Skocz do zawartości

stały problem - zaparowane szyby


Jano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Przejżałem posty na temat parujących szyb i mam pytanie jak dobrać się do nagrzewnicy i sprawdzić czy nie ma przecieku. Mam problem z parującymi szybami. Nawet włączenie klimatyzacji nie wiele pomaga. Jak załaduję do samochodu więcej osób to już tragedia. Wszyskie szyby zaparowane. Samochód w garażu stoi z otwartymi wszystkimi drzwiami, rano jak postoi na dworze do zaraz szyby w środku zaparowane, przy mrozie zamarzają od środka. W poprzedniej beemce (też E-36 318tds tyle że sedan - ciągle żałuję, że mi wjechali w bok i już jej nie mam) miałem to samo i nie mogłem sobie poradzić. Zmiana filtra klimatyzacji na niewiele pomaga. Czy to jest przypadłość BMW? czy tylko mojego autka?

 

Pozdrawiam,

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To nie jest normalne :nienie:

Widocznie nie masz nadmuchu na szybe przednia i albo masz cos przytkane ,albo masz zle ustawione.OPczywiscie,ze jak wsiadasz do samochodu po postoju toszyby sa zaparowane ,ale po uruchomieniu silnika i nawiewu/z\imnego /powinno byc ok.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź filtr przeciwpyłkowy. Jeżeli jest zapchany mogą szyby parować :think:
Przecież napisał że wymieniał ten filtr. Działa ci nawiew? Na panelu masz takie znaczki jak powinny być ustawione pokretła do optymalnego nawiewu na szyby.
http://i3.tinypic.com/w1v0w6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw czy nie ubywa Ci płynu chłodniczego jak ubywa to najprawdopodobniej to właśnie nagrzewnica cieknie miałem to samo w drugim autku a jak to nie to to spróbuj najpierw dokładnie umyc wszystkie szyby. I tak jak koledzy juz napisali wysuszyć dywaniki i wykładzine jeżeli jest mokra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimne powietrze na szybe para znika :) a wczesniej umyj od srodka szyby tym plynem clin antypara to naprawde troche pomaga :) a i przez szyby bedzie lepiej widac nie beda takie zatluszczone

a i nie woź alkocholikow bo alkochol tak paruje jeden lyk piwa i juz nic nie widac przez szyby :)

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i trochę za późno ale wtrącę i ja swoje parę groszy :lol:

Kiedyś umyłem (z zew.i wew.) szyby w samochodzie zwykłym środkiem do mycia okien i niby było OK ale gdy się tylko trochę ochłodziło były momentalnie zaparowane - nawet z zewnątrz podczas jazdy :!: Nic nie pomagało i po pewnym czasie umyłem (trochę z ciekawości) innym środkiem szyby i... jak ręką odął!! Może zaryzykuj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem z tymi zaparowanymi szybami. mówicie że jak sie umyje jakimś dobrym płynem to bedzie lepiej? bo ja już próbowałem wszystkiego! nawet denaturatu i nic!!! Samym denatem myłem a szyba i tak ciągle tłusta. Już nie wspomne nawet o tylnych. No i jeszcze ten nawiem na tył daje mi tylko zimne powietrze! Masakra :mad2: :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co wiem to filtr od kilmy to jedno a przeciwpylkowy to drugie.Po co ty chesz dobierac sie do nagrzewnicy jesli by cieklo to bys mial niezly zapach w aucie od plynu.Ja stawiam 100% na filtr przeciwpylkowy w modelach e36 wystepowaly rodzaje kwadratowy ktory wchodzi przed nagrzewnice a drugie to okragle ktore znajduja sie na podszybiu 2 szt.Jak zdejmisz maskownice plastikowa to zobaczysz.

Mialem identycznie po wymianie filtra jest spoko.Zawsze mozesz wyciagnac filtr i pojezdzic dzien i zobaczysz.

Myc szyby plynem i nie paruja :jawdrop: pozdrawiam !

BMW RULEZ - Drive It And Believe It ! [ skype driftm3 ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołaczam sie do pytanie gdzie dokładnie niby znajduje sie ten filtr przeciwpyłkowy. Bo ja wymieniłem tylko ten od klimy i myslałem że wiecej nie ma filtrów w nawiewie.

 

na filtrze od klimy miałem liscie wiec to dla mnie był znak że wiecej filtrów nie ma. :)

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołaczam sie do pytanie gdzie dokładnie niby znajduje sie ten filtr przeciwpyłkowy. Bo ja wymieniłem tylko ten od klimy i myslałem że wiecej nie ma filtrów w nawiewie.
Ten od klimy to właśnie przeciwpyłkowy.
http://i3.tinypic.com/w1v0w6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.