Skocz do zawartości

Opony zimowe


sfinks311

Rekomendowane odpowiedzi

hm,i bądź tu mądry. Mieszkam na wiosce a zimy jakie ostatnio są to wiadomo,a niby te brigsy to zajebiście na śniegu i lodzie.

Tyle że vmax jest tylko do 170km/h ale mi to akurat pasuje b nie jęźdże szybko.

 

oto opis :

 

http://www.opony.pl/opona.aspx?oid=175060&rodzaj=3

 

 

cena jest nieatualna,teraz z założeniem wyjdzie jw 870

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kupiłem stalowe felgi bo... ja wiem... moze troche z przyzwyczajenia (zawsze miałem zimowki na stalowych), wiele osob mowi ze zima latwiej uszkodzic felge a stalowej mniej szkoda i latwiej naprawic. za oponki dalem 2,7tys za kpl oczywiscie z zalozeniem i wywazeniem.

gogosiek

http://obrazki.elektroda.net/3_1200675135.jpg

z tym że jak chcialem zalozyc 215 na 8'' to gumiarz mi odradzil, powiedzial ze bede mial problemy z prowadzeniem. :think:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzisiaj załozyłem opony zimowe!!!! kasa jak smok ale mam nadzieję że będą super się sprawdzały zima. oto one,niby alternatywa kolców :) zobaczymy

 

http://www.opony.pl/opona.aspx?oid=175060&rodzaj=3

 

215/60/17 zdecydowałem o wyższym profilu bo troche lepszy komfort powinien być a że poruszam się po kiepskich drogach więc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobote zalozylem kolka z nokianami 215 i powiem ze jak narazie (prawdziwej zimy jeszcze nie ma) jezdzi sie lepiej niz na letnich michelinkach 235 (z tym ze michelinki juz nie nowki)

 

 

Ja mam też takie samo wrażenie :D :D

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zima małymi kroczkami sie zbliża wiec odświeżenia nico temat. Od ostatnich wypowiedzi minęło sporo czasu wiec pewnie bedą i nowe doświadczenia i tez nowe gumki wyszły na rynek.

Obecnie jeżdzę na letnich nokianach i jestem mega zadowolony. Na zimę myśle właśnie tez nad ta marka tylko rozmiar 215/60/17. Gdzieś w testach polecali nokiany wr d3. Teraz jest juz jej następca d4. Problem w tym ze oponeo poleca ta gumę do zwykłych osobówek bez napędu 4x4. Dla wersji z napędem na 4 koła polecają nokian suv. Ktoś sie może na ten temat wypowiedzieć? Jeździł ktoś na tych d3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam serdecznie jestem również przed zakupem nowych zimówek i mam pytanie takie same jak kolega czy Nokian WR D4 215/60 R17 96H http://www.po-opony.pl/opona/nokian_wr_d4_4076.html#tabs1 mogą być do aut 4x4 wiele pozytywnych opinii mają te oponki choć wizualnie może nie prezentują się okazale (wyglądają jak zwykłe kartoflaki) ale nie wygląd lecz skuteczność się liczy a i cena jest też w miarę rozsądna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie kupiłem Goodyear UG8 215/60/17 96H. Zimy duzej nie było wiec cieżko stwierdzić ale narazie spisują sie fajnie. Założyłem je na 8" felgi i troszkę je bokiem wybrzuszylo ale to tylko na ten sezon tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla odmiany od wszystkich postanowilem isc w wielosezon... kupilem nokian weatherproof w rozmiarze 225/60/17 opony maja index C oszczednosci A przyczepnosci i 69db wiec powinno byc bardzo przyjemnie jak sie jezdzi dam znac za jakis czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć wszystkim.Powoli planuję zakup felg i opon na zimę. Mam kilka wątpliwości z tym związanych i prosiłbym aby ktoś zorientowany w temacie pomógł.

Felgi które planuję zakupić to Styling 110 7x17 ET 39. Do tych felg producent przewiduje opony 215 60 17.Czy rozmiar 235 55 17 byłby dobrym zamiennikiem ? wolałbym trochę szersze opony ale nie wiem czy nic nie będzie tarło.

Innym kompletem felg które biorę pod uwagę to Styling 143 8x18 ET 46. Do tych felg producent przewiduje opony 235 50 18 czy tu mógłby być jakiś inny zamiennik ? ciężko znaleźć opony w takim rozmiarze z ceną dość skromną bo niestety budżet mam mocno ograniczony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam problem z xdrive ale nie wydaje mi się ,żeby opony o takiej samej średnicy powodowały z nim problemy. Myślę też ,że nie dokładnie przeczytaliście co napisałem.

Felgi które podałem i rozmiary opon do nich to oryginalne rozmiary do bmw X3.

Chodzi o to czy do felgi 7x17 ET 39 podejdzie opona 235 55 17. Ten rozmiar według felgen-katalog jest do felg o rozmiarze 8x17 ET46

Według kaklulatora opon rozmiar 215 60 17 czyli do felgi 7x17 ET 39 różnica pomiędzy tymi oponami wynosi 0.10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie zakładaj 235 na 7 cali.

Rim width - Min width - Ideal width - Max tyre width


6,5 Inches - 185 mm - 195 or 205 mm - 215 mm

7,0 Inches - 195 mm - 205 or 215 mm - 225 mm

7,5 Inches - 205 mm - 215 or 225 mm - 235 mm

8,0 Inches - 215 mm - 225 or 235 mm - 245 mm

8,5 Inches - 225 mm - 235 or 245 mm - 255 mm

9,0 Inches - 235 mm - 245 or 255 mm - 265 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla odmiany od wszystkich postanowilem isc w wielosezon... kupilem nokian weatherproof w rozmiarze 225/60/17 opony maja index C oszczednosci A przyczepnosci i 69db wiec powinno byc bardzo przyjemnie jak sie jezdzi dam znac za jakis czas.

Witaj w klubie - ja u siebie mam bridgstony wielosezon 235/50/18 - w tym roku zaliczyły Chorwację i jestem mega zadowolony,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

PJZG

ok, wszyscy wiedzą, że cztery jednakowe felgi i cztery jednakowe opony są w porządku, ale szerokość 235 na 7 cali, jeszcze w suvie brzmi słabo, tak jak pisze kolega Ponta.

Po prostu nie kombinuj.

Jak miałem X3 E83, też na zimę miałem opony 215 na ori felgi 7 cali i było super. Okres zimowy przeżyjesz na węższej oponie.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie


Mnie nurtuje pytanie czy dla felg 8j opony zimowe 215 55 18 będą dobrym wyborem? Jestem pewien że są bardzo bliskim odpowiednikiem 235 50 18 jeśli chodzi o średnicę. Tolerancja szerokości felgi jest zachowana. Xdrive nie powinien narzekać bo 4 koła takie same... Czy ktoś z Was ma taki zestaw lub zna ew słabe strony takiego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.