Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Z dizlem jest niestety jeden problem, którego nie da się obejść - [bAD]... mu z rury jak... co skutkuje spełnianiem norm euro3/4 i wkrótce zakazami wjazdu do miast. Już nie można wjechać do kilku stref miast wynalazców i testerów silników Pana Rudolfa.

I to jest bardzo dobry powód, dla którego trzeba teraz kupić diesel'a, bo niedługo to oprócz bateryjek będzie dozwolony tylko benzyna 1.0 i 6x turbo :D

 

Tylko kolektor wymieniłem na taki co ma wzmocnione klapy.

A nie mogłeś ich wykastrować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Możesz poczytać mój wątek.

lub też wątek dotyczący klapek.

dla mnie w silnikach M57/TU - tych nowszych ze sterowanym turbo elektronicznie a nie podciśnieniem klapki muszą być.


Przeszedłem przez wywalenie ich i po 2 tygodniach zamówiłem kolektor regenerowany... inne auto.

ale to temat na inny wątek.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Inny sterownik silnika DDE6 i inny soft wg mnie ;)

Przerobiłem 3 silniki m57 każdy z innej generacji.

1999 => 2003=> obecnie 2006.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Moje x5 dzisiaj dostalo w bok przez bezmyslna pania ktora wymusila mi pierwszenstwo i chyba to bedzie koniec zywota tego autka... .... zderzak przedni , drzwi, blotnik do wymiany i lampa przod i pewnie cos tam jeszcze . Nie wiem czy mi sie chce bawic w naprawe i prawdopodobnie sprzedam auto na czesci. Potem bede bral przy kupnie pod uwage e53 w dieslu tylko czarna przedliftowa z dokumentem ze automat gm byl juz remontowany albo po prostu inna marke np toyote rav4. Szkoda ogolnie bo fajnie tym autem sie jezdzi ale coz , i tak te dziesiatki tysiecy kilosow co wyjezdzilem v8 to moje wiec chyba sie wyleczylem z starych i drogich w utrzymaniu potworkow z duzymi silnikami ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypadek mnie ...zaskoczyl ;) i na ta chwile mam inne prorytety a jestem realista i wiem ze zadbanego polifta nie kupie ponizej 35000 . Przedlifta mozna juz dorwac za 25 ale to i tak loteria teraz bo tez wiem ze te auta to w duzej czesci kible zaniedbane i jezdzone az zacznie cos sie naprawde dziac .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kurczę szkoda.

Mam nadzieje ze jesteś cały i mimo wszystko x5 spełniło prawidłowo funkcje ochronnaą.

Współczuje. Szkoda valki.

Ale

Może będzie „zapalnik” zeby coś zmienić ...

Chociaż za v8 zawsze sie tęskni.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzel : mam normalne zderzaki bez wersji IS dokladek ;)


Wlasciwie to nawet nei poczulem uderzenia tylko jakby lekko zakolysalo auto ale tak jakby nic sie nie stalo duzego , niestety jak wysiadlem to zobaczylem ze zderzak przod po jednej stronie dostal i najbardziej blottnik przod , wgiety i pogiety na jakies 10 cm + jedna lampa przednia lekko wgieta i peknieta ale normalnie swieci :) ;) drzwi przednie lekko wgiete i porysowane. maska wyglada na prosta , nic nie cieknie ,auto jezdzi na luzie .....typowe uderzenie centralnie boczne na blotnik itp chyba funkcja ochrona suva sie sprawdzila.


qwa chyba teraz do mnie dotarlo ,ze nie bylem gotowy z autem jeszcze sie rozstawac ale coz, jest jak jest. Nie chce wydawac 100 000zl na jakies e70 poliftowe bo troche jeszcze dorzuce i moge miec nieuzbrojona dzialke pod miastem a samochod to jakby nie patrzec zabawka ktora duzo kosztuje w utrzymaniu ,szczegolnie e70 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie zrób w serwisie bezgotówkowo.

będzies zmiał nówkę... tylko "klosze popraw"... żeby nowe lampy były ;)


Dzięki za info odnośnie dokładek ;)

poluję dalej...

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak masz zdrowy silnik i skrzynie to go ratuj. No i ile ci siana na działkę zostanie ...


Mi w Vivaro 2.5 skrzynia właśnie siada i się czaję na nowy model . Ale słyszę o tych 1.6 na podwójnej turbinie to mi się niedobrze robi. Dokąd ten świat zmierza ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokąd ten świat zmierza ...?

Dotąd:

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/nowe-bmw-serii-1-z-przednim-napedem/c5m93gb

Czyli wielkie nerki z przodu, dwie duże rury z tyłu a pod maską ryk trzech cylindrów i dym z jednej rury wydechowej:)

BTW, byłem na targach w Poznaniu, przyszłość to elektryki więc taki model jest chyba tylko przejściowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takich cenach kupowanie v8 to proszenie sie o klopoty, tutaj naprawy ida w tysiacach . Nawet jak to cena netto. Zreszta jezeli to prawdziwy przebieg to tym bardziej nikt ci nie sprzeda takiego motoru z b malych przebiegiem za takie kase. Ja wczoraj sprzedalem swoaja 4.4 po stluczce z uszkodzonym blotnikiem i zderzakiem i lekko drzwiami za podobne pieniadze ale silnik i skrzynia chodzily perfekcyjnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przebieg też mnie grubo zastanawia. 4 lata temu jak chciałem kupić taka to nie było takiej poniżej 25tys.

Może się przejade zobaczyc. Z takim dystansem trochę podchodzę bo jeżeli ktoś użytkuje 6 lat i wszystko zachwala to albo chce sprzedac albo się pozbyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byly posty kilka msc temu goscia ktory kupil tez taka srebrna chyba za okolo 18 tys to potem pisal ze musial robic remont silnika na kwote z tego co dobrtzze pamietam 10-15000 zl , poszukaj sobie ;) Ja bym szukal sztuki z kwitami na rozrzad i remont automatu ale w takich kwotach nikt ci za darmo nie odda ;) i jeszcze on dodaje kuferek za 4000zl......gratis :mrgreen: normalnie jak z odcinka ,,poszukiwaczy nieistniejacych okazji po 60% ceny''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w takich cenach kupowanie v8 to proszenie sie o klopoty, tutaj naprawy ida w tysiacach . Nawet jak to cena netto. Zreszta jezeli to prawdziwy przebieg to tym bardziej nikt ci nie sprzeda takiego motoru z b malych przebiegiem za takie kase. Ja wczoraj sprzedalem swoaja 4.4 po stluczce z uszkodzonym blotnikiem i zderzakiem i lekko drzwiami za podobne pieniadze ale silnik i skrzynia chodzily perfekcyjnie.

Już pozamiatane...

szybko poszła.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kurczę... po „vałce” jak w kopciucha siadziesz...

No ale kwestia czasu. Przywykniesz

Powodzenia w poszukiwaniach.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze ,ze kupil klient i on to auto zrobi dla siebie ;) on mieszka 15 km odemnie i pewnie go bede na miescie widywal jak jezdzi ,,moja'' v8 :(...... czym dluzej sie jezdzilo v8 tym bardziej bylem przekonany ze samochod ma sluzyc do jazdy z punktu a do b a nie do sluchania mruku v8 i martwienia sie o kosztowne naprawy silnika ktore moga nagle przyjsc, diesle przedliftowe to pancerne silniki, ale pewnie jakis niesmak pozostanie przez jakis czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kumpel ma moja e38.

Zrobił ja meeega.

Widuje 2 razy w tyg. Na treningach.

Zawsze pada pytanie : mogę na chwile wsiąść.

Ten naleśnik jest mega dobrą furą.

Ale nie o tym.

Miałem S maxa 2,5 turbo benzyna. Zrobiony na 280 hp.

Wydech itd... wszystko fajne. Ale to nie było bmw.

Marzyła mi sie wersja is.

Ale po przejrzeniu tego co było wtedy dostępne. Nie było opcji.

W dieslu duzo większy wybór. ... ale benzyny mi brakuje. Fajnie mruczy taki silnik.

Mój ix jest spoko ale w v8 byłby bardziej :)

Nie ukrywam ze kierowałem sie również rozsądkiem.

Jest to jedyne auto w domu. Wiec. Nie chciałem zaczynać od remontu silnika

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.