Skocz do zawartości

Spalanie E34


Rav82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy 18L/100km jest normalne? Jeździłem tylko po mieście.

Po za tym byłem u mechanika, który podłączył moją maszynę pod komputer i okazało się, że ma 6 błędów, ale podobno one były kiedyś. Obecnie obroty falują na biegu jałowym, a po zapaleniu auta, gdy włączę światła to lekko mrugają (dokładniej to widać w garażu). Nie znam się na tym, dlatego proszę doświadczonych o poradę. Poniżej wynik z komputera:

 

http://www.fotoload.pl/123aa20/438843017846e9ee20d9e0683aa9e12f12905_min.jpg

http://www.fotoload.pl/123aa5/e66e36e87a8b9f39f0aa1c02fa9abfff12861_min.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne 2.0 12V czyli m20b20.

Moja pije w mieście zimą do 14litrów gazu, latem koło 13tu. W sumie jeżdze normalnie, ani nie deptam jak szalony ani nie bawie się w jakieś econodriving :)

Na autostradzie przy 160km/h pali 12l LPG. Do tego mam laki 225 co też wpływa niekorzystnie na spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BMW jak w opisie, tylko benzyna. Po za tym przeczytałem wczoraj w książce, że sonde powinno się wymieniać co 80 000km. Więc w przyszłym miesiącu dojdzie kolejny koszt, ponieważ muszę powymieniać olej,filtry, świece.

Jakiej firmy kupić sonde? Czy to nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mialem taki sam problem w miescie moja bmw identyczna jak twoj a palila mi z 20 litrow pojechałem na komputer okazalo sie ze sonda nie dzialala

 

za sonde dalem 150 zl

No też miałem to na myśli. Wielkie dzięki za porady. Teraz trzeba zacząć działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że takie spalanie jest w normie. Mam takie samo. Masa plus 6 garów robi swoje i nie ma się co oszukiwać. Z tego co wiem to do polowy 89 roku nie montowano obligatoryjnie katalizatorów. Ja np nie posiadam - wszystko pracuje perfekcyjnie, a w zimie w korkach potrafi skotłować spokojnie i 20 litrów. To nie jest auto do miasta :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest auto do miasta :D

 

To jest właśnie auto do miasta, jest duże, dostojne, w miarę bezpieczne- z tyłu i z przodu nic Ci nie grozi w razie dzwona, ja widzę same plusy i wolę jeździć w e34 po mieście niż w 2 innych moich autach które teoretycznie powinny sie nadawać o wiele bardziej do miasta :wink:

A 20 litrów??

Czymże jest marne 20 litrów, za przyjemność z jazdy którą potrafi dać to auto gdy nie stoi akurat w korku?? :norty:

 

Pozatym jeśli poprawi wam to humor, innym e34 palą więcej, np. moja w zimie, gdy jeszcze nic nie było zrobione(w czasie gdy wymiany wymagało pół osprzętu :duh: ), podczas kręcenia po Stolicy ze szwagrem zjadła ponad 30litrów na niecałe 100km :cool2:

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999768810_1.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest auto do miasta :D

 

To jest właśnie auto do miasta, jest duże, dostojne, w miarę bezpieczne- z tyłu i z przodu nic Ci nie grozi w razie dzwona, ja widzę same plusy i wolę jeździć w e34 po mieście niż w 2 innych moich autach które teoretycznie powinny sie nadawać o wiele bardziej do miasta :wink:

A 20 litrów??

Czymże jest marne 20 litrów, za przyjemność z jazdy którą potrafi dać to auto gdy nie stoi akurat w korku?? :norty:

 

Pozatym jeśli poprawi wam to humor, innym e34 palą więcej, np. moja w zimie, gdy jeszcze nic nie było zrobione(w czasie gdy wymiany wymagało pół osprzętu :duh: ), podczas kręcenia po Stolicy ze szwagrem zjadła ponad 30litrów na niecałe 100km :cool2:

:shock: No rzeczywiście sporo.

Mimo tego spalania masz rację. Ja nie żałuję kupna E34, gdyż zawsze podobał mi się ten model, i mam :D , poznaję go po troszku. A do spalania trzeba będzie się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz spalanie w moim M30B35- mam pasek w podpisie, to spalanie było wyliczone z jakichś 5 tys km, więc jest w miarę dokładne.

Jak widać seryjne, poprawnie wyregulowane, 3 i pół litrowe, półtora tonowe bydle jest w stanie palić "normalne" ilości nawet pomimo dość ciężkiej nogi :norty:

 

Ja pojechałem kupić e32(moje marzenie 750) a wróciłem w e34 do domu, w sumie to auto miało być chwilowo u mnie ale polubiłem je i się ostało :norty:

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999768810_1.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz spalanie w moim M30B35- mam pasek w podpisie, to spalanie było wyliczone z jakichś 5 tys km, więc jest w miarę dokładne.

Jak widać seryjne, poprawnie wyregulowane, 3 i pół litrowe, półtora tonowe bydle jest w stanie palić "normalne" ilości nawet pomimo dość ciężkiej nogi :norty:

 

Ja pojechałem kupić e32(moje marzenie 750) a wróciłem w e34 do domu, w sumie to auto miało być chwilowo u mnie ale polubiłem je i się ostało :norty:

Ale masz spalanie na gazie tak? Ja gazu nie mam, tylko benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w pasku mam spalanie gazu, na benzynie jeżdżę tylko do rozgrzania silnika i jak mocniej eksploatuję autko :norty: Ogólnie na benzynie przejechałem z 1000km, bo jak go kupiłem to trochę trzeba było ogarnąć instalację gazową, więc w sumie na benzynie mało dokładny pomiar ale wychodzi przy spokojnej, kulturalnej jeździe z pół litra,może litr mniej benzyny niż gazu.

 

Sądzę że Twoje spalanie jest za duże proporcjonalnie do silnika jeśli nie jeździsz z gazem w podłodze, i dlatego radziłbym, zalać jakieś STP i ze 30 litrów z shella( jakiś v-power żeby możliwie dużo oktanów i dodatków myjących było) - dla dobra wtrysków, rozpiąć sondę lambda celem sprawdzenia czy pracuje(u mnie na walniętej sondzie spalanie skoczyło o 2-3 litry w górę), dodatkowo chyba pora wyczyścić silniczek krokowy skoro falują obroty i jest błąd :wink:

 

A jeszcze wracając do sondy, najpierw ją rozepnij- nie wymieniaj od razu, trzeba sprawdzić czy będzie poprawa, bo z tego co widzę to tylko grzanie sondy feleruje :wink: Sondę w razie czego kupisz na allegro, ja zapłaciłem do swojego chyba 112zł za jakąś chińszczyznę i jestem zadowolony pomimo tego że "wielkie spece" mówili że: "sonda w Beemce to musi być originał, bo jak nie będzie originał to silnik nie będzie dobrze pracować", podejrzewam że na BOSCHu za 800zł pracowałby tak samo jak na tej którą mam :norty:

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999768810_1.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w pasku mam spalanie gazu, na benzynie jeżdżę tylko do rozgrzania silnika i jak mocniej eksploatuję autko :norty: Ogólnie na benzynie przejechałem z 1000km, bo jak go kupiłem to trochę trzeba było ogarnąć instalację gazową, więc w sumie na benzynie mało dokładny pomiar ale wychodzi przy spokojnej, kulturalnej jeździe z pół litra,może litr mniej benzyny niż gazu.

 

Sądzę że Twoje spalanie jest za duże proporcjonalnie do silnika jeśli nie jeździsz z gazem w podłodze, i dlatego radziłbym, zalać jakieś STP i ze 30 litrów z shella( jakiś v-power żeby możliwie dużo oktanów i dodatków myjących było) - dla dobra wtrysków, rozpiąć sondę lambda celem sprawdzenia czy pracuje(u mnie na walniętej sondzie spalanie skoczyło o 2-3 litry w górę), dodatkowo chyba pora wyczyścić silniczek krokowy skoro falują obroty i jest błąd :wink:

 

A jeszcze wracając do sondy, najpierw ją rozepnij- nie wymieniaj od razu, trzeba sprawdzić czy będzie poprawa, bo z tego co widzę to tylko grzanie sondy feleruje :wink: Sondę w razie czego kupisz na allegro, ja zapłaciłem do swojego chyba 112zł za jakąś chińszczyznę i jestem zadowolony pomimo tego że "wielkie spece" mówili że: "sonda w Beemce to musi być originał, bo jak nie będzie originał to silnik nie będzie dobrze pracować", podejrzewam że na BOSCHu za 800zł pracowałby tak samo jak na tej którą mam :norty:

Dzięki za porady. Po za tym próbowałem już odpinając sonde, ale lepiej silnik chodzi jak ona jest podpięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie doczytałem dokładnie na Twoim skanie- tam jest "przekaźnik grzałki sondy", wystarczy go zlokalizować i wymienić ale to w zasadzie zostaw sobie na koniec- zacznij od silniczka krokowego,zalania dodatku do "odpychania" zatkanych uszczelniaczy i wymiany świec :wink:

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999768810_1.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie doczytałem dokładnie na Twoim skanie- tam jest "przekaźnik grzałki sondy", wystarczy go zlokalizować i wymienić ale to w zasadzie zostaw sobie na koniec- zacznij od silniczka krokowego,zalania dodatku do "odpychania" zatkanych uszczelniaczy i wymiany świec :wink:

Czyli ten przekaźnik sondy mam rozumieć znajduje się w skrzynce bezpieczników? Czy chodzi o całą sondę, żeby wymienić?

A jeśli chodzi o silniczek krokowy to do wymiany? Bo reszta to zrozumiała dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik prawdopodobnie w skrzynce pod maską, lub pod kanapą z tyłu - ale nie mam 100% pewności, więc niech ktoś w miarę możliwości potwierdzi.

W sprawie silniczka krokowego, to raczej się go nie wymienia, wystarczy wyczyścić, dokładny opis tej czynności jest na Forum napisany przezemnie w innym temacie raz i kilka razy przez innych Kolegów, więc pozwolę sobie nie pisać go po raz kolejny. :search:

 

Po za tym,taka dobra rada- gdy chcesz zacytować czyjąś wypowiedź, edytuj cytowany fragment tak by możliwie skrócić długość/rozmiar cytatu, wklejanie całego postu w cytacie tuż pod oryginałem robi bałagan i zdaje się było coś na ten temat w regulaminie :wink:

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999768810_1.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku kamilf.

Odkryłem dziś wolną wtyczkę pod maską. Zrobiłem dwa zdjęcia i zaznaczyłem w kółku żółtym.

Nie wiem do czego to może być, orientuje się ktoś co to?

http://www.fotoload.pl/123aa32/d252e19ad83cfcb9177599b0782dee4d13420_min.jpg

http://www.fotoload.pl/123aa39/48f01ddac13a084b17c0c4e20f1ebb6211943_min.jpg

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszych autach wtyczek "wolnych" jest dużo. Nie masz na pewno full opcji wyposażenia, więc wtyczka może być od wielu rzeczy. Umiejscowienie podpowiada że mogła by być od klimy :wink: Ale 100% pewności nie mam.

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999768810_1.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszych autach wtyczek "wolnych" jest dużo. Nie masz na pewno full opcji wyposażenia, więc wtyczka może być od wielu rzeczy. Umiejscowienie podpowiada że mogła by być od klimy :wink: Ale 100% pewności nie mam.

I to będzie najrozsądniejsza odpowiedź. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.