Skocz do zawartości

530d klocki ATE Ceramic vs zimmerman?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemanko.

 

Musze wymienić klocki a raczej ich resztke na jakies porzadne nowe.

 

Mechanik mi doradza Ate Ceramic ,tylko czy zdają one egzamin? Bo to nowość i są prawie 2 razy droższe od zimmermanów np.

 

Zimmerman-200zł, ATE Ceramic-370zł....

 

Co sądzicie?

 

Pozdrawiam :cool2:

Opublikowano

Dołączam sie do kolegi, też szykuje mi się wymiana klocków na nowe i mam dylemat między zimmerman a ate? rozważam też ceramiczne, proszę o opinie :)

 

 

Pozdrawiam

http://imageshack.us/photo/my-images/190/95216545.jpg/
Opublikowano
  • Członkowie klubu

Jesli ceramiczne to tylko EBC

Klocki OEM przód - 525,30 zł

Klocki UPGRADE przód - 636,04 zł

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Opublikowano
  • Autor

Pytanie bylo odnosnie ATE Ceramika kolego.

I chodzi o to czy sa warte swojej ceny???

Opublikowano
  • Członkowie klubu
Pytanie bylo odnosnie ATE Ceramika kolego.

I chodzi o to czy sa warte swojej ceny???

Może i kolego :wink: Generalnie ATE popsuło się ostatnio... Nie słyszałem opinii na temat ATE Ceramika. Spróbuj - zobaczymy :idea:

Tu trochę jest napisane

viewtopic.php?f=73&t=152018

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Opublikowano
  • Autor

Jutro odbieram wozidło.

 

Więc zdam relacje :cool2:

Opublikowano

No ja zmieniałem (u kolegi anjinsana) wszystkie tarcze i klocki pół roku temu na ATE (nie ceramik) i są do kitu. Piszczą, zwichrowały, i sypią syf na przednie felgi. Odradzam.

Te EBC ceramiczne w jakiej cenie?

Opublikowano

Potwierdzam ATE to juz historia :wink:

W tym roku zalozylem Ferodo....,coz nie jest to moze zawodostwo bo za zaczely popiskiwac na tarczach Brembo.Musialem wszytko jeszcze raz oczyscic,przesmarowac i oszlifowac delikatnie brzegi klockow na szlifierce.Teraz jest tak jak powinno byc,czyli normalnie sie zachowuja bez popiskow itd.Ogolem powiedzialem sobie ze do konca zycia kupuje klocki tylko i wylacznie w service BMW i nie cuduje z firmami,tylko zakladam takie jakie zaleca producent.Czasami lepiej zaplacic troche drozej ale nie robic tej samej roboty dwa razy.To samo moge stwierdzic o tarczach Brembo tez nie mam pewnosci czy to byl dobry zakup bo po 6miesiacach wydaje mi sie ze za duzo sie starly sumujac do przebiegu jaki w tym czasie zrobilem,dotykajac na wyczucie wydaje mi sie ze jest 2mm ponizej rantu.Nie wiem czy to normalka czy nie, ale jak tak dalej beda schodzily to tarcze Brembo nigdy nie wytrzymaja 3wymian klockow :|

The ultimate driving machine.....B.M.W///M SPORT
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
.Ogolem powiedzialem sobie ze do konca zycia kupuje klocki tylko i wylacznie w service BMW i nie cuduje z firmami,tylko zakladam takie jakie zaleca producent.Czasami lepiej zaplacic troche drozej ale nie robic tej samej roboty dwa razy.

 

No niestety ale na częsciach z ASO BMW też mozesz się zawieść, mam wszystkie tarcze i klocki kupione w BMW i założone w pazdzierniku 2010 r. i popiskują, tak że różnie to bywa.

Opublikowano

Witam kolegów.

Jestem po zmianie tarcz i klocków. Tarcze oryginalne BMW z ASO, klocki ATE ceramik i jak narazie jestem bardzo zadowolony. Przejechałem 2000km i to co muszę przyznać to felgi czyściutkie, zero czarnego osadu z klocków. Co do zużycia klcków to ciężko coś powiedzieć po takim przebiegu, ale hamują super i nie piszczą :cool2: . Zwykłe ATE to faktycznie nic specjalnego, miałem przed zmianą, wytrzymały 25000km i strasznie syfiły felgi :mrgreen: .

Opublikowano
  • Autor

JA też polecam Ceramike!

 

Felgi czyste, zero pisków, hamują super!

Powiem wiecej jak zrobie kilka tyś km :norty:

 

Pzdr!

Opublikowano
JA też polecam Ceramike!

 

Felgi czyste, zero pisków, hamują super!

Powiem wiecej jak zrobie kilka tyś km :norty:

 

Pzdr!

 

A kolega z czego Haaaa, jak to takie śmieszne to po co zakładałeś posta :evil: . Napisałem tak jak jest. Dam znać ile wytrzymały jak się skończą. Ja przynajmniej coś napisałem bo mam, a inni z góry zakładją że ATE jest do bani.

Opublikowano
  • Autor

Kolego ja też je mam mowie ze swiezo po wymianie i napisałem co zauwazylem po zrobieniu kilkuset km :cool2:

 

po co ta spina :norty:

Opublikowano

Ok sorki. Nie załapałem :mrgreen: . Myślełem że to aluzja do mojej wypowiedzi :norty: .

Pozdro.

Opublikowano

Mistrzu powiedz i jak Ci się sprawdzają te ATE ceramic ? droga taka przyjemność ?

 

Pzdr

Opublikowano
Jak na razie rewelacja :cool2: . Ceny nie pamiętam bo brałem przez firmę a mam 30% rabatu. Na allegro przód http://allegro.pl/ate-ceramic-klocki-przod-bmw-5-e60-e61-oryginal-i1803865883.html , tył http://allegro.pl/ate-ceramic-klocki-tyl-bmw-5-e60-e61-6-e63-e64-i1814255210.html. Zobaczymy na ile km starczą. Dam znać :mrgreen: .
Opublikowano
  • Autor

Ja płaciłem 360zł :8) na przód...

 

Jak narazie super :cool2:

  • 1 rok później...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Szukam opini jak się Wam spisują w dłuższym użytkowaniu ATE Ceramic + tarcze OEM?
Opublikowano
Ja posiadam na przedzie ATE Ceramic + tarcze OEM, zrobiłem 2000km i jak na razie jest ok. Na tyle mam jeszcze komplet OEM i felgi są o wiele brudniejsze. Różnicy nie odczułem.
Opublikowano

Posiadam Tarcze Ate Power Disc + Ate Ceramic.

 

Mogę śmiało polecić ( zapłaciłem ok 1000zł za komplet )

 

Nie pylą w ogóle, a bynajmniej jak ktoś myje auto częściej niż raz na 3 tygodnie to tego nie widać.

 

Zrobiłem już na nich 11tys.km i żadnego wichrowania i nic innego nie zauważyłem.

 

Jeśli chodzi o żywotność to zostało jakoś 1/2 klocka ( komputer pokazuje 13 tys.km ) a moje auto nie jeździ żadnych długich tras, tylko po mieście i nikt nie oszczędza klocków. Z reguły robiłem ok 15 - 20 tys. na klockach więc myślę, że na tych będzie dużo więcej.

 

Jedynym minusem ( mi to akurat nie przeszkadza ) jest to, że przy hamowaniu z większej prędkości słychać szum tarczy ( nacinana ) ale nie jest to jakiś nie przyjemny dzwięk.

 

Pozdrawiam

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Ok, dzięki też się skuszę na klocki ATE Ceramic w połączeniu z tarczami OEM.
Opublikowano
Miałem już kilka kompletów ATE Ceramic w serii e9x razem ze standardowymi ori tarczami. Zdecydowanie polecam hamują jak oryginał a przy tym praktycznie wcale nie pylą...
  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
Ja zamówiłem Rottingery nawiercane/nacinane + ATE Ceramic. Jutro zakładam :)
Opublikowano

A ja mam taki mały problem.. o ile można to nazwać problemem.

 

Jakieś pól roku temu zmieniałem klocki tył właśnie na ATE ceramic - do tej pory jest bajka. Praktycznie zero pylenia.

Natomiast jakieś 2mies temu zmieniałem przód też na ATE ceramic i pylą jak totalnie zwykły klocek.. :mad2:

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Może ktoś podmienił tylko pudełko i nie dostałeś ceramic tylko zwykłe?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.