Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie sa typowe usterki automatu w przedliftowej e53 3.0d ? oczywiscie poza brakiem reakcji na bieg D na zimnym silniku....

i czy modele z 2003 maja troche ulepszana skrzynie YP........... po 2003 YP ktora wytrzymuje podobno 500 momentu ? przynajmniej tak bylo w e39


06/1999 09/2000 A5S 360R - VT

09/2000 09/2001 A5S 390R - WG

09/2001 09/2002 A5S 390R - WZ

09/2002 09/2003 A5S 390R - YP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzis bylem zobaczyc pierwsze 3.0d u mnie w miescie , kolega powiedzial ze jego znajomy sprzedaje wiec pojechalem. Czarna , 19 kola i fajny czarny srodek czyli to czego szukam , sie pytam przez tel jak wyglada sprawa ze skrzynia a on ,, ze wszystko ok , zadnych szarpniec''' itp itd .. Podjechalem pod jego firme i oczywiscie zaczynam od sprawdzenia automatu......... daje na R potem daje na D a tutaj nawet samochod nie pelznie mimo ze rowny asfalt a on mi na to ze to norma w tym modelu :D dopiero jak podkrece obroty to zaczyna jechac :D to ja mu mowie ze jezdze miesiecznie czesto kilkoma modelami bmek i kazda ciagnie /pelznie a on dalej swoje ze nie mam racji :D i wez tu jedz 200 km do kogos i wierz mu na tel ze automat jest ,,lalka'' :D cena tez nie jakas dziwnie niska bo przedlift i 24000zl bez zadnych negocjacji ;) , opony odrazu do wymiany bo doslownie tam bylo 3mm na przodzie. :D auta dalej nie sprawdzalem bo po co jak pewnie by trzeba dobrych kilka tys wkladac na sam start i nie mowie o oponach czy kosmetyce tylko o mechanice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwie ci sie ze znowu brniesz w e53, 3.0d przedlift ma niezawodny silnik ale reszta to kupa, przez 6 lat skrzynia zesrala sie 2 razy , zaraz po tym jak kupilem i za 100tys znowu w sumie zaplacilem 13tys za remonty skrzyni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy kupiłeś z padniętą skrzynią, a że zrobiłeś 100tyś po remoncie to raczej sukces.


Ja osobiście nie mam pojęcia na co bym się przesiadł ( może x1?), ale myślę że po tej będę celował w polifta . Może 4.8...


Puki co czeka mnie zmiana tarcze, klocki ( komplet już leży i czeka na montaż , zimmerman wiercone) plus opony , czyli budżet na ten rok się wyczerpie . O ile nic nie wyskoczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz kupilem 3.0d ;) skrzynie gm niezawodne nie sa i jednemu po 200 padna a innemu po 300 000km wiec nie ma co rozpaczac. wg mnie trudno sie doszukiwac jakichs duzych minusow w przedlifcie 3.0d jezeli skrzynia jest zrobiona , to wciaz to samo auto co 30i czy 4.4i tylko ze z pancernym silnikiem jak sie ktos nie postara go przegrzac ;) Oczywiscie po kilku dniach stwierdzam ze kultura pracy diesla w porownaniu do 4.4i to neibo i ziemia i ze 3.0d praktycznie nie jedzie ale wole to niz martwic sie czy za tydzien silnik nie bedzie do remontu i nie zaplace 10000zl w warsztacie. Miales pecha ze skrzynia bo one troche wiecej wytrzymuja po remoncie niz 100k km ;) moze serwis nie wymienil ci wszystkiego co w te skrzynce pada. Mialem dwa razy na rozebranie auta z uk z ta skrzynia w dieslu i mialy po 300 000 km i skrzynia chodzila calkiem ok a nadal miala oryginalny filtr oleju ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czyli kupiłeś autko. ?

Chyba aż tak tragicznie z tym dieslem nie jest.

Ok powyżej 140 bez chipa to fsktycznie szału nie ma

Ale 0-100 powinien objechać większość aut. 500Nm swoje robi

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem ;) 10 sek do setki to teraz nowe skody maja , ale i tak wole fajna czarna e53 niz nowa skode kodiak czy karoq :D jestem zadowolony z zasiegu auta , jechalem wczoraj trase 100km i wg kompa wyszlo 7,7 litra spalanie , w v8 na tej samej trasie mialem 13-14 litra wg kompa. SZkoda tylko ,ze jak kupilem diesla to benzyna musi byc tansza od ropy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Czyli kupiłeś autko. ?

Chyba aż tak tragicznie z tym dieslem nie jest.

Ok powyżej 140 bez chipa to fsktycznie szału nie ma

Ale 0-100 powinien objechać większość aut. 500Nm swoje robi

10,1 do setki, to chyba jego będą objeżdżać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czy ja wiem ;) 10 sek do setki to teraz nowe skody maja , ale i tak wole fajna czarna e53 niz nowa skode kodiak czy karoq :D jestem zadowolony z zasiegu auta , jechalem wczoraj trase 100km i wg kompa wyszlo 7,7 litra spalanie , w v8 na tej samej trasie mialem 13-14 litra wg kompa. SZkoda tylko ,ze jak kupilem diesla to benzyna musi byc tansza od ropy ;)

 

mam to samo jeśli chodzi o cenę benzyny...

ale 7.7l... szacun.

u mnie raczej poniżej 9 nie spada... ale tak 120-130 trasa.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciej123 gratulacje łączone z wyrazami współczucia :lol:

Dla mnie X5 ma trzy zalety:

1. Wygodna w trasie i ogólnie fajnie się nimi jeździ

2. Poznałem dzięki niej bardzo dużo fajnych ludzi, ale to ogólna cecha BMW :)

3. Prawdopodobnie na zawsze wyleczyła mnie z BMW, a już na pewno z każdego powyżej rocznika 2000 i zresztą chyba z każdej innej niemieckiej marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , nie piszcie takich bajek bo puźniej nowi będą myśleć że jak e53 pali 12/100 to coś jest nie tak...


7,7 to spalało mi na spokojnej trasie , ale w e46 330d...

Wierzę w to bo na E53 218km też przy spokojnej jeździe miewałem takie wyniki. Trochę gorzej wypadała E70.

Możesz zajrzeć do moich wypocin :wink:

https://www.autocentrum.pl/oceny/bmw/x5/e70/suv/silnik-diesla-3.0-d-235km-2006-2010/ocena-kierowcy-i202117/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, przy prędkości przelotowej do 90km/h z wiatrem to na pewno.

Tyle to i moje 4.4 spala z górki ;)

Nie musiałem się zbytnio o taki wynik starać ale bez szaleństw. A prędkość u mnie najlepsza do osiągania takich wartości to 115 km/h. Ale ponabijać się zawsze możesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ekonomizer pokazuje od 6 do 40, ostatnio średnia z polskiej krajowki 10 ale to z motórem na przyczepce. Autostrada Berlin-Szczecin wg kompa 12,5 realnie litr więcej.Oki więcej używa się tempomatu to średnie spalanie spada. Moja w Szczecinie potrafi mieć 14,4. Ekonomiczny to on raczej nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dobra Panowie.

Nie o tym wątek.

Jak tyle

Komuś pali to chwała.

Ja wiem ile moja pije ... tankowania zawsze do pierwszego odbicia pod korek

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nabijam się , miałem 3l w e46 przez 2lata i spalał 6.5l na autostradzie załadowany na wakacje z rodziną przy prędkości do 100/h ( ale kto tak jeździ dłużej niż 100km).

To tak jak bym napisał ze 4.4 pali 10l/100km przy prędkości 80/90km po równym terenie . Co jest zresztą prawdą, ale nie osiągalne w normalnym użytkowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gddyby diesel palil 12 litrow na trasie to niebyloby sensu kupowac go bo przy 120km h 4.4 da sie zejsc do spalania 13 litrow a nawet 12 litrow... spokojnie na TRASIE wg KOMPA wiec po co mi didesel. Widac ,ze niektorzy lubia opowiadac o wlasnych odczuciach/uczuciach ale my mowimy o faktach a uczucia zostawcie sobie dla dziewczyn ;) - faktami w tym wypadku sa wskazania na kompie czyli 8 litrow na trasie bez zaladowanego auta przy predkosciach 90-120km/h powedzmy. Jak widac nie tylko mi takie wskazania pokazuje wiec ale mamy zwalone kompy , ale niektorzy wala w pedal gazu jak popadnie i im pali jak trzeba ,a my tu mowimy o tzw ekodrivingu. Jezdzilem 4 lata 4.4i i on na tej samej trasie z podobna plynna predkoscia spalal 13 litrow pb95 a diesel okolo 8 litrow ropy wg kompa . W miescie to juz tragedia byla bo 4.4 srednia przy spokojnej jezdzie palila okolo 17 wg kompa a z tego co widza te diesel okolo 11 litrow WG KOMPA . Kazdy inaczej jezdzi autem i nie ma co porownywac i sie zloscic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompa żeby nie zaniżał, można przestawić, gdzieś na forum o tym pisałem. Ale wyliczenia były brane także z tankowań. A tu właśnie jest na to temat... Prośba o rady, opinie, porównania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gddyby diesel palil 12 litrow na trasie to niebyloby sensu kupowac

 

To jest akurat prawda - nie ma absolutnie żadnego sensu kupować E53 z dieslem z punktu widzenia oszczędności na paliwie. Koszt paliwa 4.4i jeżdżącego na gazie będzie niższy. Dlatego osobiście dziwię się że poszedłeś w tą stroną, szczególnie wiedząc z czym się bujałeś przez ostatnie lata mając poprzednią X5 :) To co potencjalnie zaoszczędzisz na teoretycznie tańszych naprawach klekota i tak wydasz na ropę i inne usterki. A przy tym klekot nie brzmi, śmierdzi i nie za bardzo jedzie.

Zresztą licytowanie się o to, czy pali 9 czy 11 litrów mija się z celem. E53 to stary suv klasy premium, którego koszty prawidłowej eksploatacji i napraw są kosmiczne, a awaryjność tych aut jest tragiczna. Koszt paliwa w przypadku tych samochodów to wręcz sprawa pomijalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.