Skocz do zawartości

Modyfikacja car audio w F11 Touring


select-automotive.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam plan wsadzić stary wzmak i subwoofer do bagaznika bo oryginalne podfotelowe głośniki niskotonowe nadają się do szamba.

 

Czy ktos sie orientuje gdzie w bagażniku jest oryginalny wzmak aby pociagnąć sygnał od głosników basowych? Nie chce mi sie odkręcać foteli aby sie dostac do głosnika basowego.

 

Z góry wielkie dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobra, jak dostać sie do głosnika pod fotelem? Wiem odkręcić 4 torksy, Tylko jak zdejmuje sie plastikowe nakładki na progach okalające wykładzinę? Dzisiaj próbowałem i o mało co ich nie połamałem, musi być jakis trik :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz się do nich dostać? Jeśli chcesz je odłączyć to wypnij je na wzmacniaczu.

Wzmacniacz jest w bagażniku, po lewej stronie.

Listwę tą zdejmuje się ciągnąc w bok, w stronę silnika. Podpowiem, nowe spinki kosztują kilka zł i tak będzie łatwiej :) ale nie musisz ich ściągać przy tej robocie.

Tu masz temat który ci pomoże, w pierwszym poście masz 2 pdf'y które bardzo dobrze wszystko opisują, łącznie z kolorami kabli:

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=531940

A także schemat jak podłączyć wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Pytanie...zniechęcony przez handlowca do zakupu HIFI professional, zamieniłem tylko podstawowy na HIFI (S0676). Ponoć nie było sensu dopłacać bo różnica miała być nie wielka, ale gdy usłyszałem u znajomego jak gra zestaw professional wiem że popełniłem błąd. Jak teraz można by było poprawić dźwięk, szczególnie tony niskie ale bez ingerencji w instalacje, dokładanie dodatkowych wzmacniaczy itd. Czy wymiana samych głośników odpowiedzialnych za bas coś pomoże ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie...zniechęcony przez handlowca do zakupu HIFI professional, zamieniłem tylko podstawowy na HIFI (S0676). Ponoć nie było sensu dopłacać bo różnica miała być nie wielka, ale gdy usłyszałem u znajomego jak gra zestaw professional wiem że popełniłem błąd.?

 

Nie słuchałeś wcześniej jak gra podstawowy system a HiFi Pro ? Przecież różnica jest bardzo duża. Podziękuj handlowcowi.

"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana głośników niewiele pomoże bez zmiany wzmacniacza. Poza tym będzie to też inwazyjne, mocowania bmw nie są standardowe, ich średnice też się potrafią różnić. Mniej inwazyjny będzie montaż dodatkowego subwoofera np w tej wnęce którą masz po prawej w bagażniku (ja przynajmniej mam :) ) Akumulator też masz z tyłu, sygnał możesz pociągnąć wysoki z tylnych głośników, tak by nie grzebać przy wzmacniaczu bmw i nie zdejmować plastików (spinki zwykle za drugim razem już nie trzymają tak jak nowe). Nowy wzmacniacz też mogą zamknąć w tej wnęce. W dobrym warsztacie zapłacisz 1000-1500 zł. Pytaj raczej na forum car audio, ale najlepiej znajdź dobrą firmę, taką która jest na rynku trochę, ma dobrze wyglądający warsztat. I uważaj, jak tam pojedziesz to cię mogą namówić na rozmontowanie całego auta i wsadzenie sprzętu za 10tys. :)

Jak będziesz miał nowy solidny bas, to możesz odciąć niskie tony na seryjnym zestawie, muzyka będzie wtedy bardziej dynamiczna i mięsista, seryjne głośniki nie będą się tak męczyć, powinno być lepiej, ale uczciwie, nie będzie tak jak w topowym zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamieszczam zdjęcia wiązki przewodów które idą do subwooferów pod fotelami i do przedniego zestawu. Kolory przewodów zgadzają się z pdf który zamieściłem wcześniej (jeśli ktoś nie będzie pewien to wystarczy wbić cienkie igły w przewody i sprawdzić, uważajcie tylko na grube, całe czarne, to kable optyczne!).

Dostęp jest banalny, wystarczy zdjąć lewą poduszkę (za kierowcą) tylnej kanapy, za nią idzie wiązka i jest dużo miejsca. Poduszkę należy wypiąć z jednej dużej spinki na górze, na dole są haczyki. Jest to łatwe, spinka jest duża - nie ma stresu, że się połamie.

Gdy już mamy sygnał (bas lub średnio-wysokie z zestawu przedniego), bierzemy prąd z aku, klema bmw ma wolne wejścia na dodatkowe przewody, więc też jest bardzo łatwo. Sygnał remote bierzemy wysoki głośnikowy, lub z dodatkowego gniazda zapalniczki w bagażniku. Lepiej z głośnikowego, wtedy mniej kabli, mniej ingerencji.

Sama podłoga otwiera się po odkręceniu 2 nakrętek które znajdują się pod pokrywką tego małego schowka w podłodze.

Pamiętajcie, nie przecinajcie oryginalnej wiązki, wystarczy zdjąć trochę izolacji, w ten sposób nic się nie niszczy. Jeśli chcesz odłączyć suby pod fotelem to lepiej je wymontować. Podobno wystarczy odkręcić 4 torxy, ale nie robiłem tego.

Pierwszy raz robiłem makro telefonem w ciemnym garażu, jestem w szoku jak te aparaty poszły do przodu :)

Na końcu polski akcent, kolejna część BMW robiona w Polsce, chyba wszystkie od F10 jakie miałem okazje oglądać były robione w PL, ale widać, że bmw trochę się tego wstydzi :)

 

http://zapodaj.net/images/da208cc724be.jpg

 

http://zapodaj.net/images/d5d0a29be8d3.jpg

 

http://zapodaj.net/images/8dd4a3492534.jpg

 

http://zapodaj.net/images/ca58bf25a01a.jpg

 

http://zapodaj.net/images/703d5fe2b513.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

temat dość stary

ma ktoś może zdjęcia jak podpiąć wzmacniacz do suba który chciał bym dołożyć do bagarznika f11 ??

Mam niestety podstawowe audio i nie mam wzmacniacza oryginalnie ??


Chciał bym też dołożyć same twetery wraz z zwrotnicami. Da to coś czy odpuścić temat ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
temat dość stary

ma ktoś może zdjęcia jak podpiąć wzmacniacz do suba który chciał bym dołożyć do bagarznika f11 ??

Mam niestety podstawowe audio i nie mam wzmacniacza oryginalnie ??


Chciał bym też dołożyć same twetery wraz z zwrotnicami. Da to coś czy odpuścić temat ??

Coś to da radę, ale przejście na TopHiFi/ Harman Kardon nie jest zbyt drogie przeciez a da jakies efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat dość stary

ma ktoś może zdjęcia jak podpiąć wzmacniacz do suba który chciał bym dołożyć do bagarznika f11 ??

Mam niestety podstawowe audio i nie mam wzmacniacza oryginalnie ??


Chciał bym też dołożyć same twetery wraz z zwrotnicami. Da to coś czy odpuścić temat ??

 

Taki wzmcniacz zazwyczaj posiada Hi level input wiec mozesz podlaczyc go do jednego z glosnikow. Co do dolozenia tweeterow w w przednich drzwiach to moge z doswiadczenia potwierdzic ze powoduja ogromna roznice i moim zdaniem to najtansza metoda na spore ulepszenie audio w F10/11. Moim zdaniem taka modyfikacja wielu osobom moze wystarczyc zeby audio w tym samochodzie gralo akceptowalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak autor ma HiFi naglosnienie to idą z radia sygnały niskie na wzmak po lewej w bagazniku (analogowo).

Dopiero w TopHifi ida cyfrowo po światełku.

Zwykle 'stereo' - czyli podstawa ida sygnaly wysokie z radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
temat dość stary

ma ktoś może zdjęcia jak podpiąć wzmacniacz do suba który chciał bym dołożyć do bagarznika f11 ??

Mam niestety podstawowe audio i nie mam wzmacniacza oryginalnie ??


Chciał bym też dołożyć same twetery wraz z zwrotnicami. Da to coś czy odpuścić temat ??

Coś to da radę, ale przejście na TopHiFi/ Harman Kardon nie jest zbyt drogie przeciez a da jakies efekty

Tylko jakieś. Lepiej tę kasę zainwestować w normalny system car-audio stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
temat dość stary

ma ktoś może zdjęcia jak podpiąć wzmacniacz do suba który chciał bym dołożyć do bagarznika f11 ??

Mam niestety podstawowe audio i nie mam wzmacniacza oryginalnie ??


Chciał bym też dołożyć same twetery wraz z zwrotnicami. Da to coś czy odpuścić temat ??

Coś to da radę, ale przejście na TopHiFi/ Harman Kardon nie jest zbyt drogie przeciez a da jakies efekty

Tylko jakieś. Lepiej tę kasę zainwestować w normalny system car-audio stereo.

Zależy od oczekiwań. Przy dobrej konfiguracji i nowym wzmaku nie zgodze sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jeśli już jesteśmy przy audio. To przy zwykłym stereo w lci wydaje mi się że w konsoli środkowej nie ma tego głośnika (na podszybiu). Co tam jest oryginalnie za głośnik (w wersji w której jest)?

W stereo czy lci czy prelci nie ma głośnika.

Głośnik w desce jest od wersji HiFi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk_zyd

Jak autor ma HiFi naglosnienie to idą z radia sygnały niskie na wzmak po lewej w bagazniku (analogowo).

Dopiero w TopHifi ida cyfrowo po światełku.

Zwykle 'stereo' - czyli podstawa ida sygnaly wysokie z radia.

 

w twoim dresie czteropaskowym ida,

jak nie masz pojecia to nie mieszaj ludziom w glowach, jak nie jestes pewien.

juz po raz którys, piszesz bzdury. mieszasz ludziom w glowach.



a tak juz na powaznie, jesli masz stereo, jeszcze F11 nie widzialem z stereo, to najtaniej bezdzie przerobienie wszystkiego na Hifi troche wiecej na harmana/kardona, trzeba rozbebeszyc duzo plastikow i tapicerki koszt pewnie od 2500 zł do 4000zł (na uzywanych komponentach, najlepiej gdybys dostal wszystko od wiazki, glosniki, wzmacniacz uchwyty itd).

moze sa dedykowane zestawy przez bmw na sam przód, nie sprawdzalem, kiedys to robili przy starszych modelach, byloby taniej.

jak chcesz zrobic dobre granie to koszt na nowych komponentach pewnie bedzie wiecej niz 8000zl

oczywiscie na koncu kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
luk_zyd

Jak autor ma HiFi naglosnienie to idą z radia sygnały niskie na wzmak po lewej w bagazniku (analogowo).

Dopiero w TopHifi ida cyfrowo po światełku.

Zwykle 'stereo' - czyli podstawa ida sygnaly wysokie z radia.

 

w twoim dresie czteropaskowym ida,

jak nie masz pojecia to nie mieszaj ludziom w glowach, jak nie jestes pewien.

juz po raz którys, piszesz bzdury. mieszasz ludziom w glowach.

A w którym momencie to bzdury?

System Hifi to wzmacniacz komunikujący się z jednostką po CAN, ale dźwięk nadal dociera do niego analogowo. Nawet w dokumentach technicznych jest informacja, że w tym przypadku, wzmacniacz ma konwerter analog cyfra, następnie następuje obróbka sygnału i ponowna konwersja z cyfry na analog.

W przypadku systemów Top-Hifi i wyżej, komunikacja następuje po MOST, dźwięk także przesyłany jest tą drogą i dopiero wewnątrz wzmacniacza następuje konwersja cyfra-analog.


Inaczej jest m.in. w F20, gdzie top-hifi z tego co pamiętam, dostaje sygnał analogowy i ma słabszy wzmacniacz niż ten w F30.




W przypadku MGU w serii Gxx, zrezygnowano z MOST na rzecz Ethernetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jak duży to głośnik? Może tam dało by radę wsadzić malego suba? Tak sobie tylko gdybam ;)

Sub to słaba opcja w desce pod względem zasad caraudio + wibracji deski rozdzielczej.

Rozmiar taki jak w tylnej półce/suficie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pozwolę sobie dołączyć do dyskusji. Czy jest taka możliwość, że w podstawowym audio nie ma wzmacniacza?


Pozaglądałem już chyba we wszystkie zakamarki bagażnika (szczególnie po lewej stronie) i nigdzie nic nie widzę. Jest taka możliwość, że go fabrycznie nie mam, czy jest bardziej opcja, że właściciel przede mną go "sobie zatrzymał"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.