Skocz do zawartości

Spalanie 525i - czy to normalne?


konkret83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!!!

 

Około 2 tygodnie temu zakupiłem moje pierwsze BMW :D Od razu urzekł mnie ten samochód, jakość wykonania jest najlepszą jaką widziałem dotychczas. Mimo iż przesiadłem się z 8 lat młodszego auta, to jeżdżąc BM-ką czuć że jeżdżę autem wysokiej klasy... Nurtuje mnie tylko jedna sprawa: czy normalne jest spalanie rzędu 18litrów LPG/100km w mieście? Jest to model 525i 173KM sedan 1996r + skrzynia automatyczna. Słyszałem że Becie są łakome na paliwko ale spodziewałem się około 15litrów. Proszę podpowiedzcie koledzy/koleżanki bardziej zaznajomieni z tym autkiem, czy powinienem zacząć się martwić?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Kamil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po pierwsze to ty chyba nie masz 525i tylko masz 523i o pojemnosci 2499 i ma 170KM :D ten model co podales w opisie to jest po lifcie czyli jak sie nie myle to 2001 do 2003.A co do spalania to ci dobrze pali u mnie to samo lyka po zakorkowanym miescie i tez mam w automacie w trasie to okolo pali 10-12 jadac srednio 150km/h :D .Co tam spalanie jaka radosc z jazdy jest morda sie cieszy :lol: 6 Garkow musi spalic.Ja 3 lata temu jezdzilem fordem fiesta i palila po miescie 8-9 litrow benzyny po miescie w trasie jarala 6 literow a silnik poj 1299 a moc 60KM :D takze bunia ma 3 razy tyle koni :D a pali 2 razy tyle takze wynik zajebisty :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, myśl, że to normalne spalanie. Moje 528 Touring w automacie pali 11-12L/100km ale benzyny bo gazu nie mam, a że gazu zawsze bierze więcej więc pewnie jest ok. :cool2:
Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy normalne jest spalanie rzędu 18litrów LPG/100km w

zalezy jak jezdzisz jak spokojnie bez ciaglego przyspieszania i deptania w podłoge to ma palic 13 lub mniej

jak deptasz to spalanie moze dojsc do 28litrów

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=72&t=148360

Oto link tylko z pierwszej strony tak ze na przyszlosc :search: :wink:

 

Godzill pierwszy piszesz ze do 28l, bo wszyscy maja jakies ekonomiczne wersje :mrgreen:

Uwierzcie, lub nie zmierzylem zuzycie paliwa na sportowej jezdzie (cos w stylu jazdy na torze...), 26,9l/100km

 

Zgzadzam sie z Godzillem w 100%. Moze to spalic od 8 na trasie do.... tych 28

Jak ty jej, tak ona Tobie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

528i + LPG Touring 194 kuce palił jakieś 18 - 19 litrów gazu na 100 km przy zakorkowanej Warszawie. Na trasie spadał ok. 13 - 15 (w zależności od temperamentu). Po wymianie silnika i deinstalacji gazu pali jakieś 13,5 benzyny po tej samej, zakorkowanej Warszawie, a na trasie 8,5 (spokojna jazda, ale bez przesady :wink: ).
Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Byłem dziś na wymianie filtrów gazu oraz regulacji. Gazownik powiedział że z instalacją jest wszystko ok, ale widziałem filtry - dramat, chyba nie były jeszcze wymieniane. Po przejechaniu 40 km komputer pokazuje 15litrów :)

 

A Kamil dzięki - faktycznie mam 523i :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równierż mam 523i w automacie. Regulacja w moim przypadku też pomogła, wcześniej auto paliło około 2l wiecej na 100, teraz spalanie lpg w mieście wynosi około 17l/100 raczej krótkie trasy i często silnik niedogrzany, mieścina niezbyt duża, korków nigdy nie było i raczej nie bedzie:) , na trasie udało mi się zejść do niecałych 10l, średnio koło 14l przy normalnej jeździe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem trochę po mieście - korki, raczej krótkie trasy, czasem trzeba przydepnąć żeby się gdzieś wcisnąć a czasem żeby posłuchać R6 :) Spalanie znowu w granicach 18l więc już chyba tak zostanie :| W sumie trzeba liczyć 50zł /100km więc nie wiele więcej niż w moim poprzednim aucie (diesel). Pogodziłem się z tym, ważne że fajnie się jeździ.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.