Skocz do zawartości

E30 na początek.


Maikel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Na początku powiem, że jestem tu nowy :D Warto też dodać, że nie mam jeszcze prawa jazdy - będzie robione na wiosne.

Napisałem tutaj, bo chciałbym trochę 'poduczyć' się na temat pięknych i kultowych BMW E30. Jak dla mnie - 17 latka jest to świetna bryka :) Tak przynajmniej słyszałem i widziałem.

Hm. Żeby nie zanudzać czytających, chciałbym odrazu spytać. Czy to jest przez Was - posiadaczy, polecany samochód dla żółtodzioba, który dopiero co otrzymał prawo jazdy ?

Chciałbym się również dowiedzieć jakie trzeba poświęcić koszty na taki samochód.

Jak to każdy (chyba) przed swoją 18 myśli tylko jaki to będzie miał wózek i wgl wgl.

Może za dużo nie wiem o tych samochodach - dlatego tu piszę (liczę na pomoc).

Mam taką fazę, że przesiaduje na allegro. I sprawdzam różne oferty. Tylko mam malutki problem z czasem.

Może podam jakieś konkrety...

Mam na oku: BMW 316, BMW 318, BMW 323, BMW 324, BMW 325 Czy może ktoś mi przybliżyć informacji o tych modelach ?

Chodzi mnie o spalanie, osiągi, wersje, silnik i co tam jeszcze kto wie i co tam jeszcze jest.

Nie chcę się pogrążyć ani wygłupić.

I proszę nie zrozumieć mnie źle...

Powiem inaczej - jestem początkującym fanem :P

 

Będę wdzięczny jeśli ktoś w ogóle zainteresuje się problemem roztargnionego 17 latka :D

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam, Michał. :wink:

Edytowane przez Maikel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzień dobry.

Na początku powiem, że jestem tu nowy :D Warto też dodać, że nie mam jeszcze prawa jazdy - będzie robione na wiosne.

Napisałem tutaj, bo chciałbym trochę 'poduczyć' się na temat pięknych i kultowych BMW E30. Jak dla mnie - 17 latka jest to świetna bryka :) Tak przynajmniej słyszałem i widziałem.

Hm. Żeby nie zanudzać czytaczy, chciałbym odrazu spytać. Czy to jest przez Was - posiadaczy, polecany samochód dla żółtodzioba, który dopiero co otrzymał prawo jazdy ?

Chciałbym się również dowiedzieć jakie trzeba poświęcić koszty na taki samochód.

Jak to każdy (chyba) przed swoją 18 myśli tylko jaki to będzie miał wózek i wgl wgl.

Może za dużo nie wiem o tych samochodach - dlatego tu piszę (liczę na pomoc).

Mam taką fazę, że przesiaduje na allegro. I sprawdzam różne oferty. Tylko mam malutki problem z czasem.

Może podam jakieś konkrety...

Mam na oku: BMW 316, BMW 318, BMW 323, BMW 325 Czy może ktoś mi przybliżyć informacji o tych modelach ?

Chodzi mnie o spalanie, osiągi, wersje, silnik i co tam jeszcze kto wie i co tam jeszcze jest.

Nie chcę się pogrążyć ani wygłupić.

I proszę nie zrozumieć mnie źle...

Powiem inaczej - jestem początkującym fanem :P

 

Będę wdzięczny jeśli ktoś w ogóle zainteresuje się problemem roztargnionego 17 latka :D

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam, Michał. :wink:

 

 

 

więc tak, nie będę się rozpisywał bardzo, kup e30 316, tanie ubezpieczenie i w ogóle, gdy poczujesz że już się do niej przyzwyczaiłeś, zrobisz swapa np. na m50b25, jeżeli chodzi o ilość kasy jaką włożysz w samochód, to już zależy od ciebie, co byś z nią chciał zrobić, ja dla przykładu kupiłem swoje 320i za 4 500 zł, jak liczyłem ostatnio to dołożyłem już jakieś 7 tyś do niej, a z tego co chce zrobić jeszcze z nią to wyjdzie że dołożę kolejne 7 tyśków :) Więc wedle upodobania możesz zrobić z swoją wszystko, tylko nie rób z niej burako-woza, jak niektórzy robią np. z E36 ;)

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też jestem początkujący na forum ale jakąś radę mogę Ci dać ze względu na to, że jestem trochę starszy od ciebie bo jestem z 92r. ale wracając do tematu ja jestem fanem tej marki od wielu wielu lat, a w E30 zakochałem się jako 16 latek. Również jak ty miałem coś takiego, że przeglądałem allegro.pl można powiedzieć ciągle i były chwile wahania czy pierwszym autem ma być na 100% e30 bo rozważałem też Bmw e34 i e36, różne SEAT'y, Hondy itp. Gdy zbliżał się czas prawka E30 bardziej mnie przyciągała bo ma swój urok różne kombinacje silnikowe i stylistyczne. Oczywiście jak to młody napalony chłopak chciałem jak najwięcej za jak najmniej(tak chyba ma każdy). Byłem zdecydowany na 2.0 lub 2.5 litra oczywiście czysta benzynka ale że samochód jest zarejestrowany na tatusia ze względu na cenę ubezpieczenia która wynosi 100% do 25 a nawet czasami do 28 lat musiałem przystać na mniejszą pojemność. Dobra będę się streszczał więc 1.6 kup jeśli nie zależy ci na mocy lub planujesz jakiś swap, jeśli nie planujesz swap'a a chcesz mieć zasób mocy pod nogą to minimum kupuj 1.8IS bo ten silnik moim zdaniem jest najlepszą alternatywą. Jeśli cena ubezpieczenia nie gra roli to szukaj jakiejś sześciocylindróweczki typu 2.0,2.3,2.5 lub coś po swapie jeśli chcesz.

Moja rada zanim zdecydujesz się na e30 a nie jesteś pewien czy na pewno chcesz takie auto pojeździj czyś innym typu małe a zwinne lub cos co ucieszy oko i serduszko, a nie jest to BMW(moim zdaniem nie ma czegoś takiego ale to tylko moje zdanie). Ogólnie polecam autko w 1.6 ale czasami troszke jej kucyków brakuje. Co do ceny to nie sugeruj się czymś takim jak im więcej dam tym będzie lepiej teraz tak nie ma musisz patrzeć uwarznie co bierzesz bo ja się na tym przejechałem. Aha i jeszcze jedno testując auto przed kupnem nie bój się dać jej w "pi*zde".

Tyle ode mnie.

Sorry za objętość. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynałem od 320 129 koników i było pięknie polecam ci właśnie 6 cylindrów bo w tym dzwięku można się zakochać 1.6 i 1.8 to nie to samo brak tej duszy takiej poezji tego pomruku przy przyśpieszaniu sam się przekonasz , jak jesteś początkującym to 320 jest idealna moc nie oszałamia ale jest wystarcająca , nie kupuj swapów jak się znasz na mechanice bo zostawisz majątek w warsztatach to jest dobre dla zapaleńców z garażem i pojęciem mechanicznym , jako fan BMW muszę przyznać że w 1996 roku kupiłem 320 e 30 potem miałem e28 , e32, e34, mam jeszcze e46 ale w garazu stoi moja ulubiona e30 2,5 170 kucyków i to nią najbardziej lubię pojezdzić pozdrawiam
BÓG MIŁOŚĆ WYGODA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i były chwile wahania czy pierwszym autem ma być na 100% e30 bo rozważałem też Bmw e34 i e36, różne SEAT'y, Hondy itp.

Oczywiście drugą miłością są Golfy :)

1.6 kup jeśli nie zależy ci na mocy lub planujesz jakiś swap, jeśli nie planujesz swap'a a chcesz mieć zasób mocy pod nogą to minimum kupuj 1.8IS bo ten silnik moim zdaniem jest najlepszą alternatywą.

Swap ? Coś z tuningiem jak mniemam :P

Jeśli cena ubezpieczenia nie gra roli

No z tymi pieniążkami to ja nie wiem jak będzie...

Ogólnie polecam autko w 1.6 ale czasami troszke jej kucyków brakuje.

Co mi po kucykach. Ważne jest chyba to, zeby mało palił. Dowiem się coś o tym silniku ? Jak ze spalaniem ? Benzyna tak ? :roll:

Aha i jeszcze jedno testując auto przed kupnem nie bój się dać jej w "pi*zde".

Zobaczymy co da się zrobić :wink:

kup e30 316, tanie ubezpieczenie i w ogóle, gdy poczujesz że już się do niej przyzwyczaiłeś, zrobisz swapa np. na m50b25

Dowiem się jakie wersje silników i wgl coś bliżej o tej 316 - zielony jestem :(

ja zaczynałem od 320 129 koników i było pięknie polecam ci właśnie 6 cylindrów bo w tym dzwięku można się zakochać 1.6 i 1.8 to nie to samo

Po 1. Kwestia pieniędzy.

Po 2. Nie chcę wywalać całej fortuny na pierwszy samochód. Ma być tylko lepszy od jakiś Lanosów czy Tico, którymi będą jeździć kumple w spadku po wujkach i innych dziadkach :D

Po 3. Za 3 lata będę miał papiery mechanika - mam nadzieję, że coś podłubie sam przy Nim...

 

I dziękuję Panom za pomoc. Jestem bardzo wdzięczny, że ktoś wgl się tym zainteresował :wink: Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawi kosztów, za moją (320) dałem prawie 3 tyś, włożyłem obecnie około 8 tyś i dalsze wydawanie pieniędzy się zapowiada, spalanie jak chcesz wiedzieć to średnio (miasto trasa pół na pół) wychodzi 11 litrów benzyny (gazu nie posiadam i nie będzie :P), ale trzeba zaznaczyć, że raczej nie poruszam się jak niedzielny pan w kapeluszu :D

należy pamiętać jeszcze, że trzeba ostrożnie podejść do tylego napędu jako pierwsze auto, nawet w 316, swoje wcześniej przejeździłem fwd, a pierwsze jazdy e30 czasami mnie zdziwiły (zwłaszcza zimą, ale zabawa jest przednia :D), mówię o tym bo znam parę osób które miały jako pierwsze auto bmw, wystarczył mokry asfalt i kończyli na drzewie albo w rowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem swoje 320i za 4 500 zł, jak liczyłem ostatnio to dołożyłem już jakieś 7 tyś do niej, a z tego co chce zrobić jeszcze z nią to wyjdzie że dołożę kolejne 7 tyśków

 

a moją (320) dałem prawie 3 tyś, włożyłem obecnie około 8 tyś i dalsze wydawanie pieniędzy się zapowiada

 

 

... od razu poczułem dusze pasjonatów :D

 

E30 to takie . . .. . hobby.

 

Początkującego Fana witamy! Pamiętając o tym, że E30 to samochód, który ma ok. 20 lat, ale technologicznie ma rozwiązania stosowane z początku 2000roku, musisz wybrać co jest dla Ciebie ważniejsze - wygląd (dobra buda, ładne wykończenie) lub chęć zabawy sportowej (silnik, zawieszenie, skrzynia biegów). Żeby łączyć te dwa obszary razem trzeba wydać trochę kasę - albo na początku kupując samochód nie tanio, albo w trakcie eksploatacji - Twój wybór -i tak je wydasz, i tak!

 

Jeśli nadal jesteś niezdecydowany, to można podejść do każdego użytkownika e30 i zapytać jaki ma samochód i co w nim rajcuje - przygotuj się na to, ze opowie Ci długo i namiętnie o swoim aucie - bo jest co odpowiadać! Wtedy zobaczysz samochód na żywo i zrozumiesz o czym właściciel szczęśliwy odpowiada.

 

Jeśłi nadal jesteś niedecydowany, to można podejść do każdego użytkownika e30 i zapytać jaki ma samochód i co w nim rajsuje - przygotuj się na to, ze opowie Ci długo i namiętnie o swoim aucie - bo jest co odpowiadać! Wtedy zobaczysz samochód na żywo i zrozumiesz o czym właściciel szczęśliwy odpowiada.

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkującego Fana witamy!

A dzień dobry, dzień dobry :D

 

Podejść... popytać... pogadać. Dobra, tak zrobię :P

Jeśli chodzi o cel samochodu. No żeby jeździł. :D I żebym nie miał z Nim problemów na trasie, np. Warszawa - Racibórz.

Poprostu chcę aby 'mój' samochód wyglądał na zadbanego, tzn. bez żadnych pordzewiałych drzwi, progów itd. :nienie:

Silnik... No żebym mógł wcisnąć w coś nogę na trasie. :twisted:

Oczywiście mam w głowie różne wizje... spojlery i inne bajery ale wiem, że to wiąże się z kosztami.

Powiedzmy, że na początek chcę wydać tak z 3tys. :8) max. Mam nadzieję, że będzie więcej :mrgreen:

Jak zauważyłem po różnych ofertach (nie wiem jak z samym autem) 3tys. jest dobrą kwotą na takie, pierwsze E30 :)

Znaczy, pytam czy dobrą ?

Bo to Wy jesteście kierowcami i pewnie takie 'wybory' macie już za sobą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak kupisz auto za 3tys. czy za 10tys. i tak i tak będzie trzeba coś zrobić nie oszukujmy się te auta moją już 20lat na 'karku' i potrzebują opieki, a również każdy chce coś zmienić wg. swojego gustu. Ja swoje ukochane e30 kupiłem za 3tys. i każdy grosz dokładam do niej aby ją naprawić, udoskonalić i przystosować do siebie przy czym nie zniszczyć jej pięknego kształtu i wyglądu:)

Co do spalania to zależy od tego jaką masz nogę moja jest trochę ciężka i autko lubi wypić...

Swap jest to zmiana silnika jedni zmieniają dla lansu drudzy dla osiągów(wytłumaczenie w skrócie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego zakładam, że masz do wydania około 4000-5000tyś.

Proponuję 320 z gazem spalanie na poziomie 11l. co daje około 30zł. na 100km. auto będzie dynamiczne, oszczędne, a dźwięk silnika sprawi że pokochasz markę 1.6 1.8 2.4 nie mają "gadanki" a koszty użytkowania są bardzo zbliżone.

[OO==[][]==OO]

Kiedyś: E30 325 '86, E30 318 '89, E30 320 '90, E34 520 '92, E28 528 '81, E32 735 '90, E32 735 '89, E30 320 '89, E32 730 '90, E30 320 '87, E30 320 '89, E30 320 '89. Teraz: E30 320 '90, E34 525 '89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego zakładam, że masz do wydania około 4000-5000tyś.

Proponuję 320 z gazem spalanie na poziomie 11l. co daje około 30zł. na 100km. auto będzie dynamiczne, oszczędne, a dźwięk silnika sprawi że pokochasz markę 1.6 1.8 2.4 nie mają "gadanki" a koszty użytkowania są bardzo zbliżone.

No dobrze. Na razie ciężko mi powiedzieć jaki będzie budżet. Napewno ponad 2.5 tys. :)

Z gazem ? Hm. Pomyślimy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2,5 też kupisz ale dobrze by było żeby obejrzał to ktoś kto się zna!

[OO==[][]==OO]

Kiedyś: E30 325 '86, E30 318 '89, E30 320 '90, E34 520 '92, E28 528 '81, E32 735 '90, E32 735 '89, E30 320 '89, E32 730 '90, E30 320 '87, E30 320 '89, E30 320 '89. Teraz: E30 320 '90, E34 525 '89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj nie daj się namówić na 1.6 1.8 2.4 :nienie: a jak dasz się namówić :duh: to zrezygnuj i kup golfa 2.

[OO==[][]==OO]

Kiedyś: E30 325 '86, E30 318 '89, E30 320 '90, E34 520 '92, E28 528 '81, E32 735 '90, E32 735 '89, E30 320 '89, E32 730 '90, E30 320 '87, E30 320 '89, E30 320 '89. Teraz: E30 320 '90, E34 525 '89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariaty... chwile mnie nie było, a wy tyle postów naczaskaliście :P

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest czerwona i ma ładne alufelgi :D ogólnie silnik jak na początek mi wystarczał, ale tak teraz chce już więcej :)

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałbym 320i

za 5000 można upolowac naprawdę ładny egzemplarz

dołożyć do niej LPG, wystarczy BLOS i chula aż miło

nie ma zbyt dużej mocy więc ogarniesz się i nauczysz co to jest tylny napęd, przejeździj tak zimę a potem wystarczy dać dyfer 4.45 zrobić twardy zawias i masz naprawdę fajne i zwinne autko

 

a polecam 2.0 dlatego że jest mniej awaryjny od 1.6 i 1.8 m40 brzmi dużo lepiej, i jest sporo tanich gratów

 

ma zakupy weź kogoś kumatego i posprawdzaj dokładnie blacharkę, szczególnie typowe dziurawe miejsca: tylne nadkola, podłoga wnęk w bagażniku, progi w miejscu podkladania lewarka i podstawkę akumulatora oraz przednie narożniki pod nogami kierowcy i pasażera ma tam nie być dziur, choć o taką z całymi nadkolami i progami ciężko obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w razie czego zawsze potem możesz coś pokombinować z silnikiem, możliwości jest naprawdę dużo :) dźwięk R6 jest naprawdę fajowy :)

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.