Skocz do zawartości

E90 BMW 320d vs. 330d


Mirage

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie wszystkie za i przeciw zostały już wymienione przez moich przedmówców.Każdy chwali swoje.Czytając forum każda z tych jednostek ma jakieś wady oraz zalety. Ja bym się kierował przy wyborze rocznikiem a co za tym idzie także przebiegiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 203
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

p.s. e92 320d 177 ma 7.5s do setki? hmm ilez to wazy (nie chce mi sie sprawdzac) ? . Bo az mnie to zaskoczylo ... ja przy 197/412 mam ok. 7.8 -7.5 moze - choc watpie...

 

Moja ma 184 kolego.. Tacy tutaj na forum kozacy sa a nawet podstawowych informacji nie wiedza.. EHHH przeciez tylko navi sie liczy, wiec moje BMW do niczego sie nie nadaje...

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

p.s. e92 320d 177 ma 7.5s do setki? hmm ilez to wazy (nie chce mi sie sprawdzac) ? . Bo az mnie to zaskoczylo ... ja przy 197/412 mam ok. 7.8 -7.5 moze - choc watpie...

 

Moja ma 184 kolego.. Tacy tutaj na forum kozacy sa a nawet podstawowych informacji nie wiedza.. EHHH przeciez tylko navi sie liczy, wiec moje BMW do niczego sie nie nadaje...

 

Chlopie hamuj bajere , skad mam wiedziec jaki masz samochod jak masz NIE POWIEM . Gdzies wczesniej pisales o 177 wiec nei mam pojecia czym jezdzisz. Moze ma 7.5 do setki ale nie chcialo mi sie sprawdzac !, nigdy mnie coupe nie interesowalo wiec wybacz . Zreszta ja pytalem o wartosci zmierzone a nie o katalogowe bo te sa o kant dupy .. i zawsze wychodzi inaczej albo w jedna albo w druga , wtym przypadku obstawiam ze w druga :whistle: :whistle: , choc ten nowy motor lzejszy :think:

Nie wiem do czego Twoje BMW sie nadaje bo go na oczy nie widzialem i szczerze mnie to ani grzeje ani ziebi. Wyrazam swoja opinie ...jesli wydales na samochod CWIERC MILIONA jak to tak ladnie podkreslasz to dla mnie Wiocha jest takie auto bez NAVI , i to nie chodzi o sama mape ale o ten cholerny ekran ktory daje powiew luxusu i nowoczesnosci temu tepemu wnetrzu .

Fajnie wyglada takie auto z Navi na szybie na przyssawce :mad2: :mad2: :mad2: ,jakby je zyd konfigurowal :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego forum mozna sie dowiedziec:

 

1.Licza sie tylko 3 litry

2.Samochod bez NAVI do niczego sie nie nadaje

3.3.0 i 2.0 maja takie samo spalanie

4.Zero tolerancji dla zagraniczniakow

5.Zwroty w stylu "hamuj bajere" sa okej

6. Poza tym , zazdrosc, zawisc i glupota na porzadku dziennym :cool2:

 

Ciekawe forum..

 

Jako jeden z nielicznych chcialem pomoc autorowi w wyborze, bo sam stalem wczesniej przed tym dylematem.

 

Faktycznie przydalby sie tutaj jakis admin..

 

PS. Pod kazdym moim postem jest link do galerii, ale radze nie patrzec lepiej bo jest bez navi :norty:

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upppppppppps :) zwracam honor :D .Moja wina :duh: rzeczywiscie nie zauwazylem linku :|

Z tego forum mozna sie dowiedziec:

1.Licza sie tylko 3 litry
- nie prawda sam jezdze 2litrami ale ... w gruncie rzeczy nawet po programie mi troche brakuje .
2.Samochod bez NAVI do niczego sie nie nadaje
- Jasne ze nadaje ... ale BMW bez tego ekranu na srodku wyglada beznadziejnie
3.3.0 i 2.0 maja takie samo spalanie
- w to wzyciu nie uwierze , co zreszta napisalem wyzej
4.Zero tolerancji dla zagraniczniakow
- a to dobre :D , mam nadzieje ze to nie po moich wypowiedziach wywnioskowales
5.Zwroty w stylu "hamuj bajere" sa okej
- :?: :?: pewnie ze tak :mrgreen:
6. Poza tym , zazdrosc, zawisc i glupota na porzadku dziennym :cool2:
- Nie przesadzaj juz kolego... maja ludzie na tym i na innych duzo lepsze i drozsze fury ja nikomu nie zazdroszcze , chyba ze Messiemu tego jak gra w pilke :wink: , ale napewno nie kasy i fur. Fajnie popatrzec i poczytac .

 

P.s. Masz piekne auto naprawde :cool2: , nawet bez tej navi :wink: i wyloozuj troche bo podkreslasz ciagle o tej zazdrosci itp ze sam zaczynam watpic czy aby nie zabardzo Ty sie przechwalasz i kozaczysz... ,ale moze to bledna diagnoza :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upppppppppps :) zwracam honor :D .Moja wina :duh: rzeczywiscie nie zauwazylem linku :|

Z tego forum mozna sie dowiedziec:

1.Licza sie tylko 3 litry
- nie prawda sam jezdze 2litrami ale ... w gruncie rzeczy nawet po programie mi troche brakuje .
2.Samochod bez NAVI do niczego sie nie nadaje
- Jasne ze nadaje ... ale BMW bez tego ekranu na srodku wyglada beznadziejnie
3.3.0 i 2.0 maja takie samo spalanie
- w to wzyciu nie uwierze , co zreszta napisalem wyzej
4.Zero tolerancji dla zagraniczniakow
- a to dobre :D , mam nadzieje ze to nie po moich wypowiedziach wywnioskowales
5.Zwroty w stylu "hamuj bajere" sa okej
- :?: :?: pewnie ze tak :mrgreen:
6. Poza tym , zazdrosc, zawisc i glupota na porzadku dziennym :cool2:
- Nie przesadzaj juz kolego... maja ludzie na tym i na innych duzo lepsze i drozsze fury ja nikomu nie zazdroszcze , chyba ze Messiemu tego jak gra w pilke :wink: , ale napewno nie kasy i fur. Fajnie popatrzec i poczytac .

 

P.s. Masz piekne auto naprawde :cool2: , nawet bez tej navi :wink: i wyloozuj troche bo podkreslasz ciagle o tej zazdrosci itp ze sam zaczynam watpic czy aby nie zabardzo Ty sie przechwalasz i kozaczysz... ,ale moze to bledna diagnoza :D .

 

Nie do Ciebie kolegio to wszystko sie tyczylo - napisane przeciez ogolnie.. Poczytaj poprzednie wypowiedzi innych to zrozumiesz ilu sie do mnie czepia.. Jak dla mnie to musi byc jakas tego przyczyna nieprawdaz?.. Naprawde sa tutaj na forum takie cudaki, ktorym fury 3.0 pala 5l/100km, no i moga wyrwac za 60k PLN 3-letnia 330d w stanie igla z przebiegiem 45k.... :shock:

 

Jak dla mnie w srodku samochod wyglada pieknie. Sam dobieralem wstawki bambusa z ostrygowa skora. A o navi dowiedzialem sie za pozno. To nie byl z reszta moj priorytet, gdyz mam swoja garminowska i uzywam jej jezdzac po calej Europie. Niestey nie wiedzialem, ze oprocz navi sa jeszcze inne przydatne funkcje..

 

PS. Nadal twierdzisz ze bys "nie wsiadl do mojej fury" bo jest bez navi? :?: :nienie:

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Nadal twierdzisz ze bys "nie wsiadl do mojej fury" bo jest bez navi? :?: :nienie:

Nie dalbym rady bo kiera nie po tej stronie :wink: , a tak na powaznie ... Ta skora bardzo ladna , wnetrze rowniez ale jednak ta deska mi nie pasi . Dobrze ze jest Mpakiet wew/zew bo robi robote. Wsiasc bym wsiadl bo wyglada zachecajaco i pachnie pewnie skora pieknie :D Ale czy ja moglbym miec za tyle kasy takie auto to juz inna bajka :8) . Zreszta jak Ci sie znudzi to sprzedasz i juz bedziesz wiedzial ze jak BETA to z Idrivem .

 

GDZIE JEST AUTOR WATKU :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz.. To drewienko to nie takie zwykle drewienko. To jest wlasnie ta nowa opcja, ktora odroznia auto od innych, ale na tym forum tylko 1 lub 2 osoby o tym wiedza (pozdro). Inne drewienka tez mi sie nie podobaja, bo przypominaja mercedesa :P Z kolei srebrne wstawki to standard (jest darmowy). Za wszystko inne bulimy.

 

Tak zapach nowosci caly czas sie utrzymuje. Na poczatku byl zbyt intensywny, ale juz powoli sie normuje i przyznaje, ze jest bardzo przyjemnie.

 

pozdrawiam

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie temat zaczal sie ciekawie, ale sledzac go zaczynam sie zastanawiac po co sie wypowiadalem....widac ze nie kazdy chwali to co ma, i wg mnie bez sensu jest to stwierdzenie. Po co sie rzucac i podnosic głos, autor chcial dostac kilka opinii/wypowiedzi i dostał - po co ta reszta?;/ :duh: :duh: :duh: dajcie se siana. pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego forum mozna sie dowiedziec:

 

1.Licza sie tylko 3 litry

2.Samochod bez NAVI do niczego sie nie nadaje

3.3.0 i 2.0 maja takie samo spalanie

jest to prawda :mrgreen:

 

system sterowania przed LCI jest ogólnie mówiąc słaby :( , po LCI "navi" nabrała nowej formy i stała się "wypasionym kombajnem multimedialnym",

 

wersja przed LCi w przypadku ~porównylwalnych cen dla mnie byłaby lepsza 3.0 bez navi niż 2.0d z navi...

 

co do spalania to w przypadku jazdy na trasie wg mojego porówania (miałem przez 30 miesięcy 2.0d) auta palą tyle samo ale w przypadku jazdy powyżej 200km/h 2.0d paliło już więcej bo jechało mocno obciążone a dla 3.0 jest to prędkość typu "luzik"...

 

w dużym mieście (W-wa) 3.0d pali mi więcej o ponad 2l na 100km,

 

co do Twojego "nowego" silnika 184KM chcę Cię poinformować, że jest to jeden z nielicznych wyjątków, który jest w 100% konstrukcją identyczną do 177 KM zmieniono tylko soft aby:

1) przy prędkościach normowych uzyskać mniejsze wydalanie CO2 (czyli mniejsze spalanie),

2) auto łapie się na tzw. eco auto ale tylko dla stałych prędkości z norm,

3) w przypadku "mocnej" jazdy czy jazdy z prędkością maksymalną Twoje auto spali więcej niż 177KM...

 

a co do tematu wątku: jak auto jest do kupienia za 60 tys. zł, auto które jako nowe było warte 300 tys. zł to jest to możliwe dla:

1)....

2)...

3)....

....

99) ...

 

napewno nie jest to możliwe dla:

 

1) auto bez stłuczek,

2) auto w dobrym stanie technicznym,

3) auto 4-5 letnie,

4) auto poniżej 200 tys. km i z właściwymi przegladami...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz. :cool2:

 

Ale tu pytanie.. Jesli jedziemy ze stala predkoscia okolo 150 km/h to ktora jednostka bedzie ekonomiczniejsza? 80% z nas podrozujacych nie cisnie z predkociami 200 i wyzej przez 10 godzin non stop.. Co najwyzej krotkie odcinki... Wiem jak to jest meczace.

 

Za mniej wiecej 4 tygodnie bede robil test spalania swojego autka.. (do zrobienia jakies 5000 km), zobaczymy jaki bedzie wynik.

Edytowane przez oxygene113
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przy stałych prędkościach rzędu 140-150 kmh na autostradzie 320d 177km załadowana pali średnio ok. 5,7 - 5,9l/100 - na klimie, sprawdzone na dystansie ok. 800km.

Z tego co mówi AO 330d pali tyle samo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy stałych prędkościach rzędu 140-150 kmh na autostradzie 320d 177km załadowana pali średnio ok. 5,7 - 5,9l/100 - na klimie, sprawdzone na dystansie ok. 800km.

Z tego co mówi AO 330d pali tyle samo..

 

Hmmm.. Bede mial problem na chwile obecna dorwac 330d to takich testow :cry2:

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:duh: :duh: :cry2: :cry2: :cry2: dalej to samo;/ :norty: masakra jakas:D robi sie juz smiesznie a nie ciekawie:) napiszmy wiec wszyscy jednoznacznie! Kupuj kolego 2.0d z navi i bedzie spokoj:)

 

Tylko, ze autor watku przepadl.., a ja w koncu sie czegos wartosciowego dowiedzialem :) Teraz tylko zrobic testy i potwierdzic to co mowi AO. Kolega wydaje sie wiedziec sporo i ma spora wiedze na temat motoryzacji. :8)

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy stałych prędkościach rzędu 140-150 kmh na autostradzie 320d 177km załadowana pali średnio ok. 5,7 - 5,9l/100 - na klimie, sprawdzone na dystansie ok. 800km.

Z tego co mówi AO 330d pali tyle samo..

n47 malo pali widze... ja przy takich predkosciach mam 6.6-7l /100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy załadowanym pod dach samochodzie wyszło 5,9l na odcinku 2,5tys km

Połowa drogi to katowicka - więc było trochę hamowania i przyspieszania, druga połowa autostrady (jednostajne 140-150)

Ale ja mam sedana, turas może wciągać wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy załadowanym pod dach samochodzie wyszło 5,9l na odcinku 2,5tys km

Połowa drogi to katowicka - więc było trochę hamowania i przyspieszania, druga połowa autostrady (jednostajne 140-150)

Ale ja mam sedana, turas może wciągać wiecej.

na jakich kapciach jezdzisz ? No roznica w wadze napewno jest tym bardizej ze mam panorame i relingi ale ... zastanawiajace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dla niedowiarków negujących bezpodstawnie opinie użytkowników 330d na temat spalania....

 

http://images35.fotosik.pl/761/828f4f3ed2040dcamed.jpg

 

Średnia z jakiś 5000km, jazda 70%trasy/30%miasto, należy doliczyć jakieś 0,3 litra, bo mniej więcej o tyle oszukuje komputer (sprawdzone, bo zawsze tankuje do pełna i przeliczam spalanie)

Nie jeżdzę jak dziadek, wręcz przeciwnie, raczej nikt mnie nie wyprzedza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie bedzie ponizej 6 litrow na 100% (tylko kwestia ile dokladnie). Na wstepie trasa okolo 800 km i srednia predkosc 140 km (ale z malymi korkami gdzie niegdzie) komp mi pokazal cos takiego 17,5km/l czyli po przeliczeniu mniej wiecej 5,7l/100...- przyznaje , ze tez zbytnio oszczednie nie jechalem , bo to byly moje pierwsze testy i chcialem wszystko wyprzedzic, sprawdzic, posluchac, itd.. I gdzie te rowne spalanie obu jednostek? Niestety powyzej 200 km/h nie jezdze ze wzgledow bezpieczenstwa.. Edytowane przez oxygene113
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony moge powiedzieć,że 330d pali więcej.Miałem 320d 163KM,pozniej 330d i zdecydowanie w mieście różnica była,na trasie mniejsza,ale i tak.Generalnie jednak patrząc na akustyke,kulture pracy i dynamike,to nie żałuje ani jednego grosika wlanego więcej do 330d.Po prostu trzeba się przejechać i stwierdzić co komu wystarczy i już:).
Kubica GO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy stałych prędkościach rzędu 140-150 kmh na autostradzie 320d 177km załadowana pali średnio ok. 5,7 - 5,9l/100 - na klimie, sprawdzone na dystansie ok. 800km.

Z tego co mówi AO 330d pali tyle samo..

n47 malo pali widze... ja przy takich predkosciach mam 6.6-7l /100km

 

Bo masz chipa, i pewnie dlatego.

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co do spalania jesli roznica naprawde wynosi tylko 1.5 to jest zadna roznica. Choc szczerze w to watpie... mi 320 na odcinkach trasa 60% / 40%-miasto pali 7.3-7.5 l na 225/50R17 , a tu ktos pisal ze mu 330d pali miedzy 7.5-8...-jeszcze moze po miescie ? :shock: :shock:

Widzialem spalanie w 330xd automat i byly to okolice 13.5 litra :D . A4 3.0TDI w manualu po miescie lyka 11-13 wiec to raczej normalny wynik .

Wszystko zalezy kto jak jezdzi :D

 

 

Zdjęcie jest stricte dla tego kolegi, który nie miał przez dłuższy czas 330d i się mądrzy.

 

Dla ścisłości nie próbuję udowodnić, że 330d pali tyle samo co 320d, bo nie pali, ale chcę pokazać, że średnie spalanie w granicach 7,5-8 l/100km jest jak najbardziej realne. Poza tym różnica w spalaniu 1,5l/100km, biorąc pod uwagę fakt posiadania 6cyl, kulturę pracy, osiągi i brzmienie jest tego warta.

Ja mam gdzieś litr w tą czy w tą, dlatego wybrałem 330d. Dla oszczędnych wybór jest oczywisty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.