Skocz do zawartości

auto bierze olej - hipol do silnika


Michal_sk8

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam takie pytanko kolega kupił e34 za grosze takie do wykończenia już z silnikiem m50, lecz strasznie dużo bierze mu oleju i ktoś polecił mu wlanie hipolu do oleju.... czy to zachamuje tak duzy pobór oleju ? czy silnik od tego się rozleci czy co się stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no spoko, a jeśli nawet minerał nie będzie pomagał ani żadne moto doktory to co mu się stanie po wlaniu hipolu ?

tez mam takie auto ale moja jeździ na polsyntetyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód będzie miał 30km więcej i 50nm.... :duh: :duh: :duh: hipol wogóle nie jest przeznaczony do silnika, to olej przekładniowy O_O Weź poszperaj w google to pewnie dowiesz się co się stanie... To jest kpina, żeby pytać się o taką rzecz na forum bmw :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam się na forum bo kolega nie ma neta, a szukam w internecie czyli na forum też, skoro ktoś wspomniał o wlaniu hipola to wolałem się dowiedzieć po co i co się może stać i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie oleju przekładniowego do silnika jest znane od bardzo dawna. Ale nie jest tak kolorowo jak mogło by się wydwać.

Olej przekładniowy jest gęsty i zatyka wszelkie nieszczelności oraz poprawia kompresję że nawet w starym trupie będzie ona wynosić po 15 bar, bo bardzo dobrze przylega do pierścieni. jeśli dostanie się prowadnicami do cylindra to zwiększa się dodatkowo stopień sprężania czyli znów kilka koników więcej.

Ale niestety taki zabieg był stosowany kiedyś przez sprzedawców samochodów by tylko auto na giełdzie ładnie chodziło, po kilku km silnik się poprostu zacierał.

A z tego co kolega pisze to skończyły się pierścienie albo prowadnice zaworów więc czeka was gruby remont.

Rozkodowanie numerów VIN na PW


sprzedam drążki kierownicze boczne (prawy, lewy) do e34 touring tanio

511185044 - nie odbieram prywatnych


Dbajcie o siebie i o innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuje właśnie o taka odpowiedź mi chodziło, przekaże to koledze ale wątpię żeby skusił się na remont zwłaszcza drogi,(bo raczej nie zamierza pchać kasy w auto) więc i tak mimo wszystko pewnie doleje sobie tego hipolu....

a skoro hipol podniesie mu tą kompresje w silniku to dlaczego potem silnik ma się zatrzeć ?

 

jeszcze raz dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja lałem superol ale do fiata125p.Spalanie oleju spadło i moc była.Hipolu nie polecam bo nie zapewnia właściwości smarnych przy tak wysokich temperaturach.Jesli to silnik na zarżnięcie to zrobisz jak uważasz.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE WLEWAJ HIPOLU !

Kup coś takiego lepiej jak Modyfikator +

hipol zatyka otwory w panewkach i silnik nie ma takiego smarowania i się zaciera.

i wlej jakiś mineralny jak już.

Rozkodowanie numerów VIN na PW


sprzedam drążki kierownicze boczne (prawy, lewy) do e34 touring tanio

511185044 - nie odbieram prywatnych


Dbajcie o siebie i o innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po to kupił tanie auto żeby mu nie było go szkoda....niestety nie wszystkie e34 dobrze kończą...

No jak ma mu się silnik zatrzeć to chyba go nie wleje, może i kupił za grosze auto ale zapewne chciał by nim pojeździć jeszcze,wpisałem teraz na allegro SUPEROL i Modyfikator + z tego co jest napisane ten modyfikator jest naprawdę dobry ale ta cena to ju nie bardzo... zreszta zrobi jak będzie chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisz najpierw co to znaczy dużo oleju? Poza tym piszesz, że do wykończenia, to pewnie szalejesz tym autem. W każdej rzędowej szóstce BMW przy ostrej jeździe silniki sprawne potrafią brać do 2L oleju na 1000km, niesprawne trochę więcej. Jeżeli nie kopci na niebiesko to wymień olej na bardziej markowy, wyczyść odmę lub odpowietrzenie jakie tam masz (nie napisałeś jaki to silnik) i katuj do końca. Hipol przy katowaniu zabije silnik za pierwszym razem. Poza tym czy silnik jest zupełnie suchy, bo jak znam życie to więcej wycieka przez uszczelki niż spala silnik.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modyfikator + testowali w tvn turbo i silnik takim dodatkiem do oleju dłużej działał po spuszczeniu oleju niż ten bez niego.

ja bym szukał używanej głowicy na przekładkę.

Rozkodowanie numerów VIN na PW


sprzedam drążki kierownicze boczne (prawy, lewy) do e34 touring tanio

511185044 - nie odbieram prywatnych


Dbajcie o siebie i o innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest kolegi , do wykończenia to tzn polata bokami trochę ,spali kapcia itp ale normalnie tez nim jeździ mi dokładnie nie powiedział ile oleju mu bierze ale powiedział ,że bierze dużo z tego co pamiętam to na bagnecie od max do mini jest 1 litr oleju , gdy olej zszedł raz poniżej minimum to na kompie pokazał się komunikat o niskim poziomie oleju i dopiero wtedy zaczął sprawdzać bagnet ,że oleju ubywa, napisałem na początku ,że jest to silnik m50 2,5 litra z vanosem najprawdopodobniej, a czy silnik suchy to nie wiem ,nie jestem mechanikiem i pod jego auto się nie wczołgiwałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się dowiedz co i jak i coś napewno sie doradzi koledze. ważne żeby nie wlewał czegoś czego będzie poźniej żałował.

Rozkodowanie numerów VIN na PW


sprzedam drążki kierownicze boczne (prawy, lewy) do e34 touring tanio

511185044 - nie odbieram prywatnych


Dbajcie o siebie i o innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok to żeby sprawdzić czy olej nie wycieka z auta to dobrze by podłożyć jakąś tekturę na noc pod spód i potem obejrzeć czy nie było wycieków czy jak ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można i takim sposobem. chociaż lepiej było by wjechać na kanał i zobaczyć gdzie mokro, wytrzeć szmatą do sucha i pojeździć trochę i znów sprawdzić. Bo plama przy silniku nie musi dyskwalifikować uszczelki miski bo może to być tylko cieknący oring przy bagnecie który kosztuje 5 zł a wymiana trwa 10 minut.

Rozkodowanie numerów VIN na PW


sprzedam drążki kierownicze boczne (prawy, lewy) do e34 touring tanio

511185044 - nie odbieram prywatnych


Dbajcie o siebie i o innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam kontaktu z tym kolegą bo jestem w delegacji z pracy w poznaniu, ale niedługo wracam i dowiem się dokładnie ile bierze oleju i napisze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dostałem nowe info od kolegi, że auto nie bierze oleju tylko jak jeździ.....ale także jak stoi.... a pod silnikiem plamki oleju jak dziś wyjechał z garażu jedna większa i dwie mniejsze... to co najlepiej sprawdzić, skąd może być wyciek ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.