Skocz do zawartości

[e39] wymiana uszczelki pokrywy zaworów


jack daniels1685047910

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kto mi podpowie co roboc dalej?

mam problem z uszczelką pod pokrywę zaworów w M54 2.2. Zakupiłem uszczelkę Reinz'a, ktora okazala sie być wersją nowszą (dla >09.2002r) Auto mam z lipca... :| Ale pewien sklep powiedział mi ze maja obie na stanie, sprawdzili i niczym się nie różnią poza drobnym szczegółem przy śrubie obok świec (to gumowe uszko jest niższe). Dziwi mnie, ze cała uszczelka jest tak wysoka i po założeniu pokrywy zostaje szczelina 4mm. Nawet do połowy nie dokreciłem śrub i widziałem jak pokrywa gnie się w fale dunaju. Tak być nie może uważam. Czy ktoś to też przerabiał? Czy mam jakaś kosmiczna pokrywę? Auto stoi i ja obok...

http://www.mgrudzinski.zut.edu.pl/e39/uszczelkam541.jpg

http://www.mgrudzinski.zut.edu.pl/e39/uszczelkam542.jpg

http://www.mgrudzinski.zut.edu.pl/e39/uszczelkam545.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Coś jest ewidentnie nie tak.

Napisz nr części tej uszczelki.

Ja do siebie kupowałem zestaw Elringa - 326.560 i takich cyrków nie miałem.

Uszczelki śrub też dawałeś nowe?

btw. sugeruję przy wymianie użyć silikonu na półksiężyce.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojne, na foto jest tylko przymiarka :) Normalnie idzie uszczelniacz Reinzoisl. Uszczelki też mam nowe, chociaż u mnie niektóre stare wyglądają lepiej i nadal są miękkie.

Nr częsci V.Reinz:

real 11129070990 = Reinz 15-33077-01

real 11120030496 = Reinz 15-33077-02 - Tą mam. Oryginalny zapakowany produkt z hologramami itd... Dowiedziałem się w sklepie ze ta z "1" na końcu właśnie ma tę samą wysokość. Przy Vanosie miedzy półksiezycami widac jak zaczyna sie podwijać od ściskania i robi sie szczelina :o to nie może działać.

 

 

z dłubaniny w googlach, lepsze foty problemu

http://www.bimmerforums.com/forum/showthread.php?2024829-Is-my-new-valve-cover-gasket-too-big

i ciekawsza dyskusja, w tym rozmowa z dilerem BMW, ktory twierdzi ze różnic nie ma i gość któy wymienił sporo tych uszczelek i twierdzi ze wszytsko jest normalnie. Pisża też ze uszczelki sie z czasem układają,a le jakos ciezko mi w to uwierzyć. Musialbym co chwile ten dekiel dokręcać.

http://www.bimmerforums.com/forum/showthread.php?2084379-Replacing-valve-cover-gasket-replacement-gasket-is-too-tall

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Strona Victor-Reinz podaje, że 15-33077-01 stosowane były w autach do 09.2002 /to jest odpowiednik podanego przeze mnie Elringa, a moje auto jest z 2001/, natomiast 15-33077-02 jest stosowana w autach od 10.2002.

 

Na twoim miejcu zamówiłbym 15-33077-01 i wtedy nie powinno być problemów.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czytałeś co pisałem wcześniej? :) Rozmawiałem ze sklepem i człowiek na żywo porównywał mi dwie uszczelki i maja identyczną wysokość,wiec zamówienie nic nie zmieni... oglądałem jeszcze pare filmów na YT z serii DIY i widać momentami ze uszczelki też nie przylegają ale zwykle na moment dokręcania jest stopklatka i brak komentarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hej,

oczywiście, że czytałem co napisałeś.

Ale poniższy fragment świadczy, że jednak nie są identyczne.

...Ale pewien sklep powiedział mi ze maja obie na stanie, sprawdzili i niczym się nie różnią poza drobnym szczegółem przy śrubie obok świec (to gumowe uszko jest niższe).

 

Tak czy inaczej, coś jest nie tak. Czy sklep sprawdził również czy ścianki uszczelek sa takie same?

Może ta, którą kupiłeś ma grubsze ścianki i to jest powód tych 4mm szczeliny?

 

Ewntualnie, pytanie, czy nie możesz jej pomóc wejść w pokrywę np. smarując ścianki uszczelki olejem?

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka wchodzi w pokrywę nawet z lekkim luzem. Nie muszę jej absolutnie upychać. Na pewno opiera się na dnie rowka. Sensowne byłoby zostawienie 1mm nadmiaru na "ułożenie" po czasie. Ale nie 4...

Różnica jest tylko w jednym miejscu gdzie gumka otacza śrubę na uszczelce świec. W nowej wersji jest tam cieńsze "uszko" i zostawia luz nad sobą (tym bardziej to nie to) . Raczej zauważyłbym, problem jest "punktowy' a nie "globalny" :( Jak dla mnie to jest błąd producenta i dają te samą część do dwóch worków, sprzedając jako różne. Zostaje zapytać w ASO.

 

piekna fota podobnego porblemu z forum (żeby tak wcisnać punktowo uszczelkę trzeba sporo siły, nie ma szans, żeby na 15cm miedzy srubami dekiel tak docisnął cała krawędź, wiec gnie sie to strasznie)

DSC_9828.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Składałem niedawno pokrywę w m52. Uszczelka elringa też sporo wystawała < 4mm jak nic>

Spokojnie się to dało poskręcać bez pogięcia się pokrywy.

Doszło do samego końca.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta pokrywa się nie odkształci tylko pęknie i nawet tego nie będzie widać milem tak zamówiłem druga pokrywę na ebayu co nie jest łatwe bo są rożne numery jak się później okazuje ostatnia cyfr bodajże jest przebita na inna, przyszła i była pęknięta dokładnie w tym samym miejscu skończyłem na kupnie nowej prosto z bmw.

pękają po stronie wydechów druga lub trzecia śrubka od strony skrzyni. ja mam auto z 10/2001 i kupowałem uszczelkę erlinga dobrana do numeru bmw 11129070990

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

mam chyba własnie problem z uszczelką, bo w warsztacie powiedzieli mi, że to spod dekla cieknie.

Wymieniłem separator, kolektor cały - tak przynajmniej twierdzili, analizując na słuch że nie ma przedmuchów, ale kilka kropelek jest pod autem.

Znacie/polecacie kogoś na terenie Wawy, kto by to ogarnął solidnie i nie zdarł ze mnie wszystkiego ?

Wiem, że jest szukajka i są wymienione warsztaty, gdzie warto dać samochód, ale może coś wybitnie w tym problemi możecie polecić?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kończąc moją przygodę z uszczelką ostatecznie dokręciłęm pokrywe na tej kupionej i przeznaczonej dla młodszych roczników (po wrześneiu 2002). Zrobiłem to stopniowo, dokręcałem równomiernie, z przerwami po parę godzin i uszczelka siadła. Narożniki lekko odstają, ale pokrywa nigdzie nie pękła. jest sucho i nie cieknie.

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.