Skocz do zawartości

[e90] sprzeglo - dwumas ?


ArtmanBrd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mam 320 w automacie,

 

Jeździj jak chcesz, nie zepsujesz koła dwumasowego ponieważ go nie posiadasz (masz zwykłe koło zamachowe). Funkcję tłumenia drań skrętnych w automacie przejmuje sprzęgło hydrokinetyczne.

 

Pozdrawiam

O w morde, napisałeś to, jakbyś tłumaczył budowę rakiety NASA :lol:

Niech Ci będzie, że tak jest. Mam nadzieję, że problemów z tym nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, szum i hałasy przy wciskaniu sprzęgła to docisk, przejechalem na tych objawach juz okolo 10tys km. No właśnie i teraz zaczęło już być gorzej, mianowicie sprzęgło zaczęło "łapać" w róznych pozycjach czasami na dole czasami na górze, a jeszcze innym razem "normalnie" no i niestety zaczęło szarpać.

W związku z tym konieczna będzie jego wymiana w trybie natychmiastowym i tu rodzi się pytanie:

 

Czy sprzęgło i dwumas w e90 318d M47/T2, jest taki sam jak w bmw e90 320d, z tego samego 2006 roku???

wg. sprzedawców na alledrogo jest dokladnie to samo od 2005 do konca 2006r, prawda czy fałsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szum i hałasy przy wciskaniu sprzęgła to docisk, przejechalem na tych objawach juz okolo 10tys km. No właśnie i teraz zaczęło już być gorzej, mianowicie sprzęgło zaczęło "łapać" w róznych pozycjach czasami na dole czasami na górze, a jeszcze innym razem "normalnie" no i niestety zaczęło szarpać.

W związku z tym konieczna będzie jego wymiana w trybie natychmiastowym i tu rodzi się pytanie:

 

Czy sprzęgło i dwumas w e90 318d M47/T2, jest taki sam jak w bmw e90 320d, z tego samego 2006 roku???

wg. sprzedawców na alledrogo jest dokladnie to samo od 2005 do konca 2006r, prawda czy fałsz?

 

Najprawdopodobniej tak. Pewny nie jestem. W poniższym linku masz kontakt, zadzwoń podaj vin to Ci sprawdzą. Taniej chyba nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa załatwiona, wymienione zostalo kompletne sprzęgło wraz z dwumasem i o dziwo sprzęgło nie było jeszcze tak tragiczne - czego nie mogę powiedzieć o dwumasie.

Tak czy inaczej koszt całowity to 2200zł komplet luk + wymiana

Efekt to zero hałasu i przyjemność z jazdy :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeżeli wymieniamy dwumasę to koniecznie ze sprzęgłem - i odwrotnie, bo potem są sytuacje typu 1000km temu wymienione sprzęgło a teraz hałasuje dwumasa, więc najlepiej za jedną robocizną.

Koszt części w ASO to ok 3000zł + robocizna

Polecam zrobienie w sprawdzonym zakładzie na "zamiennikach", u mnie całość - części + robocizna - niecałe 2000 zł brutto.

Mechanik po wymianie stwierdził że to co zdemontowali było tej samej produkcji co "zamiennik".

Na wymienionym sprzęgle i dwumasie jeżdżę już kilka miesięcy i jestem zadowolony - sprzęgło chodzi idealnie, przed wymianą ciężko wchodziła jedynka a teraz perfekcyjnie.

Jak coś polecam mechanika w Czastarach koło Wieruszowa - woj Łódzkie (u niego cały czas serwisuję BMkę i jestem zawsze zadowolony).

Telefony do mechanika:

603668820

62 7843535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Panowie macie może namiar na jakieś miejsce , czy sklep internetowy gdzie w dobrej cenie dostanę dwu-masę i sprzęgło do 320D M47N2

 

Najlepiej w sklepie polecanym przez nasze forum, kupowałem tam już 3 razy i jestem bardzo zadowolony. http://www.czescidobmw.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro sprzedają czasem LUKa 2masy i sprzęgła.

 

a co do tego ze coś brzęczy na jałowym biegu, albo przy delikatnym wcisnieciu sprzęgła to na 90% łożysko oporowe miedzy skrzynią a silnikiem, należy zacząć od tego zamiast odrazu wymieniać sprzęgło i 2 mas.

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądziłem, że to łożysko oporowe ale to okazało się być prawie sprawne. Docisk sprzęgła w 320D jest samoregulujący (kompensacja zużycia), sama tarcza była też mocno wytarta i już coś tam tarło. Po wymianie kompletu wszelkie odgłosy, wibracje, szarpania ustały na dobre.

 

Jeżeli przebieg jest 200kkm+ to polecam wymienić wszystko i mieć spokój przynajmniej na kolejne 160kkm.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
na allegro sprzedają czasem LUKa 2masy i sprzęgła.

 

a co do tego ze coś brzęczy na jałowym biegu, albo przy delikatnym wcisnieciu sprzęgła to na 90% łożysko oporowe miedzy skrzynią a silnikiem, należy zacząć od tego zamiast odrazu wymieniać sprzęgło i 2 mas.

 

 

pzdr. Łukasz

to mam sens jesli masz gdzie to samemu zrobic jesli nie to szkoda placic komus dwa razy robocizne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Ja mam tak ze , juz nie wiem co wymienic w aucie , ostatnio zmienilem skrzynie biegow, bo mi wibruje delikatnie pedal sprzegla w polowie , auto tez na samym sprzegle gorzej rusza , komplet sprzegla i dwumas mialem wymieniony 10 000 km temu. Dwumas ma lekki luz , ale czy dawalby w benzynie takie objawy jak u autora postu ?

Wymienie znow dwumas, okaze sie ze to kolo pasowe, wymienie kolo pasowe to sie okaze ze jest luz w wale korbowym i tak w kolo macieju. M.in. wymienilem skrzynie bo mialem w niej spory luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak ze , juz nie wiem co wymienic w aucie

Problem w tym, że masz dupiatego diagnostę, albo auto po kilku zgniotkach.

:cool2:

 

Dokładnie, poza tym ja również mam delikatne wibracje pedału sprzęgła, a komplet wymieniony 3 tyś km temu i skrzynia w idealnym stanie, zresztą nie spotkałem jeszcze e90 320d m47 któremu nie drży delikatnie pedał sprzęgła oraz gałka zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
a obstawiam że kolega Kamil ma parkinsona i fabrycznie mu łapki drżą stąd nie czuje wibracji na gałce :twisted: Siedziałęm jużchyba w 300 e90 i w każdej drga nie ma siły, nawet w serii F :mad2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak ze , juz nie wiem co wymienic w aucie , ostatnio zmienilem skrzynie biegow, bo mi wibruje delikatnie pedal sprzegla w polowie , auto tez na samym sprzegle gorzej rusza , komplet sprzegla i dwumas mialem wymieniony 10 000 km temu. Dwumas ma lekki luz , ale czy dawalby w benzynie takie objawy jak u autora postu ?

Wymienie znow dwumas, okaze sie ze to kolo pasowe, wymienie kolo pasowe to sie okaze ze jest luz w wale korbowym i tak w kolo macieju. M.in. wymienilem skrzynie bo mialem w niej spory luz.

 

Dokładnie, poza tym ja również mam delikatne wibracje pedału sprzęgła, a komplet wymieniony 3 tyś km temu i skrzynia w idealnym stanie, zresztą nie spotkałem jeszcze e90 320d m47 któremu nie drży delikatnie pedał sprzęgła oraz gałka zmiany biegów.

Widać że jest to przypadłość modelu kolega b4rtimp opisuje sinik n43 benzynowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a obstawiam że kolega Kamil ma parkinsona i fabrycznie mu łapki drżą stąd nie czuje wibracji na gałce :twisted: Siedziałęm jużchyba w 300 e90 i w każdej drga nie ma siły, nawet w serii F :mad2:

 

 

A ty jak zwykle swoje, no ale przecież ty wiesz lepiej. Przecież byłbyś chory jakbyś czegoś nie napisał. Dla mnie to zwykły burak jesteś.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.