Skocz do zawartości

[e90] sprzeglo - dwumas ?


ArtmanBrd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No i właśnie się zastanawiam czy mieć pewniaka u mechanika wrazie czego na gwarancje do niego i niech robi a z tymi częściami z allegro to nigdy nic nie wiadomo

 

Zadzwon do tego goscia z allegro zaloze sie ze to nowe czesci z gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
moj dwumas miał juz masakryczne luzy i strasznie telepalo autem a zwłaszcza z rana. A sprzęglo zmieniłem przy okazji zeby dwa razy za robote płacic bo przerosla by cene sprzęgła :D wracając do tematu, jakoś dziwnie mi sie wydaje ze sprzęglo nie zostało zmienione. mozna jakos sprawdzic sprzęglo jak jest nowe ? jakies sposoby macie kolegi ?:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa ceny za czesci (kompletne sprzeglo i dwumas) plus robocizne w PL?

 

 

[Edit]

Z tego co sie zdazylem dowiedziec to:

 

2500zl za dwumas

900zl za kompletne sprzeglo LUK'a

500zl robocina

 

Czy to normalne ceny?

 

W UK widze ze mozna taniej wyrwac:

 

£309.99 za dwumas LUK'a

£157.99 za kompletne sprzeglo LUK'a

 

Dostalem jeszcze discount 25% wiec wyjdzie jeszcze taniej...

Edytowane przez domelsnake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos jest zainteresowany i ma kumpli w UK:

 

http://www.eurocarparts.com/ecp/c/BMW_3+Series+Coupe%5ECabriolet_2.5_2007/p/car-parts/clutch-and-associated-parts/car-transmission/clutch-kit/?641111250&1&ebabfa057ed0d402f8776deeeeb65bc45d49f58b&000069

 

http://www.eurocarparts.com/ecp/c/BMW_3+Series+Coupe%5ECabriolet_2.5_2007/p/car-parts/clutch-and-associated-parts/car-transmission/flywheel/?336111240&1&94cd954bb6eb0db01a2daafef45cbf1457b62537&000134

 

Po wklepaniu kodu promocyjnego "FLASH25" za komplet (sprzeglo z dociskiem plus dwumas) wychodzi jakies £350 zo po aktualnym kursie zlotowki daje nam jakies 1940zl ale jak Wiktor pisal jest to do ogarniecia w PL w kwocie 1900zl tak czy siak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części stare zabrałem ale koledzy zajmują się tylko bmw więc z takim sprzęgłem nie będzie u nich problemu :roll:

 

A co do części to ja płaciłem za sprzęgło 650zł Sachs i dwumas Luka 1900 zł a robota 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepszy tego Ci nie odpowiem ale w SACHS jest włożony LuK :) ostatnio to widziałem.

p.s. LuK był na pierwszy montaż.

 

Koledzy przy jakich przebiegach wymieniacie dwumasę? przy jakich przebiegach zaczęła hałasować?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem wstepnie z mechanikiem w sprawie dgran na pedale sprzegla i powiedzial ze moze byc to wina dwumasy lub lozysko wysprzeglika pada - spotkal sie ktos z tym wczesniej?

 

Mozna to lozysko jakos sprawdzic bez sciagania skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie cos nawet na postoju gdy wcisne pedał sprzęgła na luzie do połowy i podnione obroty do 2,500. więc mi sie wydaje ze cos wchodzi w drgania podczas podnoszących sie obrotów, tylko jeszcze nie wiem co to jest :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
Nie jest, potrzebujesz tylko "coś" do wycentrowania tarczy, znajomy wytoczył na tokarce. Locker sciągasz gdy już wszystko zepniesz razem. Urządzenie potrzebne jest gdy "niechcący" rozprężysz to ustrojstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Milordzie :) oraz potężny zestaw przedłużek do górnej śruby. Ja swój robiłem w servisie, ale koleś po tym gdy usłyszał cenę podjął się sam(no z moją pomocą :wink: ). Powodzenia przy odkręcaniu śrub od osłon :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hejka

Wiem że stary temat ale dołożę swoje 3 grosze odnośnie szarpania na samym sprzęgle lub z jedynki.

Nie uwierzycie pewnie ale u mnie w318d e91 LCI w salonie wymienili zawór EGR i szarpanie zniknęło . Nie jestem pewien czy pressure converter od egr tez ale napewno egr. Najgorsze zd było to w okresie gwarancij i skasowali mnie za ściągnięcie skrzyni zeby sprawdzić sprzęgło . Dziadostwo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wierzymy wierzymy, zacinający się egr może powodować szarpanie, trochę inne niż od dwumasy, ale fakt można to pomylić.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.