Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie E34


Ali3nz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem lajkiem na tym forum, w ogóle na forum jeśli chodzi o BMW. Więc zwracam sie do posiadaczy E34 520i ok 93-94r o opisanie mi jak to jest z waszymi Bolidami. Sami wiecie jak dużo odrażających opowieści krązy o tej klasie samochodów, ja chciałbym się dowiedzieć konkretów. Realnego spalania, problemów gdzie wystepuje "Rudy"czy chodzi o progi, nadkola itd. o awaryjność tego pojazdu. Bardzo proszę o informacje, i przepraszam za błędy jesli popełniłem. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o rdzę to w E34 notorycznie wystepuje ona na dole drzwi. Na poczatku od wewnatrz, potem juz wychodzi na zewnatrz. Gnija tez klapy bagaznika, w Touringu jak i sedanie, czasem tez szyberdachy. To sa chyba najbardziej narazone miejsca z zewnatrz.

Rzeczowe 520i z 93-94r to sa juz M50. Z vanosem lub bez. Oba sa to bardzo dobre konstrukcje. Malo awaryjne lecz paliwozerne. Lepszym wyborem bylo by tu 525i M50, ale trafic egzemplarz w dobrym stanie za rozsadne pieniadze to juz rzadkosc. Czasem trzeba dac nawet 12-13tys co moim zdaniem jest bez sensu, bo za ta kase wolal bym nabyc 540i i miec wszystko w nosie. Spalanie 520i jest rozne. W miescie potrafi zjesc nawet 17l LPG z klima i automatem. Na skrzyni ręczej nieco mniej, jezeli odejmiemy od tego klime to moze nawet zmiescisz sie w 14-15LPG. Oczywiscie benzyny spali kolo 1l mniej. Czyli rozrzut dosc duzy. Jesli chodzi o cale zawieszenie to naprawy nie pochlaniaja kosmicznych kwot, a raz dobrze zrobione bedzie sluzyc kilka lat. Nie ma tam zadnego alu, czy wielowachaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rónież mam 520i tylko z 90 roku i m20... co do rdzy... doły drzwi, klapa, jak kolega wyżej napisał, dodam jeszcze czasem progi zewnętrzne , czasem nadkola, ale to może świadczyć o powypadkowości samochodu, zawieszenie trwałe, silniki robią spore przebiegi bez remontu(oczywiście jak się dba) , trochę mało trwałe poszycia foteli welurowych, w 70-80% bmw będziesz miał przetarte siedzenie, ogólnie model mało awaryjny

Tylko BMW jest samochodem , inne auta to wyrób samochodo-podobny.


Reanimacja:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=228175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal735r dokładnie te miejscajeżeli chodzi o spalanie to u mnie po miescie miesci sie w 9l/100km oczywiscie benzyna ,dla mnie najwiekszym utrapieniem jest przednie zawieszenie ,jezdze naprawde ostrożnie a średnio co rok wymieniam cały zawias oczywiscie najwyższa półka i tak naprawde zastanawiam sie czy ma to sens,czy nie lepiej wkladac zamienniki ,po za tym auto super ;)

http://forum-lines.ru/rez/ab214080.gif

раскрутка сайта киев




E34 520i M50 B20

E34 550i S70 B56

Suzuki DR 800 Big

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rdza? Jaka Rdza? Przeciez to BMW!!!" - oburzony i zniesmaczony, a nawet agresor - to uslyszalem przez telefon ponad rok temu, od poprzedniego wlasciciela mojej bawwarki. Moze koledzy maja jakies podróbki e34? hehehe Dobra juz nie docinam:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze Temat Bo chciałbym się dowiedzieć co i jak. Kiedyś Mama miała Bmw E28 520i ale nie łapie się co do oznaczeń silnika ale jak dobrze pamietam mówiono na nią "Rekin" To auto było bezawaryjne, a i spalanie nie było durze, w granicach 10L/100km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja mam taki silnik u siebie w e34 no i do spalania można tak powiedzieć, że podobnie, w trasie spokojnie: 8l, miasto z 13 ...

Tylko BMW jest samochodem , inne auta to wyrób samochodo-podobny.


Reanimacja:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=228175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie to u mnie po miescie miesci sie w 9l/100km oczywiscie benzyna

Oczywiscie :lol:

No wiesz, zalezy kto jak jezdzi i co ma na mysli piszac miasto :)

Moja miescina ma okolo 50 000 mieszkancow, skrzyzowan ze swiatlami sa w miescie 4 ( nie licze obwodnicy) i ostatnio mi komp pokazal spalanie 8,9 litra benzyny, oczywiscie czesciej siega ono kolo 11-12 litrow :) Ale takie 9 litrow jest mozliwe do zrobienia :) Dzisiaj wracajac z Czestochowy po dosc przyjemnej trasie spalanko 7,2 litra :D oczywiscie mowie o 2.0 M50

 

Jesli o ruda chodzi, tak jak kolega pytal, to ja u siebie tego problemu nie mam. Tylko kolo korka paliwa mam male dwa purchle, bardzo niegrozne :) A takto progi zdrowe. Zalezy jak auto bylo "chowane". Poza tym konstrukcja M50 bardzo trwala, czy to z Vanosem czy tez bez. Naprawde bardzo przyzwoite motory. Ja na miejscu kolegi skupialbym sie raczej na tym motorze, anizeli na M20.

 

A poza tym, mysle ze autko w dobrym stanie bedzie sluzyc, bo to naprawde solidne samochody. No i chyba ostatnie z modeli BMW, ktore maja "to cos", czego pozniejszym modelom brakuje, czyli dusze :)

 

Ja od siebie polecam, a takze zycze duzoooo cierpliwosci w znalezieniu samochodu w odpowiednim stanie :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam M50B20 2 literty bez wanosa. W silniku nic nie robiłem 3 lata, no oprócz wiadomo płyny filtry itd... spalanie ? duże bo sonda lambda padnięta... zawieszenie no trzeba trochę wydać, tym bardziej że sporo tam tych części, ale już jak się zrobi to dłuższy czas. Rdza, dół drzwi, i tylne nadkole ale dlatego bo był przetarty, progi...jak się barankuje i dba nic się z nimi nie stanie. No ogólnie auto ma 21 lat i włożyłem kupe kasy... i dalej wkładam. Co do zawieszenia im cieńsze opony tym na dłużej starczy.

 

 

Taka mała skarbonka bez dna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem wieloma samochodami i innych marek i również bmw (e39, e32, e36, e38) i jednak najbardziej urzekła mnie e34. Spalanie rzędu 9 litrów możemy oczywiście włożyć między bajki (w odpowiednich warunkach jak kolega opisał czyli małe miasto bez większego ruchu to pewnie do osiągnięcia ale to można praktycznie nazwać trasą a nie miastem). U mnie w lecie z klimatyzacją na manualu około 15 litrów lpg +/- miasto około 100tyś. mieszkańców normalna jazda, czasami korki etc. Samochód w zasadzie tani w utrzymaniu moim zdaniem szczególnie jak wie się gdzie dobrze kupić części. Polecam każdemu.

Galeria samochodu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=157&t=246628


Komputery, konsole, gry - sprzedaż, serwis. http://WWW.ZETCOM.ORG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć że niektóre samochody o których mówicie są starsze odemnie. Już od 93 rocznika ;p ( Ja jestem z 94) ;p I teraz moja proźba. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co jest lepsze? Vanos czy zwykły, czym się różni, co daje, co polepsza a co pogorasza, może ceny w wymianie? Bo widzę ze coś z rozrządem jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć że niektóre samochody o których mówicie są starsze odemnie. Już od 93 rocznika ;p ( Ja jestem z 94) ;p I teraz moja proźba. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co jest lepsze? Vanos czy zwykły, czym się różni, co daje, co polepsza a co pogorasza, może ceny w wymianie? Bo widzę ze coś z rozrządem jest

Nic nie pogarsza (moze nieco wiecej wazy silnik). Maks moment i moc sa dostepne przy nizszym zakresie obrotow niz w zwyklym wiec jest troche elastyczniejszy i szybszy. Teoretycznie mniej tez pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wy jeździcie Vanosami?

 

I Kolejna porcja pytań :P NIe no sorry że was tak zadręczam swoimi pytaniami, ale chciałbym posiadać BMW bo to jest prawdziwy samochód, a nie jakiś ford czy coś innego.

 

Chodzi mi o części eksploatacyjne, Ile kosztuje wymiana zawieszenia? Klocków hamulcowych, rozrządu ( w Vanosie ). I czy lepiej kupić troszkę zaniedbaną i samemu naprawić? i czy opłaca się kupować po " Tuningu" ( zazwyczaj posiadają to chłopaki po ~25 lat i katują takie maszyny ;/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,ja osobiście pomykam od 4 latek 520 V 24 bez vanosa i jestem bardzo zadowolony.Oczywiście,czasami gdy ma się "nakręcony" dzień,i chciało by się ciut depnąć - brakuje tej mocy.Ale ogólnie jest to bardzo przyjemny silniczek.Nie mam go zagazowanego i faktycznie w mieście (Warszawa) spali 13-14 literków.Na trasie,przy płynnym przyspieszaniu i prędkości 100 - 130 km/h - 7 - 8 litrów. Jeśli chodzi o części,to siadasz np.na telefonie i dryndasz po sklepach,dowiadując się o ceny. Są różne - zależne od sprzedawcy i od producenta.Np.świece zapłonowe NGK,na giełdzie samochodowej,kupuję po 18 zł/szt.Znalazłem też tani sklep z gratami zamiennymi-miałem fart.Tarcze Lucasa (przód),kupiłem po 115 zł/szt. klocki (też Lucas)-89 zł. Na zasadzie - KTO SZUKA,TEN ZNAJDZIE.Ogólnie nie jest to model,aż tak bardzo drogi w utrzymaniu. Nie jest to oczywiście Polonez,ale idzie wytrzymać.A jaka frajda z jazdy !!!!!!!!

Pamiętaj,przy kupnie-nie napalaj się za bardzo-bo np.lakierek mu się świeci i ładnie wygląda.Na spokojnie sprawdzaj.A jeszcze lepiej,weź ze sobą (w miarę możliwości),kogoś kto jest mechanikowaty i na chłodno bez podniecania się,wszystko dokładnie sprawdzi. Życzę powodzonka przy zakupie autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum i mam takie małe pytanko odnośnie e34...

Był bym zainteresowany kupnem i zdecydowany jestem na silnik 2.5 w gazie... Jednak niejestem przekonany co do przebiegów wiekszości ofert a mianowicie 300-350tys km... Mam zamiar po kupnie pojeździć nia kilka lat i obawiam się że przy takich przebiegach silnik może nadawać się do remontu... :( Jakie macie zdanie co do przebiegów tych samochodów?? jakie przebiegi osiągają bez remontów silnika...?? Czy moje obawy co do przebiegu sa słuszne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to wszystko zalezne jest od traktowania danego auta/ silnika. Jezeli ktos nie dbal, nie zmienial oleju na czas, zdarzylo mu sie przegrzac silnik, ciagal nim ciagle jakies kampinigi itp itd, mozna by dlugo wymieniac to wiadomo ze taki silnik juz nie wytrzyma tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.