Skocz do zawartości

320d pytanie o przepływomierz


mateusz88

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie co do przepływomierza. Chodźi mi o przepływke boscha starego typu o numerach 314. Wiem wiem że w grę wchodzi tylko wymiana na 527. Ale powiedzcię mi czy oprocz tego że auto muli na 4 biegu, 1 2 i 3 jest ok, ale oprocz tego uszkodzony przepływomierz objawia się jakoś inaczej? Nie wiem, wyższe spalanie? Większe dymienie przy ostrej jeździe? A może jeszcze coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem z doświadczenia, spalania większego nie odczułem, kopcenia też nie miałem, a ekonomizer się cofał i mocy ubywało co sekundę tzw. odpływanie,falowanie,szarpanie. Gdy masz nieszczelność w dolocie to pojawić się może dymienie, ale to raczej dodatkowa usterka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie właśnie występuje takie odpływanie mocy na sekundę, wraca, znów odpływa.. Zwłaszcza na 4 biegu no i ekonomizer się cofa. Dochodzi do 20 ale odrazu jest cofka do ok 12 na piątym biegu ten sam elekt tylko eko dochodzi do 16 i się cofa. W dodatku jest to ten o nr 314. Tak że czeka mnie wymiana i adaptacja nowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, i nie szukaj zamienników, ja już też szukałem, wyszło na to, że kupiłem i tak oryginał BOSCH-a. Szczęśliwie dla mnie, że udało mi się udowodnić, że sprawny zamiennik nie spełnia moich wymagań i oddali pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawa to sprawdzić jaki masz numer przepływomierza na obudowie - być może jest nowy a soft został stary ... nie wymieniaj nic w ciemno !! skąd jesteś ????

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wiesz , to o co Ci chodzi-chcesz żeby ktoś napisał, że przy uszkpdzonej przepływce auto nie unsi się w powietrze i wtedy Ty jako że twoje auto nie lata , weżmiesz pod uwage przepływke. Wszystko jest juz napisane.Sory,to wszystko już było :D

 

kolego nie bądź taki mądry bo nie urośniesz. Każdy ma prawo dopytywać się na forum, mateusz88 po to założył temat żeby upewnić się na 1000% nikt nie chciałby wydać 500 zł na darmo, a jak wiadomo objawy mogą być takie same a przyczyny różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Koledzy jak już mówiłem wcześniej wiem że mam przepływomierz do zmiany bo ekonomizer mi sie cofa na 4 biegu i czuć spadki mocy, ale dziś podczas dłużej trasy pojawił mi się problem tego typu że na 3 i 4 biegu podczas przyspieszania z gazem w podłodze obroty wchodzą do ok 3 tys i nagly spadek na 2 tys z hakiem, znow rosna do 3 tys i nagle spadaja do ok 2500 i znow rosną i znów spadaja tak do 2700 w tym czasie auto ładnie ciagnie, moc spada, ciagnie, moc spada. Na 5 biegu też tak jest ale w mniejszym stopniu. Wcześniej tego nie było, powiedzcie mi czy ten popsuty przeplywomierz może powodować takie objawy czy to jakas inna kolejna usterka? Jak mowiłem przepływka jest walnięta i do zmiany, ale wczesniej nie było takiego cyrku jak dzis....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega TC już wcześniej napisał, po pierwsze sprawdź numer przepływki bo może być tak że przepływka jest wymieniona ale nie została zaadaptowana i w takim przypadku będą się działy takie cyrki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież pisałem już wcześniej że przepływka jest uszkodzona do wymiany i jest nie zmieniona jeszcze bo o tych starych numerach 314. Teraz pytam tylko czy ta właśnie uszkodzona przepływka może powodować taki cyrk z obrotami jak pisałem wczoraj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?Najpierw przyjedź na diagnozę tak jak rozmawialiśmy, upewnimy się w 100% czy to przepływka :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.