Skocz do zawartości

318ci 320ci Coupe-Awaryjne?


dolek1989

Rekomendowane odpowiedzi

Nie oczekuje ze eksploatacja BMW bedzie kosztowac tyle co Astry albo Golfa:) Golfa mialem :D MKIV. Fakt byl tani w utrzymaniu. BMW na pewno drozsze, ale za to prestiz i wyglad auta nieporownywaly :D Z tego co slyszalem to czesci do buni nie kosztuja krocie? :) Pewnie nieco drosze niz do Audi A4?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że nie będzie łatwo znaleźć z takim przebiegiem. Silniki te są trwałe więc nie masz się czego obawiać przy takim przelocie. Inna sprawa, że przebieg nie jest wyznacznikiem stanu technicznego auta ;)

Co do różnic między golfem to poza wyglądem i prestiżem przede wszystkim inny jest komfort i sposób prowadzenia auta. Sam oprócz e46 mam bardzo zasłużonego dla mnie mk3 którego szkoda mi sprzedać, ale przy bmw jedzie się nim jak skrzyżowaniem wozu drabiniastego z pontonem :mrgreen: Inna sprawa, ze golf nie jest wcale złym w prowadzeniu autem, aczkolwiek do beemki nie ma porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bede szukal BMW o przebiegu maks 170k. Silnik 1.9 118 km lub 2.0 150 km...czy taki przebieg to niewiele dla tych silnikow? Jesli bedzie oryginalny, a w Niemczech na 90% taki bedzie w aucie z prywatnych rak.

Może znajdziesz bo są takie auta, ale nie za 25 tys.zł :wink:

a co to za przebieg to 170k? nie myśl kategoriami poloneza czy innych polskich "dzieł" motoryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na auto chce przeznaczyc 5-5,5 tys euro i za takie pieniadze mozna juz kupic auto o malym przebiegu. Ofert jest mnóstwo...ceny zaczynają się od 2,5 tys euro, ale samochody za takie pieniadze to pewnie ruiny. Auto z przebiegiem 120k można spokojnie wyrwac za 5 tysi ''ojro'' czyli za jakies 20 tys.zl. Mowisz ze nie kupi auta w dobrym stanie za 25 tys zl. Ja auto bede sprowadzal z Niemiec i wydaje mi sie ze tutaj za 20 tys zl mozna kupic dobre auto. Inaczej sprawa ma sie w polsce, inne ceny i kupa oszustow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
za 5 tysi ''ojro'' czyli za jakies 20 tys.zl. Mowisz ze nie kupi auta w dobrym stanie za 25 tys zl.

 

Jak podliczy koszty całości to pewnie 25kzł braknie ale 'duży' jest więc sam sobie pewnie da rade policzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w te brednie jezeli naprawde dobrze obchodzisz sie z autem nie bedziesz miec zadnych problemów oczywscie poza drobnymi awariami bo sam posiadam model 318Ci 118 KM z 2000 roku zrobiłem nim juz 13000km i nic ale to nprawde nic sie nie działo jak bedziesz trzymał sie prawidłowego obchodzenia z autem i nie bedziesz wlewał tandety oleju czy benzyny lub innych czesci napewno bedziez z tcyh modeli co wymieniłęs zadowolony to tyle w temacie !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie!!! ludzie chcą ciąć koszty eksploatacji kupując jakieś tandetne filtry, najtańsze na rynku oleje i do tego nieprawidłowo użytkują auto i stąd późniejsze problemy i gadanie jakie to BMW jest dziadowskie i że nigdy więcej tej marki. No sorry, ale jeśli się nie chcemy widzieć z mechanikami co tydzień to zadbajmy chociaż o te podstawy! Warto wydać trochę więcej, ale na oryginalne [pierwszo montażowe] części niż później ładować kasę w remont silnika :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Taaa, tylko jaki wpływ na wcześniejszą eksploatację ma nowy właściciel? :duh: Jak w 10 letnim aucie wszystko w zawieszeniu jest oryginalne to auto jest jeżdżącym złomem co by ktoś sobie nie myślał i nie mówił. I obojętnie jaki to będzie miało przebieg czy 100kkm czy 350kkm, efektu starzenia elementów gumowych się nie zatrzyma. :nienie: Nie wspominając już o takich kwiatkach jak oryginalne filtry paliwa czy rolki napinaczy w autach mających po 200-300kkm. :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy taki statystyczny Niemiec kupując nowe auto i jeżdżąc przez parę lat bawi się w grzebanie w zawieszeniu? Jak kupowałem samochód to WSZYSTKIE elementy zawieszenia były z pierwszego montażu. Elementy zawieszenia na drogach niemieckich jednak pracują trochę mniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko czy taki statystyczny Niemiec kupując nowe auto i jeżdżąc przez parę lat bawi się w grzebanie w zawieszeniu? Jak kupowałem samochód to WSZYSTKIE elementy zawieszenia były z pierwszego montażu. Elementy zawieszenia na drogach niemieckich jednak pracują trochę mniej...

 

No właśnie, statystyczny niemiec kalkuluje w taki sposób, jak ma bawić się w 'grubsze' wymiany w kilkuletnim samochodzie woli go sprzedać i kupić nowe/-sze. Bo wie, że jak zacznie mu się to sypać albo chciał by to zrobić nie będzie to 100 czy 200 euro /inne stawki za RBH, części etc./ Wygodniej sprzedać szczególnie jak go było stać na nowe E46, pewnie stać na nowe E90.

A to że akurat nam się wydaje, że niemcy to nic nie robią tylko śmigają super swoimi autostradami to już jest inna urban-legend, tak jak by niemcy jeździli tylko po swoich drogach bo przecież mają zakaz wyjazdu po za granice. A auta zostawiają na parkingach przy autostradach po czym wsiadają w autobusy i jadą do centrum. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olejach akurat nie oszczedzam i leje dobre oleje. Gorzej jak auto bierze duzo tego oleju to wtedy nie oplaca sie lac dobrego oleju bo i tak pojdzie on w atmosfere wraz ze spalinami i szkoda kasy na dobry olej jak silnik go doslownie pozera. Moj byly Golf MK4 z poteznym 1.4 16V pod maska :D duzo bral oleju to lalem Lotosa bo tani :) Do Audi leje dobry olej i do mojej przyszlej betki tez nie mam zamiaru lac gown... O auta dbam bo ''jak dbasz tak masz'' Na rozrzadzie tez nie oszczedzam i montuje tylko zamienniki bardzo dobrych firm. Zawias to juz lepiej kupic ori bo komu sie chce zmieniac zawieche po 10 moze 15 tys km? Mi sie nie chce...dobrze ze chociaz sam potrafie zrobic sporo w aucie i nie place za mechaniora :) Widze jak na razie same pozytywne opinie o BMW i bardzo mnie to cieszy :o Widocznie to co slyszalem o BMW to mity i historie z palca wyssane :D Te auta maja to cos :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.