Skocz do zawartości

E90 felgi ET


Słowik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam

mam takie pytanie chce kupic na lato kola do mojej beemki E91 myslalem na 18 " znalazlem w ogloszeniu takie felgi przod 18'' szerokosc 8'' et 41 opony 225/40/R18 tyl 18'' szerokosc 8,5 '' et50 opony 255/35/R18 i tu moje pytanie jest takie czy te kola beda pasowaly ? ewntualnie co jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą pasowały, ale nie obejdzie się bez dystansów (inaczej za bardzo schowane koła będą).

Sam nabyłem koła od jednego z forumowiczów 18", przód szer. 8" et47 tył szer. 8.5" et50.

 

Z tego co wyczytałem standardowe et w e91 to et34 (niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę). :wink:

"Bez poświęcenia nie ma zwycięstwa." -Sam Witwicky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Będą pasowały, ale nie obejdzie się bez dystansów (inaczej za bardzo schowane koła będą).

Sam nabyłem koła od jednego z forumowiczów 18", przód szer. 8" et47 tył szer. 8.5" et50.

 

Z tego co wyczytałem standardowe et w e91 to et34 (niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę). :wink:

 

zgadza się :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie założyłem sobie do e91 felgi z e61 z oponami 225/55/17 ET20 nic nie obciera nawet przy skręcaniu na max i przy załadowanym samochodzie

http://images83.fotosik.pl/275/d8a9da9a070abafbmed.jpg

http://images81.fotosik.pl/276/a3ade6ed02d25811med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z kontrolą trakcji, działaniem abs i wspomagania? Pytam bo sam chcę założyć 225/60/17 przy ET 18 (w tym momencie jeżdżę na 225/50/17) a w wątku o oponach doświadczony user pisał że będzie wariować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bez sensu pomysł. 4.5 cm różnicy w wysokości koła oraz prawie 10% w obwodzie. Nie powinno się nic dziać pod kątem ABS i ESP, ale przy automatycznej skrzyni już może być problem. Inna sprawa, to zakłamywanie dość mocne wskazań prędkościomierza i przebiegu km. Inna wysokość auta i rozłożenia środka ciężkości, a co za tym idzie praca zawieszenia też może być inna. Niby subtelne różnice ale jednak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem różnicy czy to w ABS czy DTC czy w działaniu automatu. Mam wrażenie że na tych kołach trudniej jest sprowokować zarzucanie tyłem może za względu na szerokość opon. Samochód pewnie się prowadzi i dobrze trzyma się drogi. nie zauważyłem poza trudniejszym zarzuceniem innych różnic. Różnica we wskazaniach to 1.0698 na 1km. Przy 100km/h w rzeczywistości prawie 107 . Można wziąść to pod uwagę przy fotoradarach :D Moje zdanie można zakładać i jeździć. Bezsensem to dla mnie jest zakładanie 18 lub 19 cali i niski profil opon na polskie drogi co wiąże się z uszkodzeniem felg na dziurach. Oczywiście można na nich jeździć i nie uszkodzić jeździłem tak w e61 na 19 tkach ale trzeba bardzo uważać dlatego zmieniłem w E61 na 17 tki i jazda bezstresowa :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmwstylewheels.com/bmw/194

 

mysle jeszcze o tych , ale sprzedajacy miał przód 215/45 a tył 245/ 45 17 , taka różnica jest ok ?

 

miał je na e90 325 i

 

 

a ja chce na 320d , tam nei ma różnicy w rozstawie śrub ani nic ? bo kiedyś przy dojazdówce widziałem że nie pasuje do aut pow 2 litrów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.