Skocz do zawartości

Regulacja dysz spryskiwaczy przedniej szyby.


ŁukaszK

Rekomendowane odpowiedzi

W E9x raczej nie ma regulacji.

Regulować można było np w E46 i wcześniejszych modelach.

Jeśli słabo pryska to pozostaje sprawdzenie szczelności przewodów lub wymiana dyszy. Nie wiem czy łatwo da się je wyczyścić.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj szpilką lub igłą.
Ja tam nic nie widzę tylko małą czarną dziurkę :) ktoś to może robił??

i w "tą" czarną dziurkę wkłądasz igłę a następnie wyginasz w właściwym dla siebie kierunku...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Spróbuj szpilką lub igłą.
Ja tam nic nie widzę tylko małą czarną dziurkę :) ktoś to może robił??

i w "tą" czarną dziurkę wkłądasz igłę a następnie wyginasz w właściwym dla siebie kierunku...

 

To powiedz mi tak dysze sikaja mi w dwóch kierunkach to mam w podobny sposób wsuwać tą igłę? Próbowałem coś ale mi nie idzie.

Pomoże ktoś??

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam

Mnie też dopadł problem spryskiwaczy szyb. Spryskiwacz od strony pasażera pryska nisko ale na szybę (poniżej połowy) natomiast od strony kierowcy pryska prosto w ramię wycieraczki. Zdemontowałem spryskiwacz odkamieniłem i założyłem dalej praktycznie bez zmiany. Postanowiłem podłożyć podkładkę pod spryskiwacz żeby zwiększyć kąt i pryska pięknie ładne dwa strumienie trochę powyżej połowy szyby. Czy te spryskiwacze się zużywają :?: Nie chce mi się wierzyć że nie ma regulacji strumienia. Muszę kupić nowe spryskiwacze :?: Ktoś rozwiązał problem :?: Proszę o jakieś sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam

Mnie też dopadł problem spryskiwaczy szyb. Spryskiwacz od strony pasażera pryska nisko ale na szybę (poniżej połowy) natomiast od strony kierowcy pryska prosto w ramię wycieraczki. Zdemontowałem spryskiwacz odkamieniłem i założyłem dalej praktycznie bez zmiany. Postanowiłem podłożyć podkładkę pod spryskiwacz żeby zwiększyć kąt i pryska pięknie ładne dwa strumienie trochę powyżej połowy szyby. Czy te spryskiwacze się zużywają :?: Nie chce mi się wierzyć że nie ma regulacji strumienia. Muszę kupić nowe spryskiwacze :?: Ktoś rozwiązał problem :?: Proszę o jakieś sugestie

 

Właśnie dopadł mnie ten sam problem co Kolega opisał powyżej. Od strony kierowcy spryskiwacz pryska dokładnie w ramię wycieraczki :cry:

Myślałem, że to minutka regulacji przy pomocy długiej szpilki, tak jak w innych markach, a tu ogromne zdziwienie...

Pogmerałem szpilka ale nie natrafiłem na żaden otworek dyszy, który mógłby przesunąć w górę :?:

Po tym grzebaniu szpilką jest minimalnie lepiej ale zdecydowanie to nie to co powinno być....

Ktoś ma na to jakiś patent :idea: by nie wyciągać/wymieniać spryskiwacza :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mnie też dopadł problem spryskiwaczy szyb. Spryskiwacz od strony pasażera pryska nisko ale na szybę (poniżej połowy) natomiast od strony kierowcy pryska prosto w ramię wycieraczki. Zdemontowałem spryskiwacz odkamieniłem i założyłem dalej praktycznie bez zmiany. Postanowiłem podłożyć podkładkę pod spryskiwacz żeby zwiększyć kąt i pryska pięknie ładne dwa strumienie trochę powyżej połowy szyby. Czy te spryskiwacze się zużywają :?: Nie chce mi się wierzyć że nie ma regulacji strumienia. Muszę kupić nowe spryskiwacze :?: Ktoś rozwiązał problem :?: Proszę o jakieś sugestie

 

Właśnie dopadł mnie ten sam problem co Kolega opisał powyżej. Od strony kierowcy spryskiwacz pryska dokładnie w ramię wycieraczki :cry:

Myślałem, że to minutka regulacji przy pomocy długiej szpilki, tak jak w innych markach, a tu ogromne zdziwienie...

Pogmerałem szpilka ale nie natrafiłem na żaden otworek dyszy, który mógłby przesunąć w górę :?:

Po tym grzebaniu szpilką jest minimalnie lepiej ale zdecydowanie to nie to co powinno być....

Ktoś ma na to jakiś patent :idea: by nie wyciągać/wymieniać spryskiwacza :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Z dyszami od spryskiwaczy to się BMW nie popisało, w E36 był badziew, w E46 jest badziew i w E90 jest badziew, a ja nie wiem czy to jest sztuka wymyślić i wyprodukować dobre dysze. Pamiętam jak kolega miał wraka Opla Astrę 95" - nigdy dysze nie czyszczone itp - a taką cudowną mgłę idealnie na calutką szybę rzucały... Już zabawki dla dzieci, pistolety na wodę za kilka zł mają lepszą dyszę niż te BMW... i to przez tyle lat i NIC na plus się nie zmienia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie, moje 14 letnie dysze pryskają ładnie na środek szyby, gdzie w poprzedniej Alfie Romeo na postoju lały na tylną szybę, bez względu na to czy nowe czy stare, dopiero przy około 40km/h w miarę na przednią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz mówić, że ludzie przesadzają, skoro dość wielu osobom nie działają spryskiwacze tak jak należy a Tobie działa. To jest jasne, że nie wszystkim się sypną na raz, ale to nie znaczy że jest malina, bo nie jest. Są dość lipne te dysze i tyle. Przypomina mi się - pisali ludzie w starszych tematach o E36 lub E46, że w M-kach były jedynie montowane inne dysze, ładujące elegancką mgłę na całą szybę, a nie siurkające strumieniem albo i nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wymienić, ale producenta nigdy nie należy chwalić jak robi jakąś manianę (nie ważne czy to telefon, komputer, samochód). Patologią jest, jak ktoś kupi najgorszy chłam a mimo iż sam męczy się dzień w dzień z danym urządzeniem będzie je zachwalał tylko dlatego bo on to ma, a jak on ma to musi być malina. Takie podejście nigdy nie doprowadzi do tego, że producent wypuszczający szmelc, zacznie robić coś lepszego - po co jak to wszyscy chwalą... Ale śledząc nieco temat np elektroniki wiem, że masa negatywnych opinii na dane urządzenie, daną funkcję itp potrafiły w przyszłym modelu przyczynić się do poprawy. Mam trochę znajomych jak i z sektora elektroniki, projektowania urządzeń RTV, AGD jak i motoryzacji (i to właśnie znajomi pracują od kilku ostatnich lat głównie dla BMW (i w mniejszym stopniu dla np grupy VAG). Siedzą jak i w Polsce, tak i w Niemczech - mówią że są nie małe ilosci osób w takich firmach od śledzenia właśnie takich stron jak ta, innych stron z opiniami na temat pojazdów własnej marki itp. Także to nie jest tak, że pisząc tu nikt tego nie czyta. Jeśli odpowiednią ilość osób pisze że to i to jest lipa to jest jakaś możliwość, że ktoś się temu przyjrzy.

Sam np pamietam z rok temu pisalem na forum związanego z androidem, konkretnie chodziło o starszy model Samsunga, który dałem ojcu, a jakieś tam dziwne problemy się zaczęły. Opisałem to na forum, nie bardzo wierzyłem że ktoś w ogóle da odpowiedź bo raz że telefon nieco zabytek, dwa że temat był jakąś anomalią bardzo ciężką do rozwiązania. Nie wiem czy minęło 5h, patrzę - temat z forum wyparował (że o Samsungu źle pisać nie można to wie każdy interesujący się trochę bardziej takimi rzeczami). No to myślę pech... Ale wziąłem ojca telefon, klik SPRAWDŹ AKTUALIZACJĘ, cud - do zabytku, który nie mial aktualizacji pewno od dwoch lat jest wypuszczona przed chwilą. Instalacja i wszystkie problemy znikły... Także jak widzisz, pisać trzeba jeśli problemy są a nie mówić że jest bajka i mogło być gorzej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie ja chwale, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Zwykłe dysze, które z czasem, jak wiele rzeczy, się zużywają. Przynajmniej nie są na tyle źle pomyslane, ze nawet nowe nie działają prawidlowo. Dlatego napisalem w pierwszym poscie "bez przesady".

Bardziej lopatologicznie juz nie potrafie tego wylozyc, wiec jak masz zamiar przypisywac mi znowu cos, czego nie napisalem, to po prostu nie odpisuj, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się od razu telepiesz, ja nie pisze tylko do Ciebie, lecz ogólnie. A dwa - dysze od spryskiwaczy się naturalnie nie zużywają. Naturalnie się zużywają klocki hamulcowe, sprzęgło, wszelakie łożyska itp, ale mówić że dysze, z których leci czysty płyn raz na ruski rok naturalnie się zużywają? Nie, nie zużywają się, mogą się zapychać syfem - zależnie od konstrukcji, ale nie zużywają się - one są po prostu bardzo przeciętne pod względem jakości i dlatego sporo osób ma z nimi mniejsze lub wieksze problemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.