro i tak aktywuje ASS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEDI jakiej logiki? No kurczę ja mam wyłączone i zawsze co bym nie zostawił to po odpaleniu mam domyślenie wyłączone.

Takiej, Kolego logiki:

Rowniez mam domyslnie wylaczone, jedyne czego niemoglem zakodowac to auto rekaw domyslnie on

Auto i tak odpala na comfort a zmiana na eco oczywiscie wlacza start/stop, moglo by tylko powracac do off po zmianie trybu

Innymi slowy, nie masz/cie wylaczonej tej funkcji, bo jej sie nie da wylaczyc, a macie wlaczona "pamiec ostatniego ustawienia".

Nie ma za co. :twisted:

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale Ty kolego jesteś ciężki w rozumieniu prostych rzeczy. Pojmij wreszcie, że można to ustawić na dwa sposoby. Albo domyślnie na OFF, czyli samochód po włączeniu silnika ma tę funkcję wyłączoną zawsze, albo drugi wariant, czyli pamięć ostatniego ustawienia i wtedy ASS po włączeniu silnika jest na takim trybie, na jakim było przy wyłączeniu silnika. To, że ASS się przełącza w tryb ON po przejściu na ECO PRO jest normalne, bo wtedy samochód ma pracować w systemie maksymalnego oszczędzania paliwa. Jeżeli ktoś nie przełączy trybu normalnego na ekonomiczny, to za każdym razem gdy będzie odpalał silnik tryb ASS będzie wyłączony.

 

A co do "nie masz/cie wylaczonej tej funkcji, bo jej sie nie da wylaczyc", to nigdy tego nie robiłem ale na pewno ASS da się w ogóle wyłączyć, żeby nawet wciśnięcie przycisku go nie włączało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam sie do wyłączających system s-s. Jedna z bardziej irytujących rzeczy w samochodzie . Pytanie czy można to jakoś dezaktywować na stałe ? :?:

 

można zakodować pamięć przycisku, czyli wyłączamy i nawet po zgaszeniu i po ponownym uruchomieniu silnika będzie pamiętał ostatnio wybraną opcje.

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty kolego jesteś ciężki w rozumieniu prostych rzeczy. Pojmij wreszcie, że można to ustawić na dwa sposoby. Albo domyślnie na OFF, czyli samochód po włączeniu silnika ma tę funkcję wyłączoną zawsze, albo drugi wariant, czyli pamięć ostatniego ustawienia i wtedy ASS po włączeniu silnika jest na takim trybie, na jakim było przy wyłączeniu silnika. To, że ASS się przełącza w tryb ON po przejściu na ECO PRO jest normalne, bo wtedy samochód ma pracować w systemie maksymalnego oszczędzania paliwa. Jeżeli ktoś nie przełączy trybu normalnego na ekonomiczny, to za każdym razem gdy będzie odpalał silnik tryb ASS będzie wyłączony.

 

A co do "nie masz/cie wylaczonej tej funkcji, bo jej sie nie da wylaczyc", to nigdy tego nie robiłem ale na pewno ASS da się w ogóle wyłączyć, żeby nawet wciśnięcie przycisku go nie włączało.

Kolego, ciezki, to jestes Ty - jesli cos jest WYLACZONE, to jest jakie? W Y L A C Z O N E!

I przejscie na/przez ECO PRO tego co? NIE URUCHOMI.

Bo co? Bo jest NA STALE W Y L A C Z O N E!

I wiesz co jest "na pewno"? Smierc jest na pewno - innymi slowy - jesli nie wiesz, to nie cwaniakuj, a jesli wiesz, to napisz. PROSTE.

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba chodzi Ci o dezaktywacje przycisku a nie ustawienie domyslne, to o czym mowa to ustawienie domyslne wiec w moim rozumieniu ustawienie jakie bedzie po wlaczeniu zaplonu i tak to dziala

w kazdej chwili mozna wlaczyc przyciskiem lub wlaczeniem eko pro

sprawdzal ktos czy start/stop odpali silnik kiedy kluczyka niema w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
JEDi.. Brniesz dalej widzę. Czyli jak masz światła WYŁĄCZONE to przełączenie włącznika świateł ich NIE WŁĄCZY??? Trzeba wykręcić i wypiąć lampy żeby były WYŁĄCZONE??? Wyobraź sobie, że aby przejść w tryb Eco trzeba wcisnąć przycisk. Sam się nie włączy. Śmieszny koleś z ciebie, który się do błędu nie potrafi przyznać. Jakby co to ja już z Tobą dyskusję skończyłem bo szkoda mojego czasu na takie gadki i przepychanki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.