Skocz do zawartości

E60 530d Jaki olej?


miazgat0r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jutro chciałbym zakupić olej tylko nie wiem do końca jaki konkretnie?

 

Ludzie mówią żeby odpuscic castrola i zastanowic sie lepiej nad VALVOLINE albo MOTUL.

 

Jaki wy polecacie dokladnie do mojego motoru???

 

Pozdrawiam :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej 5w40? Z tego co sie dowiedziałem a dokladnie 5w40 Motul X-clean jest najlepszy, dlatego chcialbym poznac opinie innych userów 530d :cool2:

 

Chciałbym dodać że nie wiem jaki olej miało auto zalane wczesniej bo dopiero co kupilem a chce wymienic , a druczka z nazwa i kiedy był wymieniany nie posiadam niestety :(

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie zalany castrrol slx a teraz zmieniam na mobila 5w30 esp formula (kolega zalatwia 5l za 35€) olej wazne zeby byl bmw LL04

a co z filtrem bo nikt nic o tym nie pisze?czy tylko orginal czy cos innego?wymienia sie caly filtr czy tylko wklad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wleje 5w40 Motula xclean i chuk :norty:

 

Co do filtrów to zakupiłem u kolegi wszystkie 4 filtry mann'a.

 

Powiedzcie mi bo zamierzam sam wymienic olej i co do filtra paliwa to nie bede miał jakiś wiekszych problemów?

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko jaki jest orginalny olej BMW znaczy parametry bo zawsze go wlewalem ale kupowalem w Niemczech i teraz nie moge sobie stronki przypomniec wiec moze po parametrach znajde.Wiem ze to castrol choc na butelkach chyba tylko pisze bmw ale nie pamietam wlasciwosci.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
Mi najbardziej odpowiada Valvoline Synpower XL-III C3 5W30 , miałem już kilka 3.0 r6 i każda na tym oleju chodziła zdecydowanie ciszej i równiej niż na Motulu czy Castrolu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma co się podniecać z drogimi olejami i wymianami co do kilometra z przebiegiem 10 tysięcy..

dokładnie brandzlowanie się nad nalepką na butelce nic nie zmieni to nie są wysilone silniki ani nie pracują w jakiś ekstremalnych warunkach. Nawet najlepszy olej cudów nie zdziała jak silnik jest już na wykończeniu.

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.