Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś był zainteresowany 540-ką z tego ogłoszenia:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-4-4-v8-286-koni-sedan-zadbany-warszawa-raty-ID4paZL1.html

 

Silnika nie odpalałem, bo byłem za mocno zafascynowany stanem wnętrza ;)

A wnętrze jest delikatnie mówiąc zmęczone. Popękane, porwane skóry, połamane plastiki, schowek po otwarciu spadł na podłogę.

Tekst z ogłoszenia:

Wizualnie autko prezentuje się naprawdę atrakcyjnie co widać na załączonych fotografiach.

No to poniżej dorzucam swoje :)

 

http://i.imgur.com/wlt8aeg.jpg

http://i.imgur.com/nkTWVUo.jpg

 

Na nadwoziu sporo wgniotek, praktycznie całe lakierowane, najmniej zmierzyłem 280, najwięcej nie pamiętam.

Bagażnika nie otwierałem w obawie, że wyskoczy z niego jakiś Bazyliszek.

Także jakby ktoś szukał auta w którym można hodować gołębie to będzie idealny kandydat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cena jak za 520i-525i polift w srednim stanie. 540i jak miałoby byc ładne, to cena razy 2.

 

Swoja drogą nigdy nie widziałem az tak zniszczonego wnetrza w zadnej e39.

 

Ale dobrze ze ostrzegłes innych napalonych ogladaczy/kupujacych.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem badziew typu e39 nigdy więcej takiego szrotu.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś smietnik i teraz tak mowisz o całym modelu... Mialem 530d przed liftem 3 lata i byłem zadowolony a teraz od roku ojciec ma 2003rok 530d i prócz przepływki jednego wachacza i ostatnio turbiny ktora lala od momentu zakupu nic nie zrobilem to duzo? jak na przejechane 30tysiecy w rok wydaje mi sie ze nie to poprostu normalna eksploatacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem badziew typu e39 nigdy więcej takiego szrotu.

Jakie wspaniale auto zakupiles w zamian?

 

 

Wyobraz sobie ze ja z BMW M5 e39 przesiadlem sie do....Peugeota 406. W kwestii kosztów jazdy, jestem mocno na plus :) Ale w zyciu nie powiem ze e39 to szrot. To super auto!!! Tylko bardzo trudno juz o zdrową sztukę. Moja byla bardzo zdrowa i gdyby nie kasa, smigałbym nią dalej.....

 

Aktualnie oszczędzam na zdrowe e36, a jesli warunki kiedys pozwolą z przyjemnością wróce do e46/e39.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet zadbany egzemplarz może mieć serię nie tanich usterek do usunięcia. Jeszcze jak się trafi na, słabego mechanika to koszta mogą w stosunku do zakupu się podwoić a nawet być 3razy większe. W zależności za ile się kupiło samochód.

 

Serwis auta też tani nie jest jak na tak stary samochód i można popłynąć myśląc że jak się kupi auto za 10-20tys i będzie się wymieniali tylko oleje i filtry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak na szybk co sądzicie o takim zestawieniu: http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-525i-24v-192kmm-pakietxenonalcantaraidealna-ID6ypoIJ.html ?

 

Szukałem w okolicy trafiła się taka cena wyjdzie trochę ponad 21. 000 w sumie goły mpak na alcantarze. Zestawienie mi pasuje ze względu na małą ilość bajerów ale ori mpak i tapicerkę. Roletki, serovotronic i dsc mi nie są potrzebne to samo czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/bmw-e39-520i-170km-lift-navi-16x9-skora-i6249072894.html?ref=mainpage-observed co myślicie o tym ? Zrewidowałem poglądy co do silnika i tak naprawdę 170 koni wystarczy (błędne przekonanie,że kombi są grubo cięższe od sedanów i się kiepsko zbierają plus skrzynia z lepszą mapą robi swoje) a tutaj jest dobry rocznik plus dobre wyposażenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie... kupcie od handlarza dopiero co sprowadzony to będziecie pisać jak tam ten wyzej że sprzedał w końcu szrot e39... Zadbane i ładne auto w Niemczech kosztują WIĘCEJ niż w Polsce. Więc jaki sens miały handlarz ściągać takie auto z za granicy? A no żadnego... Więc 99% aut ściągniętych do Polski to egzemplarze po stłuczkach w najlepszym wypadku a w najgorszym dostajecie dwa auta złączone w jedno lub pół auta ładnie wylakierowane. Jeśli nie pojedziesz sobie do Niemiec i sam nie kupisz to kupisz od handlarza skarbonkę... Auto z Niemczech? Oczywiście ale jeśli już lata u prywatnego właściciela minimum rok najlepiej dwa lata! Wtedy wszystkie rzeczy połapane na opaski czy przyklejone taśmą, zaszczelnione sylikonem już dawno wyszły i zostały usunięte. Widziałem już kit dekarski w zawieszeniu, chłodnice na opaskach, igły w których po miesiącu wyszło że silnik do wymiany lub remontu kapitalnego ale zrobicie jak zechcecie. Jeśli ktoś ma inny pogląd co do takich aut, to proszę nawet nie pisać do mnie bo nie dam się przekonać więc wasze zdanie na ten temat nawet do mnie nie dotrze...

 

(Ps. ten srebrny to już na zdjęciach widać że był lakierowany..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówca co do joty. Ale łowców okazji nie brakuje, proponowalem jednej osobie tutaj która szukała e39 zakup mojego auta, które mam wystawione na sprzedaż. Ten ktoś wolał kupić od handlarza "okazję" 2 tys zł taniej, z jednym kompletem łysych opon, itp. a po 2 czy 3 tygodniach trafił do działu e39, chyba z przegrzanym silnikiem. Wyszło go faktycznie dużo taniej :roll: niestety niewielu rozumie, że w Niemczech nikt dobrego auta tanio nie sprzeda, nawet 20-letniego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Skąd wiesz, że kupił na łysych oponach? Skąd wiesz, że...jutro nie przegrzejesz silnika. Nie mów hop.

Łatwo tak oceniać innych. Bo nie kupił od kogoś z forum?

A prawda taka, że w Niemczech taki sam burdel w autach jak i u nas(pomijając nawet ciapatych). I przestańcie w koło klepać te dyrdymały, że tam to miód malina. Nawet nie wiecie co kupujecie...za te duże sumy.

Dlaczego ściąga się auta tańsze...gorsze? To akurat proste, bo chcemy mieć cywilizowane auta tylko mamy chude portfele i ręce urobione po pachy :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widziałem zdjęcia z ogłoszenia tego samochodu i widziałem w jakim stanie są opony. Co do przegrzania silnika, podejrzewam, że już w takim stanie z Niemiec to przyjechało. I nie mówię hop, w 18-letnim aucie wszystko może się stać i w każdej chwili (odpukać :wink: ). Tylko inaczej to wygląda jak auto jest na bieżąco serwisowane na porządnych częściach, a inaczej jak przyjeżdża z tureckiego komisu, i jest odpicowane do sprzedaży mimo wieloletnich nieraz zaniedbań poprzedniego właściciela (albo właścicieli). Przyznasz mi chyba rację, w którym z tych 2 podanych przeze mnie przypadków ryzyko wystąpienia awarii czy nawet zwykłych kosztów serwisowych będzie dużo większe, prawda? :wink:

I nikogo nie oceniam, każdy ma wolną wolę i sam decyduje na co wydaje swoje pieniądze :roll: a to jak wielu łowców okazji trafia na to forum w poszukiwaniu BMW bardzo dobrze pokazuje dział "Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia". Także nikogo nie oceniam, tylko stwierdzam fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie... kupcie od handlarza dopiero co sprowadzony to będziecie pisać jak tam ten wyzej że sprzedał w końcu szrot e39... Zadbane i ładne auto w Niemczech kosztują WIĘCEJ niż w Polsce. Więc jaki sens miały handlarz ściągać takie auto z za granicy? A no żadnego... Więc 99% aut ściągniętych do Polski to egzemplarze po stłuczkach w najlepszym wypadku a w najgorszym dostajecie dwa auta złączone w jedno lub pół auta ładnie wylakierowane. Jeśli nie pojedziesz sobie do Niemiec i sam nie kupisz to kupisz od handlarza skarbonkę... Auto z Niemczech? Oczywiście ale jeśli już lata u prywatnego właściciela minimum rok najlepiej dwa lata! Wtedy wszystkie rzeczy połapane na opaski czy przyklejone taśmą, zaszczelnione sylikonem już dawno wyszły i zostały usunięte. Widziałem już kit dekarski w zawieszeniu, chłodnice na opaskach, igły w których po miesiącu wyszło że silnik do wymiany lub remontu kapitalnego ale zrobicie jak zechcecie. Jeśli ktoś ma inny pogląd co do takich aut, to proszę nawet nie pisać do mnie bo nie dam się przekonać więc wasze zdanie na ten temat nawet do mnie nie dotrze...

 

(Ps. ten srebrny to już na zdjęciach widać że był lakierowany..)

 

 

Akurat srebrny jest cały w oryginale 130-160 um.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem badziew typu e39 nigdy więcej takiego szrotu.

Jakie wspaniale auto zakupiles w zamian?

 

 

Wyobraz sobie ze ja z BMW M5 e39 przesiadlem sie do....Peugeota 406. W kwestii kosztów jazdy, jestem mocno na plus :) Ale w zyciu nie powiem ze e39 to szrot. To super auto!!! Tylko bardzo trudno juz o zdrową sztukę. Moja byla bardzo zdrowa i gdyby nie kasa, smigałbym nią dalej.....

 

Aktualnie oszczędzam na zdrowe e36, a jesli warunki kiedys pozwolą z przyjemnością wróce do e46/e39.

Mój zakup to Jeep Grand Cherokee 5,7 HEMI

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie DODGE RAM :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.