Skocz do zawartości

320d Dogrzany (przegrzany) czy nie ?


Sokra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj zrobiłem trasę Łódź -> Białystok. Jechaliśmy ze znajomymi na dwa samochody, po zagotowaniu się płynu chłodniczego u kolegi włączyłem sobie test nr 7 na zegarach i miałem takie odczyty:

1. Temp zewnętrzna ok 24 st.C +-2st.C temperatura na teście 7 w trasie przy spokojnej jeździe tak w okolicach 84-88 st.C

2. Temp zewnętrzna ok 24 st.C +-2st.C temperatura na teście 7 w trasie przy częstym wyprzedzaniu i hamowaniu 91-94 st.C

3. Temp zewnętrzna ok 17 st.C +-2st.C temperatura na teście 7 w trasie przy spokojnej jeździe tak w okolicach 78-80 st.C

 

Czy takie odczyty są prawidłowe? czy jednak zawsze temperatura powinna być w widełkach np. 83-88 ?

Martwić się czymś czy nie? Niedługo szykuje się pewnie wakacyjny dłuższy wyjazd i nie chciałbym mieć jakiegoś zdziwka na trasie

 

pozdrawiam

BMW E46 320D 2000r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie temperatura w trasie nie spada poniżej 90 stopni, często latam autostradą A4 wrocław- kraków i patrze na temp to przeważnie w granicach 90-95 stopni. Jak jest Góra Św Anny i pod nią cisne tak ok 180 km/h to temp potrafi dojść do 102 stopni, wydaje mi się że u mnie jest ok ale jak nie to prosze mnie poprawić, a u Ciebie wydaje mi sie troche niska temp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na trasie trzyma 96-97 i wiecej nigdy nie miałem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest Góra Św Anny i pod nią cisne tak ok 180 km/h to temp potrafi dojść do 102 stopni, wydaje mi się że u mnie jest ok ale jak nie to prosze mnie poprawić, a u Ciebie wydaje mi sie troche niska temp

 

Jeśli dochodzi do tych 102 stopni to masz uszkodzony wentylator chłodnicy który załącza się automatycznie kiedy temperatura przekracza 99.9 stopnia.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=134590 Zapraszam do oceny mego samochodu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest Góra Św Anny i pod nią cisne tak ok 180 km/h to temp potrafi dojść do 102 stopni, wydaje mi się że u mnie jest ok ale jak nie to prosze mnie poprawić, a u Ciebie wydaje mi sie troche niska temp

 

Jeśli dochodzi do tych 102 stopni to masz uszkodzony wentylator chłodnicy który załącza się automatycznie kiedy temperatura przekracza 99.9 stopnia.

 

wentylator mam sprawny, gdzies czytalem tu na forum ze wentylator załącza sie dopiero przy 103 stopniach ale nie znajde teraz tego wątku, taka temp 102 zdarza sie sporadycznie raz czy dwa tak było a tak zawsze jest w granicach 90 do 97 stopni. Wentylator zmieniałem w tamtym roku bo padł mi moduł. Teraz pracuje dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opracowałem ten temat od A do Z. Wentylator zawszę włącza się przy 99.9 stopniach. tak jest zakodowany. Nie ma innej możliwości:) Ale jeśli działa to cieszę się razem z Tobą

 

w M47 przed liftem też sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opracowałem ten temat od A do Z. Wentylator zawszę włącza się przy 99.9 stopniach. tak jest zakodowany. Nie ma innej możliwości:) Ale jeśli działa to cieszę się razem z Tobą

 

w M47 przed liftem też sprawdzałeś?

 

Ajć i tu mnie masz;) no ale, myślę, że to ta sama zasada;]

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=134590 Zapraszam do oceny mego samochodu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opracowałem ten temat od A do Z. Wentylator zawszę włącza się przy 99.9 stopniach. tak jest zakodowany. Nie ma innej możliwości:) Ale jeśli działa to cieszę się razem z Tobą

Czujnik termiczny włączający wentylator jest wkręcony w dolny przewód w pobliżu chłodnicy i załącza wentylator przy 93 stopniach cieczy W TYM MIEJSCU a wyłącza przy 89. Wiadomo, że w korpusie silnika, gdzie umieszczony jest czujnik tem.(odczytywany w teście 7) temperatura będzie wyższa i w skrajnych przypadkach może dochodzić nawet do 103 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.