Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Was o opinię na temat tych dwóch aut:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-unikat-156000-km-niemcy-skory-idealny-ID6BJIQY.html#b87abe8c08


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-520d-org-lakier-bezwypadek-ksiazka-serwisowa-gwarancja-ID6BMH2y.html#b87abe8c08


Co sądzicie jeśli chodzi o ten silnik? Nie potrzebna mi co prawda wyścigówka tylko bardziej chodzi mi o niezawodność i z tego co widzę modele z tym silnikiem nie cieszą się one zbyt dużą popularnością. Te akurat stoją już od około miesiąca. Wolałbym co prawda benzynkę 2.2 albo 2.5 ale tego 520d też biorę pod uwagę. Co do auta z bordowymi skórami to przebieg wydaje mi się mało realny...


I na koniec jeszcze pytanko :) Czy w silnikach benzynowych 2.5 duża jest różnica w spalaniu w mieście między automatem i manualem?


Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Różne cuda się zdarzają, może i przebieg się trafić czasem :mrgreen: Wszystko da się sprawdzić. auto-records albo bimmer-check.


Weż pod uwagę, że to jedyny silnik 4-cylindrowy jaki był w e39 - będzie telepać i będzie słaby, od Ciebie zależy czy będziesz w stanie z tym jeździć. No i też z uwagi na te silniki stoją, takie fury z sześcioma cylindrami się kupuje ;) . Ta z niskim przebiegiem ma prawdopodobnie też drzwi kierowcy malowane - tak po zdjęciu wygląda, za to model w wersji excluive - dużo lepszej jakości skóra i dekory drewniane "szlachetne".

Do sprawdzenia dokładnego, bo handlarz musi zawsze coś zrobić, żeby zarobić więc szukaj śladów:

- napraw blaharskich

- napraw mechanicznych

- grzebania w przebiegu


INPA, czujnik lakieru, raport z ASO i wizyta z SKP żeby dokładnie obejrzeć to takie minimum przed zakupem. A przez telefon tylko pytaj co było robione, czy licznik kręcony i w jakim stanie kupione (co było uszkodzone). Dużo więcej Ci i tak handlarz nie powie, bo sam nie wie. I oczywiści nie ma fur idealnych, więc jak coś znajdziesz to zawsze okazja do negocjacji. Polecam nie kręcone i nie walone, a zawias i tak będzie za jakiś czas do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak musi trząść tym r4, że nikt nie chce tym jeździć, stąd takie przebiegi :lol: przejedź się i sprawdź czy taka dynamika Ci wystarczy, momentu trochę jest więc aż tak źle nie jest. 525ia będzie w mieście spalać 2-3l więcej od 525i, choć wprawny użytkownik automatu może odrobinę zmniejszyć tę różnicę.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba nie ma tu w aktualnych wypowiedziach użytkownika 520d, przynajmniej jeszcze.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dobra, może telepanie to zbyt mocne słowo :norty:

Ogólnie miałem na myśli kulturę pracy silnika, r6 chodzi dużo przyjemniej. A telepanie faktycznie zdarza się dużo częściej (w porównaniu do r6) z uwagi na gorszą kulturę pracy silnika, która szybciej dobija koło pasowe i poduchy właśnie.


Dla przykładu znajome x3 z 2.0D, które to domagało się wymiany przy 160k km, gdzie w historii miało podobną wymianę przy 100k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Można znaleźć, załatw vin. Trochę jest oszpecony kolorową nerką i nakładkami na drzwiach.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich.

Planuję właśnie zakup e39.

Interesuje mnie sedan, benzyna lub z gazem i silniki od 2.0 do 2.5, automat i skóra oraz koniecznie po lifcie.

Znalazłem właśnie takie ogłoszenie:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-525i-lift-h-r-ID6BT29k.html

i chciałbym prosić o opinie.

Czy rzuca się w oczy coś niepokojącego, jakieś dziwne przeróbki? Czy takie zawieszenie nie jest zbyt twarde? Nie chciałbym aby było zbyt sztywne a nigdy nie użytkowałem takiego zawieszenia, więc nie wiem czego się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sporo osób tak jeździ i chwali, musisz się przejechać. Załatw vin i zdjęcie pod maską na początek, później przebieg do weryfikacji.

migoq w tym budżecie uważałbym na poliftowe 530d, można sporo włożyć w takie auto.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-bardzo-ladna-pelny-m-pakiet-2-8-i-moc-193-km-oplacony-szwajcaria-ID6BRFEb.html


Jeżdżę całe życie w manualu i nie wiem co myśleć o automatycznej skrzyni biegów w tym temacie, słyszałem że jak już się kupuje automat to tylko od poufnego źródła itp itd jakie są wasze doświadczenia i co sądzicie o automacie w benzynce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja od pierwszego automatu nie wyobrażam sobie powrotu do manula. Też się bałem, bo całe życie tylko słuchałem jakie to dziadostwo i jak się psuje. :duh:

W benzynie masz niezawodną skrzynię ZF, wystarczy olej wymienić (koszt około 700-900pln) tylko w dobrym warsztacie na dedykowanym oleju.


Sprawdź historię po VINie auto-records, albo bimmer-check.com.

A fury ze Szwajcarii tylko mogę polecić (pod warunkiem, że nie kombinowana przez handlarzy - nie trzaskana i nie kręcona, ewentulanie jak coś było naprawiane to po taniości jak tylko się da - a Radom tak działa więc dobrze sprawdź przez zakupem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od pierwszego automatu nie wyobrażam sobie powrotu do manula. Też się bałem, bo całe życie tylko słuchałem jakie to dziadostwo i jak się psuje. :duh:

W benzynie masz niezawodną skrzynię ZF, wystarczy olej wymienić (koszt około 700-900pln) tylko w dobrym warsztacie na dedykowanym oleju.

Potwierdzam wrażenia.


A w temacie tej powyżej ze Szwajcarii - zdjęcia ładne, ale w sumie najciekawsze jest to, czego na zdjęciach nie widać.


Posprawdzaj po VIN co się da znaleźć a potem trzeba będzie obejrzeć, dokładnie obejrzeć. W sumie sam bym pooglądał, bo wygląda nienajgorzej na tych fotkach ;)


Dość długo już wisi, wcześniej było droższe: https://www.olx.pl/oferta/bmw-seria-5-pelny-m-pakiet-2-8-i-moc-193-km-oplacony-szwajcaria-CID5-IDyd4ao.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Załatw vin, fabrycznie auto z m52tub28 nie może być z 2001 roku, ponieważ ostatnie egzemplarze wyszły w 2000. Koszmarnie wygląda na tych za wąskich oponach, tak też wygląda ten ekran.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

migoq w tym budżecie uważałbym na poliftowe 530d, można sporo włożyć w takie auto.

 

Patrze na budżet okolu 10k, bo mam możliwość po rodzinie kupić za 7-8 2003 rocznik, tylko całkiem trochę w nim jest do zrobienia (a jeszcze go nie podpinałem pod kompa i aktualny właściciel śwagier królem dbania nie jest) i tak zerkam czy znajdę coś, w czym mniej do roboty, za podobne pieniądze ;P. A czemu konkretnie bać się poliftow? Rozstrzał cenowy e39 jest tak astronomiczny, że człowiek sam nie wie co myśleć tak czy tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ponieważ w pierwszym okresie eksploatacji można włożyć spokojnie kwotę zakupu i więcej. Nikt nie sprzeda dobrego polifta z r6 za taką kasę, chyba, że ruda kończy dzieło niszczenia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o benzynowe jednostki w poliftowych e39. to chyba należy bać się i zwrócić uwagę na pobieranie oleju. I tak jak ktoś już mówił, że do 10 chce samochód to musi się nastawić na wydatki. Ja swoje m54b22 kupiłem za 10k i włożyłem już jakieś 6, a jeszcze skrzyni nie sprawdzałem. Według mnie trzeba się nastawić, że te samochody kosztują 17-30tys ( zależy jak wyposażona, przebieg itp.) a do tańszych egzemplarzy na pewno trzeba dodać tę różnicę. Takie moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatw vin, fabrycznie auto z m52tub28 nie może być z 2001 roku, ponieważ ostatnie egzemplarze wyszły w 2000. Koszmarnie wygląda na tych za wąskich oponach, tak też wygląda ten ekran.

 

Samochód z 2000 roku, luty. W vinie wszystko sie zgadza z wyposażenia, nie widze nic podejrzanego. Sprzedawca mówi, że w samochodzie wszystko jest ok. Zastanawia mnie czemu tak długo stoi :?: chyba się dowiem jak pojadę albo i sie nie dowiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Raczej przód nie zgadza się.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.