Skocz do zawartości

E90 felgi ET


Słowik

Rekomendowane odpowiedzi

7J16 dobrze wygląda przy ET20 minimum.

 

 

Rozumiem, że to zdjęcie jest właśnie przy ET20 7J16?? Czy rozstaw śrub to 5x120??

 

Czy do e91 znajdę bez problemu takie felgi?

 

PS. Macie może gdzieś zdjęcia e91 w rozmiarze 7J16 ET31??

"Bez poświęcenia nie ma zwycięstwa." -Sam Witwicky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

7J16 dobrze wygląda przy ET20 minimum.

 

 

Rozumiem, że to zdjęcie jest właśnie przy ET20 7J16?? Czy rozstaw śrub to 5x120??

 

Czy do e91 znajdę bez problemu takie felgi?

 

PS. Macie może gdzieś zdjęcia e91 w rozmiarze 7J16 ET31??

 

Tak, to zdjęcie mojego auta. ET20 7J R16 5x120.

 

Ten model (produkcja Borbet) akurat widziałem na Allegro dostępny. Napisz PW to Ci podeśle dokładne namiary żeby nie robić nikomu reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników konfiguracji 7JX16H2 IS20/ET20 opona 205/55R16 , jak to się sprawdza w zimie, bardzo rzuca śmieciami na samochód ? czy może opcjonalnie wyposażyć samochód na zimę przy takiej konfiguracji jeszcze w chlapacze aby zabezpieczyć lakier. Czy lepiej zakupić 7Jx16EH2 ET34 opona Nokian WR D4 205/55R16 91T przy konfiguracji z ET20 opona została by tej samej firmy, i bawić się w dystanse z tyłu, z tego co się orientowałem najlepiej by było zastosować przód ET30-34 a tył ET20 ale to za dużo zabawy w znalezienie odpowiednich felg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam et 20 205/55/16 lato i et 34 205/55/16 i jest okey.

 

Chodzi mi o okres zimowy, jak to wygląda z ET20 bo z tego co mówisz rozumiem, że jeździsz na takich w lecie. Jakbyś mógł przesłać jakieś foty jak to wygląda z przodu z ET20 bo na tych zdjęciach z poprzednich postów nie widać dokładnie. Z góry dzięki :) rozwieje to moje wątpliwości co kupić na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
WItam. Mam BMW E91 320d, 2007 rocznik. Kupilem dzis opony zimowe 225/45 R17 91H. Zakupilem również używane felgi, 8Jx17. ET46 - i tu jest problem. Pan z pewnością zapewnial mnie, ze pasuja do e91 i wszystko powinno pasować. Powiedzial, ze nic nie będzie trzeć i ze moze być felga od e20-e50. Zaufalem, choć turaz mam mieszane myśli. Moze ktoś to potwierdzić? ET 46 do tego modelu będzie ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. Mam BMW E91 320d, 2007 rocznik. Kupilem dzis opony zimowe 225/45 R17 91H. Zakupilem również używane felgi, 8Jx17. ET46 - i tu jest problem. Pan z pewnością zapewnial mnie, ze pasuja do e91 i wszystko powinno pasować. Powiedzial, ze nic nie będzie trzeć i ze moze być felga od e20-e50. Zaufalem, choć teraz mam mieszane myśli. Moze ktoś to potwierdzić? ET 46 do tego modelu będzie ok?

Tak pasuje. Mam takie. Mocno schowane ale nigdzie nie ociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyrównać do zbliżonego ET dla e9x potrzebne byłyby dystanse 10mm na stronę przód/tył, co nie oznacza, że z obecne ET w czymś przeszkadza (poza efektem wizualnym).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pasuje. Mam takie. Mocno schowane ale nigdzie nie ociera.

A możesz powiedzieć jakie masz felgi? W sensie szerokość? Albo wysłać fotę na priv, jeżeli jest taka możliwość? Bo boje sie ze będą niestety trochę za mocno schowane jak dla mnie, ET46 to jednak sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie ET powinno być w e90 PRE LCI SEDAN przy wszystkich takich samych oponach: 225/40/18? Chcę zmienić felgi na wiosnę i robię małe rozeznanie w temacie.

 

oryginalnie szerokość 8J, ET 34, np http://www.bmwstylewheels.com/bmw/195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem na zimę felgi 16 cali a szerokość 7 cali jednak nie zwróciłem uwagi na ET a jest 44 założyłem opony 205 55 16 założyłem koło i śmiesznie wygląda takie schowane koła jakie dystanse musiał bym zastosować żeby to przyzwoicie wyglądało a najlepiej jak by ktoś linka podesłał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w galerii możesz na ostatniej stronie zobaczyć jak wygląda et43 17 cali z dystansem 20mm na stronę na tylnych kołach. Jak dla mnie teraz wygląda elegancko :)

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pasuje. Mam takie. Mocno schowane ale nigdzie nie ociera.

A możesz powiedzieć jakie masz felgi? W sensie szerokość? Albo wysłać fotę na priv, jeżeli jest taka możliwość? Bo boje sie ze będą niestety trochę za mocno schowane jak dla mnie, ET46 to jednak sporo...

http://i65.tinypic.com/2nte4k2.png

http://i67.tinypic.com/2qvv9c0.png

 

Tak to wygląda na 225/45/17 ET 46 szerokość 8 cali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej wszystkim. Potrzebuję pomocy w doborze felg na lato :)

Chciałbym kupić nowe felgi rozmiar 18 do mojej e92 330xd (2007).

Znalazłem mieszane informacje co do tego czy wszystkie 4 koła powinny być takie same czy nie aby x-drive nie szalał.

Na słupku w aucie proponowane parametry przy rozmiarze 18 to:

przód:

225/40ZR18 88Y 8Jx18 ET34

tył:

255/35ZR18 90Y 8.5Jx18 ET37

 

Przeglądałem popularne strony z felgami typu oponeo itp. jednak pojawił się problem, ponieważ nie mogłem znaleźć modelu felg który byłby produkowany w wersji zarówno ET34 jak i ET37.

Na ile mogę pozwolić sobie na zmianę ET żeby wszystko grało jak należy i koła nie wystawały/nie były schowane? I czy przy tym proponowanym przez BMW rozkładzie wizualnie będzie ok?

Macie może jakieś sprawdzone modele felg które pasowałyby do tego zestawu?

 

Jakie inne felgi 18 mogę założyć niekoniecznie w tych rozmiarach, ewentualnie 4 takie same, bo BMW wg specyfikacji podaje tylko ten jeden z tego co przeczytałem.

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pilne pytanie

 

do mojej e90 06' mogę kupić od kumpla styling 135 17cali za dobrą kasę.

 

gdzie mogę znaleźć info czy te felgi będą pasować do e90.

 

Poszukałem w google , ale mając dość małą wiedzę o doborze felg nie do końca wiem o co chodzi..

 

czy ktoś ma może te felgi na e90 , albo wie ( ale tak na 100%) gdzie można sprawdzić czy one pasują ?

 

z góry dziękuje za pomoc , sprawa pilna bo muszę dać odpowiedź czy je biorę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód będzie OK wypchnięty o 5 mm , tył jak w oryginale schowany :D

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył ET 32.

 

Myślę że jak da do Xdrive przód i tył et 29 to będzie git i opony będą takie same :D

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.