Skocz do zawartości

amortyzatory E60 530d...


prezes1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ; )

 

W najbliższym czasie mam w planie wymienić komplet amortyzatorów w mojej E60, ponieważ ich stan już tego wymaga ; )

Szanowni Koledzy, mam do Was prośbę. Jeżeli moglibyście podajcie mi jakie amortyzatory polecacie w korzystnej cenie i z jakich sprawdzonych przez Was źródeł zakupu należałoby skorzystać aby nie zamówić podróbki...

 

pzdr ; ))

BMW E60 530D SEDAN 2003r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

NIe ma lepszych amortyzatorów niż Bilsteiny w dobrej cenie. Bilstein zawsze będzie tańszy od Sachsa o ok 100 PLN na sztuce.

 

Polecam ten sklep w Poddębicach z linku powyżej, kupuje od nich od dawna różne części i maja bardzo dobre ceny a towar z większosći hurtowni. Duże obroty, niska marża - dobra cena

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam ten sklep internetowy, wielu forumowiczów tu kupuje: http://www.czescidobmw.pl/

 

A czy jak będe tak żarliwie jak ty polecał ten sklep to czy dostane jakieś zniżki? :P

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=+http%3A%2F%2Fwww.czescidobmw.pl%2F&author_id=32795

 

P.S.

Na ich stronie nie udało mi się znaleźć amortyzatorów do e60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A czy jak będe tak żarliwie jak ty polecał ten sklep to czy dostane jakieś zniżki? :P

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=+http%3A%2F%2Fwww.czescidobmw.pl%2F&author_id=32795

 

P.S.

Na ich stronie nie udało mi się znaleźć amortyzatorów do e60

 

Hehe nie wiem czy dostaniesz zniżki ale może warto zapytać :)

 

Ps. Jak czegoś nie ma to wystarczy się skontaktować z nimi i załatwią ci to co potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za podpowiedzi ; )) Mam tylko jeszcze jedno pytanie, jak sprawdzić czy mam w pełni standardowe zawieszenie? Chciałbym być w miarę pewny w celu uniknięcia późniejszych wymian lub zwrotów zakupionych amortyzatorów, a posiadaczem auta jestem stosunkowo niedługo i nie wiem co mógł z nim poczynić poprzedni właściciel... ;p
BMW E60 530D SEDAN 2003r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zawieszenie:

 

"Sport Suspension settings" - sportowe nastawy zawieszenia - nie m-pakiet."

 

Będą więc pasowały standardowe amortyzatory takie jak wymieniony kilka postów wyżej, czy trzeba rozejrzeć się za innymi? ;>

 

Vehicle information

 

VIN long WBANC71060B147588

Type code NC71

Type 530D (EUR)

Dev. series E60 ()

Line 5

Body type LIM

Steering LL

Door count 4

Engine M57/TU

Cubical capacity 3.00

Power 160

Transmision HECK

Gearbox AUT

Colour BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

Upholstery LEDER DAKOTA/GRAU 60 (LCAD)

Prod. date 2003-05-05

 

Order options

No. Description

169 EU3 EXHAUST EMISSIONS NORM

205 AUTOMATIC TRANSMISSION

216 SERVOTRONIC

226 SPORTS SUSPENSION SETTINGS

229 DYNAMIC DRIVE

261 SIDE AIRBAG FOR REAR PASSENGERS

403 GLAS ROOF, ELECTRIC

423 FLOOR MATS, VELOUR

428 WARNING TRIANGLE

431 INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D

435 WOOD TRIM

441 SMOKERS PACKAGE

459 SEAT ADJUSTM., ELECTR. W. MEMORY

465 THROUGH-LOAD SYSTEM

481 SPORT SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER

494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER

502 HEADLIGHT WASHER SYSTEM

508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC)

522 XENON LIGHT

524 ADAPTIVE HEADLIGHTS

534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING

540 CRUISE CONTROL

563 LIGHTS PACKAGE

591 LT/ALY WHEELS/STAR SP. 124 RUNFLAT/MIXED

606 NAVIGATION SYSTEM BUSINESS

640 CAR TELEPHONE PREPARATION

676 HIFI LOUDSPEAKER SYSTEM

785 WHITE DIRECTION INDICATOR LIGHTS

801 GERMANY VERSION

863 EUROPE/DEALER DIRECTORY

879 GERMAN/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET

915 BODY SKIN CONSERVATION, DELETION

934 WINTER TYRES ON LT/ALY WHEELS

969 REQUEST NAVIGATION DVD ON SHIPPING

998 CONTROL OF THE LAUNCH INTERNAL DEMANDS

 

Series options

No. Description

548 SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING

851 LANGUAGE VERSION GERMAN

BMW E60 530D SEDAN 2003r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

I ja musze kupic amorki na tyl. Czy w wersji E61 po lifcie w standardowym zawieszeniu amortyzatory roznia sie od tych z innych lat produkcji E61. Pytam bo kupilbym uzywki w niezlym stanie i cenie i chyba wolalem miec takie wlasnie oryginalne. Jak sobie jednak sprawdzilem nr czesci to rozni sie od tego co mi podaje realoem. Czy powinienem sie tym przejmowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli na nierówności bujnie się auto zbyt mocno, jesli amorek jest wylany albo jesli ma sprawnosć poniżej 40% (uwaga na run flaty, przy tych oponach badanie może być niewiarygodne).

 

Co ciekawe u mnie sprawny miał sprawność 76% a wylany 71% na badaniu. Po wyjęciu 2 tygodnie później wylany kompletnie nie działał

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ze wczoraj za uwazylem na autostradzie mniejsza stabilnosc auta przy wyprzedzaniu.Wiem ze na runflatach niema komfortu ale wydaje mi sie ze mam amorki do wymiany.Problem w tym ze MOT mam za 5miesiecy a niewiem jak to sprawdzic samemu bez placenia w jakims garazu.Wyciekow nie widze ale patrzac na przebieg to mozna roznie myslec :|
The ultimate driving machine.....B.M.W///M SPORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam. Mam problem, otóż wylał mi się amortyzator z przodu z prawej strony w moim BMW E60 530D 2003r. Posiadam sportowe zawieszenie + Dynamic Drive. Od pewnego czasu próbuję znaleźć amortyzator do mojego auta ale nieskutecznie. W sklepach w których pytałem, podając oryginalny numer amortyzatora BMW nie znajdują nic, żadnego zamiennika czegokolwiek. W serwisie podając nr VIN powiedzieli mi za amorek 1245 zł za sztukę. Czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi w jaki inny sposób mogę znaleźć dobry zamiennik do tego typu zawieszenia czy skazany jestem na części serwisowe ? I czy może możliwe jest założenie amortyzatorów normalnych, bez sportowej specyfikacji, bo takie widnieją chociażby na allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz czasami rozwiazanie najprostsze jest najlepsze. Gdybys kliknal na link pokazujacy sie nagorze sklepu czescidobmw.pl to bys juz znal odpowiedz na swoje pytanie.

http://czescidobmw.pl/kategorie/Sportowe-dostosowanie-podwozia-+---Dynamic-Drive,10683.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich którzy mają w niedługim czasie wymieniać amorki w swoim e60. Opiszę swój przypadek.

Z racji tego że w aucie zużyły się oryginalne amortyzatory postanowiłem kupić komplet nowych. W grę wchodził tylko Sachs lub Bilstein B4 (posiadam standardowe zawieszenie, bez sportu i dynamic drive). Niestety postanowiłem że kupię komplet Bilsteinów B4 w Focie. Po zamontowaniu i po krótkiej przejażdżce stwierdziłem że jest gorzej niż na starych "zużytych" amorach. Więc postanowiłem skontrolować zawieszenie. W jednej stacji diagnostycznej powiedzieli że nie ma naprawdę do czego się doczepić, pojechałem do innej, a w niej to samo. W końcu pojechałem do Bmw Fus w warszawie, kontrola zawieszenia nic nie wykazała. Wszystko jest ok. Mistrz warsztatu przejechał sie moim wozem i stwierdził że któryś amortyzator "nie trzyma". To dziwne skoro wszystkie są nowe, ale ok. Pojechałem do kumpla który handluje częściami do e60 i wziąłem od niego 4 używane ale kompletne mcpersony z jednego auta o nie dużym przebiegu i zamontowałem. Teraz auto śmiga jak należy. Jak się okazuje oryginalne amortyzatory (Sachs) w e60 są dwustopniowego działania. Bilstein jest jednostopniowy i nie radzi sobie z tak ciężkim autem jak e60.

 

Przestrzegam wszystkich użytkowników przed zakupem Bilstein B4 VNE-D836 przód i BNE-D838 tył bo fabrycznie są źle dopasowane do tego modelu. Lepiej dorzucić 200-300zł na komplecie i kupić Sachs-a. Oszczędzicie sobie problemów.

 

Ja zwróciłem moje amortyzatory i czekam na decyzje od producenta. Będę żądał zwrotu kasy i wtedy kupię komplet sachsa.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem zaoszczędzić tylko miałem zaufanie do tej marki bo w e36 coupe i e39 miałem komplet bilsteinów i byłem z nich zadowolony. chodzi mi o to że bilstein b4 dedykowany do e60 jest fabrycznie zje.....ny i nie polecam bilsteina do tego modelu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy do E60 ze zwykłym zawieszeniem można zamontować amortyzatory sportowe ?

Chodzi mi o to czy będą pasować czy też trzeba zmieniać jeszcze inne rzeczy typu sprężyny , jakieś gniazda amortyzatorów itd. ?

E60 zwykłe tzn. bez dd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.