Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
witam, tak jak w temacie tylko M5 ładne 2 właścicieli normalnie już bym brał gdyby nie jeden mały szkopuł ma nalotu 350tysiecy i rozwazam wszystkie za i przeciw :mad2: jak wy się na to zapatrujecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupno e39. Mam dość spore wymagania co do tego modelu i ten byłby prawie idealny tylko ta skrzynia automatyczna. automat dobrze współpracuje z m54b25? Nie ma żadnych problemów? Podsyłam link do ogłoszenie i link z auto-records. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś rzucił fachowym okiem chociaż na zdjęcia i może coś powiedział co jest nie tak lub czy wszystko jest w porządku :)


Link do FB Marketplace:

https://www.facebook.com/groups/1514267458795619/permalink/2787448501477502/?ref=facebook_story_share



Auto records:

https://drive.google.com/file/d/10cDT3JXGjHC3mrQFZ9ETj7ve2kjB-ml6/view?usp=drivesdk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zweryfikuj na bimmer-check.com tam pełną historię z aso dostaniesz, jak chcesz to też pełną weryfikację Ci może też zrobić.

Automat w beznynie to zaleta - ZF, w dizlach były wadliwe GM. Zabierz furę do dobrego mechanika na sprawdzenie + podpięcie pod kompa i sprawdzenie przebiegu z modułów, oczywiście inne błędy też jesli są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam E39 dla siebie, z benzyną 2.5+.

Wpadły mi w oko te 2 egzemplarze, dość różniące się od siebie ceną.


Co myślicie?


1. olx.pl/d/oferta/bmw-e39-525i-individual-bmw-e39-zamiana-zamienie-CID5-IDHPoWa.html


2. olx.pl/d/oferta/bmw-e39-535i-mozliwa-zamiana-na-4x4-CID5-IDIAsWB.html



Ktoś może oglądał te egzemplarze, jeśli nie to co o nich myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zweryfikuj na bimmer-check.com tam pełną historię z aso dostaniesz

 

Wielu tu pisze o bimmer check a tak na prawde jeśli chodzi o historię z ASO to można mieć kilka razy taniej z allegro. Korzystałem kilku krotnie i to nie jest ściema. Przebieg mi się zgadzał z bazy aso z książką co do jednego kilometra.


10-15zł za historię + dane i wyposażenie to jest arcy tanio.


https://allegro.pl/oferta/bmw-mini-historia-serwisowa-po-vin-przebieg-pdf-10141818577


https://allegro.pl/oferta/historia-serwisowa-bmw-mini-vin-przebieg-aso-w-1h-10136589834

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No proszę, nie wiedziałem nawet. Zawsze polecałem Bimmer bo z tego korzystałem i nigdy się nie zawiodłem, w przeciwieństwie do tego internetowego syfu co tylko wyposażenie rozkodowuje i sprawdza w bazie kradzoniych pojazdów.


Jeśli raport za 10-15 pln daje takią samą informację to nie ma co przepłacać faktycznie. A czy daje - tego póki co nie wiemy. Ktoś na ochotnika przy okazji zakupów może sprawdzić i będziemy mieć tanią alternatywę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie pordzewiała niestety :/ Odpada bo zaraz zacznie ją brać całą :/ Znalazłem alternatywę, tylko ciekawe jak to jest z tymi autami sprowadzanami, ponieważ sam szukam na niemieckim rynku też i ceny są około 20 tyś za taki już fajny egzemplarz a tutaj za 19000 i jeszcze po opłatach :/


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-bmw-525i-e39-2001r-190-km-super-stan-ID6D8Eaf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może nie mieć deklarowanego przebiegu (zużycie wnętrza + szyta kierownica), ale jak servisowany w ASO, jak deklaruje sprzedawca to łatwo sprawdzisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Cześć, noszę się z zamiarem kupna e39 jako auta do robienia tras i używania może nie na co dzień, ale te 8-10k km w rok na pewno wpadnie. Teoretycznie stać mnie na nowsze auto, e39 byłoby taką trochę fanaberią/spełnieniem marzenia z dzieciństwa. Czy w tej sytuacji kupno auta z nalotem 240-270k km (takie są zwykle przebiegi egzemplarzy wyglądających na zadbane i w wyższym przedziale cenowym) ma sens, czy szybko włożę równowartość ceny zakupu w części, które przy takich przebiegach będą zaraz wymagały wymiany? Nigdy nie jeździłem autem z przebiegiem powyżej 250 k km ani w ogóle żadnym BMW, starym bądź nowym, więc jestem zupełnie zielony w temacie. Help :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Lewa lampa wymieniana, a na kierownice więcej plaka chyba nie dał rady już wycisnąć :D


A co do kolegi powyżej - znajdziesz zadbaną bezwypadkową to pojeździ jeszcze i to dość komfortowo i przyjemnie, bo w moim odczuciu to fury ponadczasowe. Trzeba uważać na rudą, resztę można spokojnie ogarnąć.

Osobiście bym nie szukał fur jeżdzonych po PL, bo wytrzaskane i naprawiane po taniości i dopiero jak już ma coś odpaść zazwyczaj z mojego doświadczenia. Chyba, że masz farta i trafisz na kogoś kto dbał.


Ze świeżo sprowadzonych najlepiej wybierać, albo samodzielnie coś sprowadzić. No i bierz pod uwagę, że do PL fury trafiają zazwyczaj z dużymi przebiegami (oczywiście na granicy kilkaset tysięcy zazwyczaj znika), walone (naprawiane na szybko i picowane) i z usterkami mechanicznymi (czyli naprawione po taniości przez handlarza). Wybierz co wolisz mieć i takiej szukaj. I przede wszystkim, zanim kupisz sprawdź stan i przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Wolę zapłacić więcej od razu, niż włożyć w naprawy z czasem, więc nastawiam się na te z górnego przedziału cen z udokumentowanym przebiegiem lub od właścicieli-pasjonatów.

Ale jak widzę listę "ostatnio" robionych rzeczy taką jak w tym ogłoszeniu https://www.olx.pl/d/oferta/bmw-seria-5-bmw-e39-4-4-v8-2000-CID5-IDJ88hR.html i to w aucie zdecydowanie droższym niż średnia, to trochę rzednie mi mina :D


Da się sprawdzić historię serwisową? Do tej pory kupiłem raport na jeden egzemplarz z Allegro (nie ten polecany kilka postów wyżej, bo się nie dało, ale podobny) i niestety nie było dostępu do historii, jak tłumaczył sprzedawca samochód jest "za stary". Gdzieś na forum wyczytałem, że elektroniczna książka serwisowa funkcjonuje od 2003, jeszcze gdzie indziej słyszałem, że ASO mają, owszem, wgląd do bazy serwisowej, ale tylko dla samochodów z Europy. Jak to w końcu jest?


No i przede wszystkim - ile to powinno kosztować? Szukam 525,530i/iA po lifcie, ewentualnie 540i/iA jak trafi się dobry egzemplarz ;), poniżej 300k km przebiegu i rozstrzał cenowy jest taki, że już nic nie wiem. Tę ktoś sprzątnął mi sprzed nosa: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-525i-m-pakiet-manual-bardzo-ladny-stan-maly-przebieg-udokumentowany-ID6DFaIw.html za niecałe 20k, widziałem egzemplarze 525iA wypicowane na handel z wątpliwym przebiegiem za 27, na stronach z rodzynkami są szwajcarki i japonki za przeciętnie 25-35, egzemplarze z Japonii z małym przebiegiem też mają widełki rozciągające się na kilkanaście tysięcy przy podobnym nalocie, wyposażeniu i tym, co można ocenić po zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mogę Ci powiedzieć jak ja szukałem mojej ostatniej i wydaje mi się, że to dobre podejście. Może się nie udać i akcję trzeba powtórzyć. 2 razy tak zjeździłem pół polski w poszukiwaniu e38 bez rezultatu.


Robisz sobie listę i wrzucasz w wyszukiwarkę co tam chcesz, u mnie to było:

>= 2.5L

- automat

- bezwypadkowy

- servisowany w ASO

- rocznik >2001

- Kombi


Posortowałem od najtańszego (bo ceną to można się sugerować co najwyżej w przypadku takiej porobionej V8 jak dałeś linka), Podzwoniłem zebrałem VINy podpytałem o walenie, kręcenie i inne ewidentne rzeczy, handlarze zazwyczaj dużo nie mają do powiedzenia, ale czasem wiedzą w jakim stanie fura przyjechałą, jeśli milczą, to nic dobrego nie wróży, a jak vinu nie chcą podać to tym bardziej.

Do 2 najlepiej rokujących zamówiłem raport nawet i w jednym pokazało historię od początku do 3 miesięcy wstecz - więc można mieć wszystko jak ktoś serwisował.

Spakowałem laptopa (z zainstalowaną INPA) + Carly na telefonie (szybko pokazuje przebiegi w modułach + błedy) + czujnik lakieru i latarka i w drogę. Pierwszy to ogólnie pomyłka, rdzę w fotoszopie chyba usuwali, kolejny z rozwaloną skrzynią, koleś szedł w zaparte, że w e39 to normalna sprawa a następny to już był ten z historią. Oględziny, zaliczka na załatwienie papierów, tydzień później jeszcze raz przegląd dla pewności i zakup. Żeby było śmieszniej to była najtańsza fura na mojej liście, ale trochę tam było daleko. Miała oczywiście swoje bolączki, ale cena była adekwatna. Możesz poczytać w galerii 525iA z podpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Cześć wszystkim. Wiem, że teraz temat trochę nieaktywny ale może ktoś pomoże;)

Czytam temat od pierwszego postu, teraz jestem na 100 stronie, ale pojawiła się ciekawa propozycja i chciałbym podpytać.

540i ze Świnoujścia, cena mega okazja, przyczyna to małe ogniska rdzy na klapie, lewym błotniku i pod spodem. Zaraz dostanę zdjęcia od gościa żeby ocenić. Silnik i skrzynia ponoć ok. Stan super i auto ciekawie wyposażone.

Gosciu użytkuje na codzień trasy Berlin - Świnoujście. Ktoś może zna to auto albo jest w stanie coś podpowiedzieć? Niepokoi mnie kierownica, bo czy w 2001 nie powinna być już poliftowa?


Dodatkowo chciałem zapytać o ewentulna wymianę vanosa. Z ergo tematu wyczytałem ze to raczej kosztowna operacja (pare tys zl) a gosciu w rozmowie mówił że teraz to koszt raczej 2 tys...


Link do ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-bmw-540-ID6DA07c.html#99d9dcbcb4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co oznacza kierownica poliftowa wg Ciebie? Ta jest odpowiednia. Skąd te vanosy za 2000,-? Do tego dochodzi rozrząd.


VIN WBADN61050GG91635

Code / Type E39 / DN61

Chassis Sedan (4 Doors)

Market Europe (left Steering)

Engine M62/TU (4.40 l / 210 kW)

Drivetrain Rear-Wheel Drive

Transmission automatic

Color Toledo-blau Metallic (482)

Upholstery Leder Montana/basis-ausst./schwarz (N6SW)

Manufacturer BMW AG / Dingolfing, Germany

Production Date 2001-09-17

202 Steptronic Steptronic

210 Dynamic Stability Control (dsc) Dynamische Stab. Control (dsc)

249 Multi-function For Steering Wheel Multifunktion Fuer Lenkrad

302 Alarm System Alarmanlage

320 Model Designation, Deletion Modellschriftzug Entfall

361 Lt Alloy Wheels/parallel Spoke 82 Lm Raeder/parallelspeiche 82

415 Sunblind For Rear Window Sonnenschutzrollo Fuer Heckscheibe

431 Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d Innenspiegel,automatisch Abblendend

438 Wood Trim Edelholzausfuehrung

441 Smokers Package Raucherpaket

456 Comfort Seats, Electric. Adjustable Komfortsitze Elektrisch Verstellbar

459 Seat Adjustm., Electr. W. Memory Sitzverstellung, Elektr.mit Memory

470 Child Seat Isofix Attachment Kindersitzbefestigung Isofix

473 Armrest, Front Armauflage Vorn

488 Lumbar Support Driver/front Passenger Lordosenstuetze Fahrer/beifahrer

494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer

500 Headlight Washer Sys/intensive Cleaning Scheinw.waschanl./intensivreinigung

508 Park Distance Control (pdc) Park Distance Control (pdc)

520 Foglights Nebelscheinwerfer

521 Rain Sensor Regensensor

522 Xenon Light Xenon-licht

534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik

548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho

555 On-board Computer Bordcomputer

602 On-board Monitor With Tv Bordmonitor Mit Tv

609 Navigation System Professional Navigationssystem Professional

630 Car Telephone With Cordless Receiver Autotelefon Mit Schnurlosem Hoerer

672 Cd Changer Bmw For 6 Cds Cd Wechsler 6-fach

676 Hifi Loudspeaker System Hifi Lautsprechersystem

694 Preparation For Cd Changer Cd-wechsler Vorbereitung

704 M Sport Suspension M Sportfahrwerk

775 Individual Roof-lining Anthracite Individual Dachhimmel Anthrazit

785 White Direction Indicator Lights Weisse Blinkleuchten

851 Language Version German Sprachversion Deutsch

863 Europe/dealer Directory Service Kontakt-flyer Europa

877 Deletion Cross-over Operation Ueberkreuzbedienung Entfall

886 Dutch / On-board Documentation Hollaendisch / Bordliteratur

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozkodowanie vinu.

Co do kiery już ogarnąłem w innym poście - nowa wchodziła w 2001 albo w 2002 więc tak rzeczywiście chyba jest oryginalna.

Z tym vanosem to wlasnie nie wiem skąd gosciu wziął takie info. Jaki mniej wiecej koszt wymiany (bo słyszałem że regenera się nie oplaca). Dodatkowo w tym modelu jeżeli dobrze myślę jest vanos podwójny??

Koszt rozrządu to mniej więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak patrząc z grubsza to sprawdź dokładnie i z serwisem się gogadaj ile za rozrząd i vanosy - plastikowe prowadnice w tym wieku jeśli nie były robione to już najwyższy czas, podobnie sprawdzenie łańcuchów.

A to co najbardziej się rzuca w oczy to blacha, która może już być w stanie agonalnym w progach i na podwoziu, do tego stopnia, że naprawa już może się nie kalkulować, stąd też taka cena może być, ale to już ogarnij sobie na miejscu przy oględzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Wiem, że plastikowe elelemnty tego silnika, zwłaszcza slizgi łańcucha itp to jego słaby punkt, z resztą sam rozrząd nieśmiertelny tutaj nie jest.

Ogólnie to zamówiłem speca od bmw żeby mi to auto dokładnie sprawdził;) Będzie je badał 5 godzin i zda mi raport. Jak się nie zdecyduje to udostępnię go tu żeby sobie każdy mógł zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.