Skocz do zawartości

320d 136km pytanie o downpipe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Mnie strasznie denerwowało wystawanie poza obrys podłużnicy, aktualnie już jest lepiej.
  • 9 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 51
  • Wyświetleń 6,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
  • Autor

witam!

no i doczekalem sie downopipe .. zamontowane juz jest. tylko mam taki problem ktory wczesniej (przed wymiana) nie wystepowal. mianowicie teraz jak sie autem rusza delikatnie to tak dziwnie cos drga przez chwile (dopoki sie nie przyspieszy). to samo sie dzieje jak sie stoi w miejscu - dziwnie drga. nie wiem .. to moze byc tlumik???? wczesniejsza rura (przed downpipe) byla przykrecona dodatkowo gdzies bo miala takie uchwyty. mam sie martwic tym drganiem??... aha dodam jeszcze ze programowo ograniczylem egr

Opublikowano
Połączenia kołnierzowe... dociśnij max śruby spinające układ.
Opublikowano
  • Autor
czyli za slabo mi to zakrecili tak?
Opublikowano
Najprawdopodobniej... nie orientujesz się czy dali na połączeniu szczeliwo żaroodporne??
Opublikowano
Mnie strasznie denerwowało wystawanie poza obrys podłużnicy, aktualnie już jest lepiej.

Chodzi Ci o to że wystaje poza podłogę auta??

A jak z tą drugą częścią wydechu? Dostałeś poprawną, dopasowaną wersję??

Opublikowano
  • Autor
nie chyba nic nie dawali , poprostu tamto wykrecili a to wkrecili :). a co to za szczeliwo o ktorym piszesz???... zauwazylem jeszcze ze auto jak jest na postoju zapalone to koncowka wydechu drga a wczesniej wydaje mi sie ze nie miala takich drgan
Opublikowano
  • Autor
dzis jeszcze zauwazylem ze jak sie jedzie wolno na luzie to nic nie brzeczy. dopiero jak sie zatrzyma to tak po ok 2s zaczyna.
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

witajcie!!

ostatnio natrafilem na rysunek pokazyjacy wydech w bmw e46 320d i zaznaczylem na nim na czerwono takie dwa haczyki. przy kacie one byly i byly przykrecone gdzies tam :).... przy downpipe jak wiadomo nie ma takiego czegos. Moze to byc przyczyną tego ze tak dziwnie teraz tą rure slychac??

Opublikowano
Tak, brak solidnego montażu DP może prowadzić do takich objawów.
Opublikowano
  • Autor
czyli co trzeba zmodyfikowac tą rure i dospawac to trzymanie???
Opublikowano

To trzymanie Ci nic nie da... sam downpip jest lekki, oryginalnie jest tam kat co troche waży i po to to trzymanie...

Jak Ci drga końcowy to możliwe że masz go za mocno, ciasno osadzony cały wydech...

DP bedzie krótszy o kilka mm... rozkręć i skręć to może jeszcze raz, a jakoś lepiej przypasuje i bedzie ok :)

Opublikowano
sprawdz zawieszenie wydechu jakies gumy itp, jak to pracuje na odpalonym silniku, ja tez mam problem z drganiem wydechu
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

niech sie ktos wypowie kto ma u siebie DP w dieslu (najlepiej z tym silnikiem 2.0) ... ostanio po dluzszej jezdzie zaczelo walic strasznie (na postoju). Jak przygazowalem to cichlo ale na wolnych obrotach walilo ze az sie przestraszylem :) (tak jak mowie dzialo sie to po dluzszej jezdzie)

Nie wiem... moze ten DP wali o te oslony metalowe??? o ten "trójkąt" co trzyma te oslony... szlak mnie trafia z tym. Chciałem dobrze a wyszlo chu...wo.

Opublikowano
Kuker spoko, wali o wspornik. Wyreguluj kołnierze i skręć solidnie. Sprawdź stan wieszaka prze tłumikiem.
Opublikowano
  • Autor

stan wieszaka i gumy sa w porzadku. jak mialem "starą rure" to wydechem nie bujało tak jak teraz. Teraz jak sie auto odpala to jakiejs wibracji dostaje i czesie go na boki. za dwa dni jade na przeglad bo mi sie konczy i po raz kolejny powiem im zeby mi to jeszcze raz rozkrecili i zakrecili..

a o jaki to wspornik chodzi?? :)

Opublikowano
Taki płaski pod skrzynią biegów. O niego najczęściej wali "ruła" :wink:
Opublikowano
  • Autor

wlasnie wrocilem od mechanika i w KONCCUUU udalo sie to wyeliminowac. Ten wspomniany wspornik (ten w kształcie trójkąta co podtrzymuje te oslony) za bardzo przylegał do DP i przy wibracjach waliło o te oslony i wspornik tak ze te oslony odczuły (wytarły sie :):) ).

Została dołozona metalowa odkładka ich fachowej roboty z plaskownika grubości z 1cm co obnizyło ten wspornik no i te oslony.

Mam nadzeje ze juz nie bedzie nic stukac.

Do zakładających DP ... pamietajcie o tym :P

Opublikowano
a co ma w ogole dac ten downpipe????
Opublikowano
nic nie ma dać. Zastępuje katalizator który jest zaraz za turbiną :) niektórzy zostawiają pustą puszke, inni wstawiają całą rurke od nowa :)
szukam
  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Czyli zła odpowiedź. Ma dawać moc, luźniejszy wylot spalin, odciążyć turbinę.

Jednakże moc to podstawowy zysk z wywalenia katalizatora, szczególnie jeśli już miał parę lat. Dekatowane 320d kolegi wypluło 160 parę kucy na hamowni bez innych modyfikacji.

Opublikowano

Mój katalizator po 220tyś (licznikowych) przelotu był w stanie idealnym. Patrząc pod światło był idealny przelot i żadnych zapchanych "kanalików".

Co nie zmienia faktu, że samochód odżył, jest lepsza reakcja na gaz i szybciej wstaje turbo.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.