Skocz do zawartości

530d klocki ATE Ceramic vs zimmerman?


miazgat0r

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

 

Musze wymienić klocki a raczej ich resztke na jakies porzadne nowe.

 

Mechanik mi doradza Ate Ceramic ,tylko czy zdają one egzamin? Bo to nowość i są prawie 2 razy droższe od zimmermanów np.

 

Zimmerman-200zł, ATE Ceramic-370zł....

 

Co sądzicie?

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Jesli ceramiczne to tylko EBC

Klocki OEM przód - 525,30 zł

Klocki UPGRADE przód - 636,04 zł

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Pytanie bylo odnosnie ATE Ceramika kolego.

I chodzi o to czy sa warte swojej ceny???

Może i kolego :wink: Generalnie ATE popsuło się ostatnio... Nie słyszałem opinii na temat ATE Ceramika. Spróbuj - zobaczymy :idea:

Tu trochę jest napisane

viewtopic.php?f=73&t=152018

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ATE to juz historia :wink:

W tym roku zalozylem Ferodo....,coz nie jest to moze zawodostwo bo za zaczely popiskiwac na tarczach Brembo.Musialem wszytko jeszcze raz oczyscic,przesmarowac i oszlifowac delikatnie brzegi klockow na szlifierce.Teraz jest tak jak powinno byc,czyli normalnie sie zachowuja bez popiskow itd.Ogolem powiedzialem sobie ze do konca zycia kupuje klocki tylko i wylacznie w service BMW i nie cuduje z firmami,tylko zakladam takie jakie zaleca producent.Czasami lepiej zaplacic troche drozej ale nie robic tej samej roboty dwa razy.To samo moge stwierdzic o tarczach Brembo tez nie mam pewnosci czy to byl dobry zakup bo po 6miesiacach wydaje mi sie ze za duzo sie starly sumujac do przebiegu jaki w tym czasie zrobilem,dotykajac na wyczucie wydaje mi sie ze jest 2mm ponizej rantu.Nie wiem czy to normalka czy nie, ale jak tak dalej beda schodzily to tarcze Brembo nigdy nie wytrzymaja 3wymian klockow :|

The ultimate driving machine.....B.M.W///M SPORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
.Ogolem powiedzialem sobie ze do konca zycia kupuje klocki tylko i wylacznie w service BMW i nie cuduje z firmami,tylko zakladam takie jakie zaleca producent.Czasami lepiej zaplacic troche drozej ale nie robic tej samej roboty dwa razy.

 

No niestety ale na częsciach z ASO BMW też mozesz się zawieść, mam wszystkie tarcze i klocki kupione w BMW i założone w pazdzierniku 2010 r. i popiskują, tak że różnie to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Jestem po zmianie tarcz i klocków. Tarcze oryginalne BMW z ASO, klocki ATE ceramik i jak narazie jestem bardzo zadowolony. Przejechałem 2000km i to co muszę przyznać to felgi czyściutkie, zero czarnego osadu z klocków. Co do zużycia klcków to ciężko coś powiedzieć po takim przebiegu, ale hamują super i nie piszczą :cool2: . Zwykłe ATE to faktycznie nic specjalnego, miałem przed zmianą, wytrzymały 25000km i strasznie syfiły felgi :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA też polecam Ceramike!

 

Felgi czyste, zero pisków, hamują super!

Powiem wiecej jak zrobie kilka tyś km :norty:

 

Pzdr!

 

A kolega z czego Haaaa, jak to takie śmieszne to po co zakładałeś posta :evil: . Napisałem tak jak jest. Dam znać ile wytrzymały jak się skończą. Ja przynajmniej coś napisałem bo mam, a inni z góry zakładją że ATE jest do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie rewelacja :cool2: . Ceny nie pamiętam bo brałem przez firmę a mam 30% rabatu. Na allegro przód http://allegro.pl/ate-ceramic-klocki-przod-bmw-5-e60-e61-oryginal-i1803865883.html , tył http://allegro.pl/ate-ceramic-klocki-tyl-bmw-5-e60-e61-6-e63-e64-i1814255210.html. Zobaczymy na ile km starczą. Dam znać :mrgreen: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Posiadam Tarcze Ate Power Disc + Ate Ceramic.

 

Mogę śmiało polecić ( zapłaciłem ok 1000zł za komplet )

 

Nie pylą w ogóle, a bynajmniej jak ktoś myje auto częściej niż raz na 3 tygodnie to tego nie widać.

 

Zrobiłem już na nich 11tys.km i żadnego wichrowania i nic innego nie zauważyłem.

 

Jeśli chodzi o żywotność to zostało jakoś 1/2 klocka ( komputer pokazuje 13 tys.km ) a moje auto nie jeździ żadnych długich tras, tylko po mieście i nikt nie oszczędza klocków. Z reguły robiłem ok 15 - 20 tys. na klockach więc myślę, że na tych będzie dużo więcej.

 

Jedynym minusem ( mi to akurat nie przeszkadza ) jest to, że przy hamowaniu z większej prędkości słychać szum tarczy ( nacinana ) ale nie jest to jakiś nie przyjemny dzwięk.

 

Pozdrawiam

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A ja mam taki mały problem.. o ile można to nazwać problemem.

 

Jakieś pól roku temu zmieniałem klocki tył właśnie na ATE ceramic - do tej pory jest bajka. Praktycznie zero pylenia.

Natomiast jakieś 2mies temu zmieniałem przód też na ATE ceramic i pylą jak totalnie zwykły klocek.. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.