Skocz do zawartości

318i Uciążliwy problem z zamkiem :/


DamiaNOW1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę nowy temat ponieważ nie znalazłem konkretnych informacji na temat mojego problemu. Tak jak w temacie, chodzi o zamek w drzwiach kierowcy, nie mogę przekręcić kluczyka ani w lewo ani w prawo przez co musze zamykac auto przez zamek kufra. Prawdopodobnie ktos wymienil zamek ale nie dal kluczyka kolejnemu właścicielowi...i teraz pytanie : Czy wystarczy wymienic ten feralny zamek na nowy czy jednak nie warto sie za to brac...Prosil bym o pomoc w tej sprawie gdyż uciążliwe jest zamykanie auta za każdym razem przez kufer... :?:

 

___

Poprawiłem tytuł. Przeczytaj format tytułowania wątków!! Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co da zmiana wkładki? I tak nie będzie pasowała do kluczyka.

Jeżeli ta, którą masz teraz jest uszkodzona - można próbować naprawić. To jest temat dla ślusarza.

Jeżeli natomiast rzeczywiście jest od innego zestawu, to można ją dopasować do kluczyka - usługa taka kosztuje w okolicach 150-200 zł. Również temat dla ślusarza.

 

Możesz też spróbować z WD, tak jak Kolega wyżej pisze, tylko weź później pod uwagę to, że stanowczo odradza się stosowanie WD-40 do zamków, ponieważ wypłukuje wodę [jak sama nazwa wskazuje], oraz fabryczny smar. Jeżeli zdecydujesz się na taki krok i faktycznie pomoże, to po całym zabiegu kup dobry SMAR w spray'u [jest coś takiego, nazwy nie pamiętam, marki Shell, bądź preparat "Chain Lube" marki Valvoline - stosowany do łańcuchów motocyklowych] i wtryśnij go do środka. Bez tego zamek podziała jakiś czas i znowu będą problemy [możliwe, że większe].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek kierowcy mi też nie działał ...otwierałem drzwiami pasażera. Powodem tego był mega wyślizgany/zużyty kluczyk oryginalny.

Kupiłem komplet nowych kluczyków na allegro (z alarmem) i facet od dorabiania kluczy skopiował mi kluczyk ...trochę się namęczył bo mówił, że trudno jest kopiować tak wyślizgany kluczyk.

Po tej operacji zamek otwiera się i zamyka do dziś bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem - tylko, że kluczyk nie chce mi się przekręcić w prawo (tylko od kierowcy). Musze zamykam od pasażerki, a otwieram z każdych.

próbowałem WD i nic nie dało :/ zastał sie jakoś może - nie mam pojęcia. a Kluczyki mam 3 (2 metalowe i plastik awaryjny) i na żadnym nie chce sie przekręcić w prawo. Muszę w końcu podjechać do jakiegoś kolesia od kluczy i popytać czy dorabiają wkładki. bo nie chce mi sie kupować wkładki innej i klucza osobnego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.