Skocz do zawartości

skladanie lusterek z pilota


ciez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

e60 07 po lifcie z funkcja skladania lusterek

moze ktos wie jak zaprogramowac tak aby lusterka skladaly sie z pilota po dluzszym wcisniecu przyciska na pilocie. (niestety znajomy probowal kompem ale nie wiedzial gdzie szukac tej funkcji). jak ktos wie to niech napisze krok po kroku jak to zrobic kompem \

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSS to program do kodowania/programowania

 

Ja bym to zrobił NCS-em

 

W twoim będzie to w module KGM

 

wpis BEIKLAPPEN_B_KOMFORTSCHL zmieniasz na activ i kodujesz...

 

i powinno zadziałać..

 

Tak na marginesie to wątek jest już opisany szeroko na tym forum... poszukaj...

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mamy NCS-em, ale napiszcie krok po kroku jak to zrobic

 

:duh:

Kolego ty bys chcial tak na tacy? Zeby sie nauczyc podstaw ncs trzeba duzo czasu i nikt ci tego krok po kroku nie opisze bo karzdy co to umie stracil w holere czasu.

 

 

Bez przesady kodowanie to akurat banał. Gdzieś już opisywałem jak poprawnie zakodować jakiś moduł. Zdaje się, że CAAPL, różnica w tym przypadku to jedynie zmiana modułu przy liście wyboru i odszukanie odpowiedniej pozycji w pliku tekstowym. Natomiast aby zrobić to SSS Progmanem trzeba go najpierw zainstalować, a to taka sprawa prosta nie jest. Szczególnie jeśli posiadacie nowsze systemy operacyjne. Nie każdy wie jak skonfigurować wirtualną maszynę i grzebać w rejestrach aby zmusić SSS'a do działania na zwykłym kablu OBD... Tak więc IMHO strzelanie do wróbla z armaty trochę ;) NCS Expert to mała szybka i w dłuższej perspektywie czasu wygodna aplikacja. SSS to kombajn diagnostyczny, który ma bardzo przyjemny interface użytkownika, wszystko jest ładnie opisane, nie trzeba skakać po skrótach ale jego instalacja jest dość problematyczna. Mi dopiero za drugim razem udało się zainstalować odpowiednio SSS, a cała procedura instalacji/konfiguracji do szybkich nie należy ;) Ale do rzeczy, jak będę pod Windowsem (użytkownik mac'a) to mogę Ci opisać całą procedurę, bo nie znam dokładnie wszystkich nazw buttonów na pamięć.

 

mały edit, (dokopałem się do swojego posta w którym opisałem całą procedurę, więc Ci opiszę jakby to miało wyglądać w Twoim przypadku):

 

1. Ładujesz profil Revtor's NCS Expert lub Expert mode jeśli nie masz tego pierwszego (u góry z menu bodaj file-> load profile)

2. Wciskasz F1

3.Wciskasz F3

4. Wybierasz model e60

5. Wybierasz moduł przez jaki chcesz się połączyć ( np. CAS)

6. Wciskasz BACK

7. Wciskasz Process ECU

8. Wybierasz interesujący Cię moduł w Twoim wypadku KGM

9. Wciskasz Read ECU

10. Przechodzisz do C:\NCSEXPER\WORK i otwierasz notatnikiem plik FSW_PSW.TRC, odszukujesz wartość: BEIKLAPPEN_B_KOMFORTSCHL (warto użyć search'a bo tych pozycji jest sporo) i zmieniasz tą pozycję z nicht_activ na activ. Z górnego "menu" notatnika wybierasz zapisz jako i zamiast nazwy FSW_PSW.TRC wpisujesz FSW_PSW.MAN i zapisujesz tak plik.

 

11.W NCS'ie Wciskasz Change Job

12. Wybierasz z listy SG_CODIREN

13.Naciskasz Execute Job

 

Cieszysz się nową funkcją Twoich lusterek ;)

 

Dobrze jest abyś miał profil Revtor's NCS Expert bo na innych nie bardzo chce się kodować. Można go sciągnac z internetu (wpisz w google powinieneś znaleźć, jak nie to daj znać pomogę).

 

Kolejny edit:

 

1. profil pobierasz stąd -> http://bmwtools.info/go.php?http://revtor.be/files/revtor_ncs-expert_profile.zip

2. rozpakowujesz archiwum i przerzucasz plik REVTOR.PFL do C:\NCSEXPER\PFL\

3. Odpalasz NCS'a i powinieneś mieć już profil na liście do wyboru.

Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie, a moze robiles jeszcze takie rzeczy

-automatyczne „odskoczenie” kluczyka po wyłączeniu silnika

-automatyczne „odskoczenie” kluczyka po wyłączeniu silnika

-automatyczne zasuwanie szyb i szyberdachu po wykryciu opadów przez czujnik deszczu

 

dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie robilem tego, bo nie mialem potrzeby (brak start/stop i szyberdachu) ale wszystko robi sie podobie jak Ci napisalem trzeba dokopac sie do odpowiedniego modulu i ustawic odpowiadajacy parametr. Tak samo mozna sobie wlaczyc dzwiek 'pik pik' przy aktywacji i dezaktywacji alarmu, wyswietlacz cyfrowy predkosci, wlaczyc swiatla do jazdy dziennej i wiele wiele innych. Poczytaj forum na pewno znajdziesz nazwy parameterow i ich moduly, a na podstawie tego zakodujesz wszystko sam :) W wolnej chwili moge Ci sprawdzic jak nazywaja sie parametry do opcji o jakie pytasz.

 

A co do tego piwa :p to dzieki ale robie to spolecznie, gdyby tak kazdy z nas dzielil sie swoja wiedza to nie musielibysmy placic ciezkiej kasy za cos co spokojnie bylibysmy w stanie zrobic sami... A jakos na forach wszyscy spece robia z tego sztuczna tajemnice, by nie stracic klienteli :) Dlatego czesto siedze na zagranicznych forach, bo tam jakos nikt nie ma zahamowan by dzielic sie wiedza z innymi :)

Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...
Ja żadnego modułu KGM nie znalazłem w e60 '03 ale jak zmieniłem tak jak tutaj w instrukcji podano w module TMBT i TMFT wpis "BEIKLAPPEN_B_KOMFORTSCHL" na aktiv i teraz przy przytrzymaniu zamknięcia składają mi się lusterka :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie, a moze robiles jeszcze takie rzeczy

-automatyczne „odskoczenie” kluczyka po wyłączeniu silnika

-automatyczne „odskoczenie” kluczyka po wyłączeniu silnika

-automatyczne zasuwanie szyb i szyberdachu po wykryciu opadów przez czujnik deszczu

 

dzieki pozdrawiam

Z tymi szybami bylbym zainteresowany. Da się to zrobić w E60 530i z 2004?

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Złożyć/Rozłożyć lusterka przy zamknięciu/otwarciu samochodu

 

przy komfortowym zamykaniu dłużej przytrzymać przycisk zamknięcia w kluczu

 

Moduły: KGM oder TMBT und TMFT

 

BEIKLAPPEN_B_KOMFORTSCHL

aktiv

 

Tak wyglada opis wiecej nie wiem. Moze tak to wyglada tylko jak sie ma komfortowe zamykanie/otwieranie

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Sprawdzajac po vin jeśli nie mam w wyposażeniu " BEIKLAPPEN_B_KOMFORTSCHL" to znaczy ze nie aktywuje skadania lusterek?

 

Musi byc na pewno panel od sterowania szybami z dwoma malymi przyciskami a Ty pewnie masz z jednym do ustawiania prawego i lewego lusterka a ten drugi służy do skladania lusterek jak masz skladanie lusterek z tego panelu to zakodujesz tez z pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Musisz pociągnąć kabel z lusterka do modulu KGM. Znajdziesz u mnie w galerii

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj wydaje mi sie ze z tym kablem to raczej nie bo mój samochód e63 2007 ma orginalnie lusterka (instalacje) 3 kable i te nowe sa z 2009 tez 3 kable , takie same kolory tylko te nowsze sa na pełnej szprycy z wersji z maska contur czyli maja kształt jak w f10.

załozenie i zeby sie składały zajeło 30min... wiesz moze w jakim module moze byc cos odpowiedzialne za foto chrom..( pod jaka pozycją ). pozdrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.