Skocz do zawartości

E90 felgi ET


Słowik

Rekomendowane odpowiedzi

Przednie koła jakoś by uszły ale nie idealnie, bo opony powinny być 225/35 R19 a ET 37 przy 8 calach. Koła były by osadzone o 3mm głębiej niż oryginał.

Z tyłu ET kompletnie nie podejdzie, bo powinno być przy 9 calach ET39 (opony 255/30 R19), czyli koła by wystawały o 24mm za dużo w porównaniu z oryginałem.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie chcę zakładać nowego tematu więc tu zapytam.

 

Wie ktoś co to za felgi? Nigdzie nie mogę znaleźć co to za model a szukałem zdjęcia felg na aucie.

17"

 

http://s3.ifotos.pl/img/V80C3jpeg_wwsxhha.jpg

 

Trochę gęste i nie wiem jak to będzie wyglądało na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu więc tu zapytam.

 

Wie ktoś co to za felgi? Nigdzie nie mogę znaleźć co to za model a szukałem zdjęcia felg na aucie.

17"

 

http://s3.ifotos.pl/img/V80C3jpeg_wwsxhha.jpg

 

Trochę gęste i nie wiem jak to będzie wyglądało na aucie.

 

Wystarczyło poczytać stronę 9 i tam masz link

 

http://felgenkatalog.auto-treff.com

 

wklepać felgi 17 i poszukać 10 min i masz odpowiedz :roll:

Moja trzecia wielka miłość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Mam 16" et34. Chciałbym zostawić to na zimówki jak już jest :D a letnie kupić 17"-18". 17" standard 8 i 8,5 et 34 i 37. Ma ktoś może zdjęcie jak to wygląda, bo nie wiem czy efekt będzie zadowalający czy raczej inwestować w 18"? Nie bardzo bym chciał też zakładać wielkich kół do 150KM. Doradzi ktoś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam w swoim E91 19" przód 8,5 et 34 z oponą 225/35 i tył 9,5 z oponą 255/30 czyli standard. Nie podoba mi się jak koła są pochowane w nadkola i pytanie ile dystansu dołożyć aby wyszło ładnie z nadkolem ? Z przodu nie brakuje dużo do ideału przy obniżonym aucie, ale tył schowany jest dość mocno wg mnie i chciałbym wysunąć je na zewnątrz. Może sie ktoś podzielić swoim doświadczeniem z 19" w E91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył max 15mm i będzie OK , przód max 10mm ale tu jest problem z centrowaniem więc najbezpieczniej przód 5mm , tu masz zdjęcia tył 14mm, przód 12mm (ale jadę zaraz zmienić przód na 5mm bo teraz trochę wystaje :D )

http://s2.ifotos.pl/img/IMG7807JP_shwpxwr.jpg

http://s2.ifotos.pl/img/IMG7800JP_shwpxwx.jpg

http://s2.ifotos.pl/img/IMG7802JP_shwpxwn.jpg

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupienia fajnych kół - pytanie czy wejdzie do E91 330xd

Przód 8,5J ET-37 245/35/19

Tył 9,5 ET-36 275/30/19

jak ktoś wie niech da znac

 

Szanowni, prosba o odp - musze potwierdzic zakup a nie chce wydac 2.5tys bez sensu

Dzieki

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie pasowało :cool2:

Pytanie tylko co to za koła są, czy sa oem, bo wazna sprawa to srednica otworu

 

Srednica 72.5mm wiec ok.

 

Sprawdzilem na kalkulatorze oponowym i np wyszlo ze zamiennik 225/45/17 to te przednie powinny byc 245/30/19 a nie jak jest tym co mam kupic 245/35/19. To chyba spora roznica?

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na profil nie popatrzyłem, podane felgi wejdą do odpowiadajacym im szerokościom opon, a jesli chodzi o profil to jest za duzy, wiec srednica koła bedzie wieksza niz powinna

 

No wlasnie, wg wyliczarki roznica pomiedzy standardem a tym nowym zestawem bedzie 3% co wg mnie nie jest jakmis dramatem, tylko pytanie czy nie bedzie obcieralo z przodu czy z tylu.

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj znowu edytowalem post jak już odpowidziałes.

Rozmiary opon pasują do e60, wiec koło bedzie za duze, niż fabryka przewiduje.

 

Choć znajomy jezdzi w e91 na rozmiarze kół z e60, ale przy szerokości 225, z tymże on ma ET20, ty masz ET37, wiec teoretycznie powinno być OK.

Z tymże tu nastapi problem przekłamania predkosciomierza, bedziesz miał na liczniku mniej niż w rzeczywistości, czyli kilometry wolniej nabijał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj znowu edytowalem post jak już odpowidziałes.

Rozmiary opon pasują do e60, wiec koło bedzie za duze, niż fabryka przewiduje.

 

Choć znajomy jezdzi w e91 na rozmiarze kół z e60, ale przy szerokości 225, z tymże on ma ET20, ty masz ET37, wiec teoretycznie powinno być OK.

Z tymże tu nastapi problem przekłamania predkosciomierza, bedziesz miał na liczniku mniej niż w rzeczywistości, czyli kilometry wolniej nabijał :)

 

No wlasnie tak myslalem ze to sa kola dedykowane do E60. Natomiast sa super sliczne, opony nowki sztuki, szkoda nie wziac. przeklamanie predkosci jakos nie jest dla mnie problemem, bardziej sie martwie o obcieranie.

 

Roznica pomiedzy tylem i przodem w tym zestawie to ok 1% wiec nieistotna.

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w sam raz do silnika 2.0d ;)

 

Rejestracja: Roznica miedzy przód a tył jest nieistotna - dajesz INIT i komputer wie, ze takie maja być predkosci obrotowe kół. Gorzej z roznicą "before vs. after".

Ja bym się pokusił, najwyzej sprzedasz komuś, kto ma e60.

 

Ze tak jeszcze zapytam - po co Ci kapcie 245/275 do xdriva?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.