Skocz do zawartości

320d Nie włącza sie sprężarka klimatyzacji.


Dexter87

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem może TIS coś podaje musisz szukać .... jestem wzrokowcem ale ciężko mi wszystko spamiętać , zwłaszcza że dużo pod kopułą się myśli przetacza... :lol:

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przekaźniki, generalnie bez przekaźnika nie działa w ogóle panel klimy, podmieniłem przekaźnik klaksonu lecz nadal nie chłodzi.

Wyjąłem również czujnik zapachów ale mogłem tylko sprawdzić optycznie bo nie mam pojęcia jak sprawdzić czy działa prawidłowo.

Zostały mi do sprawdzenia: elektromagnes, czujnik zapachów i tajemniczy czujnik ciśnienia. :?

 

do Dexter87

napisz proszę w jaki sposób podłączyłeś sprężarkę na krótko?

Co trzeba zdemontować? skąd bierzesz zasilanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to szczęście,że kumpel ma taki sam model samochodu co ja - czujnik zapachów podmieniłem zatem - u niego klimatyzacja działa a u mnie bez zmian,czyli nic.

Jeszcze dzisiaj pod wieczór sprawdzę w podobny sposób czujnik ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dzisiaj pod wieczór sprawdzę w podobny sposób czujnik ciśnienia.

Najprawdopodobniej on daje mylny sygnał i dla bezpieczeństwa nie załączy spręzarki.W 5er ten czujnik odpowiada też za włączanie wentylatora.POzdr daj znać jak sprawdzisz.

PS a jak sprzęgło(elektro) na kole spręzarki??

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak podmienicie czujnik??? przecież czynnik ucieknie chyba że pojedziecie go zmagazynować...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prawda - kłopot w takim razie.Nie miałem pojęcia,że wykręcenie czujnika spowoduje wyciek czynnika.Dobrze,że o tym piszesz - miałem właśnie się "zabrać" za ten czujnik.

Co w takim razie można by "wykombinować" - jak to sprawdzić bez podmieniania tych czujników? Dzięki z góry za sugestie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj oszukać swoje auto. Zbadaj jakie parametry wykazuje czujnik u kolegi ze sprawną klimą, mam na myśli kierunek przewodzenia jak w przypadku diody i ewentualny opór i spróbuj emulować ten sam stan u siebie w aucie za pomocą elementów elektronicznych(dioda i rezystor), ale tylko na chwilę(kilka sekund), aby sprawdzić czy sprężarka zastartuje, bo błędne wskazanie (niskie ciśnienie) na dłuższą chwilę może być szkodliwy dla układu klimatyzacji. Lub po prostu postaw oba auta przodem do siebie i podłącz kabelek od siebie do jego czujnika (oczywiście bez przedłużania się nie obejdzie), ale to też tylko na chwilę na czas ewentualnego zastartowania Twojej sprężarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtyczce do czujnika sprawdz mostkujac piny czy jest napięcie,a nasuwajac na czujnik i zdejmując powinien ci pykać przekażnik.Przekaznik jest w 5er pod filtrem pyłkowym nie wiem jak w 3er.Ale tak się sprawdza.POzdr

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.Za około godzinę sprawdzę - napiszę wtedy co i jak.

 

EDYT :czujnik sprawdzony - wszystko wskazuje na to ,że jest sprawny.Tak jak piszesz - stuka przekaznik i podczas pracy silnika jak się odłączy wtyczkę od tego czujnika wyraznie słychać zmianę obrotów i "załączanie" klimatyzacji.Mimo to sprężarka nie pracuje.Wydaje mi się,że to padło jej sprzęgło.Nawet jak bym je podpiął "na krótko" to i tak nic nie zdziałam bo nie bardzo wiem jak.Chyba jednak przyjdzie jechać do "majstra".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli Ty nie podłączałeś na krótko sprężarki ..... bo kilka osób się wypowiada w tym temacie i ktoś chyba podłączał ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.Ja na krótko sprężarki nie podłączałem.Nie wiem dokładnie jak i co.Gdy by ktoś podał sposób jak to spróbuję.Jutro znajdę trochę czasu na to.W poprzednich postach proszono o podanie sposobu lecz nikt nie zareagował.Może ktoś poda jak to zrobić fachowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem na krótko, w taki sposób: wbiłem szpilkę w przewód który idzie od czujnika do sprężarki klimy i podłączyłem pod napięcie i klima ładnie chodzi. Gadałem z jednym mechanikiem i mówił że po wyjęciu czujnika nie ucieknie czynnik chłodzący? czy na pewno ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy go nie wyciągałem bo nie miałem takiej potrzeby ... ale na logikę skoro mierzy on ciśnienie gazu w układzie to w jaki sposób ???? skoro nie wyleci .. trochę nie logiczne ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zasada ta sama co przy uszkodzeniu czujnika .... teraz macie pewność że jeśli czujnik jest niesprawny klima nie załączy sprężarki..

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz pewnosc ze spreżarka jest dobra i poziom czynnika tez w normie to 100% czujnik ciśnienia w układzie!

 

on jest odpowiedzialny za przeliczenie ciśnienia na temp i bodajrze ponizej 5C czyli ok1.9BARA nie wlaczy juz klimatyzacji

 

cisnienie rosnie wraz z temp czyli im cieplej tym układ pracuje z wiekszym cisnieniem co za tym idzie jest bardziej wydajne chłodzenie

ot specjaliści z BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny efekt. Szpece od klimy sprawdzili czujnik i nic (podmienili na taki sam). Podpięli sprężarkę na krótko i działa (chłodzi elegancko). Bezpieczniki ok. Powiedzieli, że w przypadku jakichś błędów związanych z silnikiem sterownik może odciąć klime, bo to dla silnika dodatkowe obciążenie. Nie wiem czy to prawda, ale poradzili szukać w tą stronę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. U mnie układ szczelny. Widniej błąd na kompie electric fan, czyli wentylator klimatyzacji. Ale wyadje mi sie że wentylator jak wskazuje bład to oznacza klima powinna działać ale słabiej czy tak nie jest?? Wentylator schładza na postoju lepiej.

Jutro sprawdze czujnik ciśnienia i przewody zasilające.

www.wulkanizacja-bydgoszcz.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Pany jak moge podpiac na krotko? czy przez gniazdo gdzie jest przekaxnik?

 

Dzis znowu podjąłem sie tego tematu jak odpiolem czujnik od osuszacza tego co jest przy nadkolu od strony pasażera to chodzil caly czas wentylator od klimy gdy go podłączyłem to sie wylacza znakiem tego czujnik dobry poxniej wziolem sie za czujnik smrodu gdy go odpiolem to wyskakiwal blad w ipie znakiem tego czujnik dobry bezpieczniki przekaxniki wporzadku podiolem sprezarke na krotko zero reakcji prad dochodzi czyxby to byla sprezarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Podpinam się pod temat, ponieważ kupiłem auto po swapie z 318i na 325i (e46 produkcja 12.2001) i okazało się, że kabel od sterowania sprzęgłem sprężarki klimatyzacji nie jest nigdzie podłączony. Żeby klima zaczęła działać wtykam ten kabel w klemę "+" akumulatora i wciskam śnieżynkę na panelu sterowania klimatyzacji (automatycznej). Efekt jest taki, że słychać dźwięk ze stycznika oraz jest chwilowe wahnięcie obrotów silnika i zaczyna lecieć zimne powietrze. Gdzie ten kabelek powinien być podłączony, aby panel sterowania załączał sprężarkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.