Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak. Nie uwierzę, że 150KM przy tej masie po mieście "zejdzie" poniżej 12 litrów. Chyba, że jedzie się głównie z górki :mrgreen:

 

Zdjęcia z komputera wam dam :D Maksymalnie w mieście miałem raz 10 litrów, jak się uczyłem dopiero jej. Spokojna jazda, bez szaleństw, w miarę dynamicznie.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 520i automat ma palić ponad 15,to dużo.... mnie 540i automat pali w mieście 16l,

a raczej jest różnica w osiągach :wink:

 

16 litrów czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

to bardzo ciekawe...

nie będe wdawał się w dyskusję... ale 4.0i z silnikiem 4.4 to może palić 16... ale na cylinder ;)

Żartuję oczywiście...

może faktycznie przesadziłem z tymi 18 litrami, ale 15 to mu nie schodzi z pewnością.

 

przez kilka miesięcy miałem allroada 4.2 V8... wiem jaki to ma apetyt na paliwo i dziękuję bardzo.

średnie spalanie w niedużym mieście 150tys mieszkańców 25l.

350km na pełnym baku... niewiele.

BMW trochę lżejsze ale niewiele... wg mnie 4.0i to trochę więcej niż 16l powinno wziąc...

ale nie upieram się przy swoim...

 

Każdy kto jeździ swoim autem... z pewnością wie lub powinien wiedzieć ile pali...

 

Obecna betty spali tyle ile jej wleje ;)

Decyzja należy i tak do kupującego...

po 2 tygodniach będzie wiedział co i jak..

 

Pozdrawiam

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania 2.0 150 KM to wziąć należy jeszcze pod uwagę stan silnika, filtry itp. Różnica może czasami dojść do 2 l na 100 km, ale nadal 10/100 km w tym silniku w mieście jest dla mnie niewyobrażalne.
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Racja...

poszło trochę off Topic,...

sorry.

 

Jak w niezłym stanie i do jazdy po mieście to może i te 2.0 nie będzie złym rozwiązaniem

silnik 2.0 w benzynie miałem kiedyś w omedze A ...

brakowało przy wyprzedzaniu...

ale to inna technologia...i moc.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma touringa w benzynie automat z silnikiem 2.0 i mu w mieście 15-18 potrafi wziąć...

touring trochę cięższy... ale sedan też weźmie...

 

Kolega musi mieć ciężką nogę. Mam 2.0 benzynkę i przy normalnej (nie "dziadkowej") jeździe w mieście pali mi 9-9,4 litra, także nie przesadzajmy. A co do pojemności, jeśli ktoś jeździ prawie tylko wyłącznie po mieście to 2.0 benzyna 150 koni jest w sam raz, a nawet sporo ponad.

 

większej bzdury nie czytałem albo twoje miasto to dwie ulice na krzyż, 9 litrów to 2.0 pali w trasie przy 4 osobach w samochodzie i normalnym wyprzedzaniu. W mieście min 12-13 litrów benzyny i jest to minimum, jazda z obrotami nawet czasami powyżej 4 tysięcy to spalanie 15-16 litrów.

A co do mocy to 150 koni to jest wystarczające ale w Civicu, który wazy 1000kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje zakup E39.

Ostatnio miałem okazję trochę pojeździć 740 i strasznie mi się ten silnik spodobał.

 

Wiem że ciężko znaleźć dobry samochód w internecie.

Ale znalazłem coś takiego:

http://tablica.pl/oferta/bmw-540-pelna-opcja-lpg-os-prywatna-2001-CID5-ID3UE3t.html

 

Wydaje mi się to dobrą opcją.

 

Co sądzicie o tym konkretnym egzemplarzu.

Czy może ktoś go oglądał?

I jak to jest z awaryjnością tego samochodu z tym silnikiem. Wiele czytałem o Vanosach że to nie jest dobra sprawa.

Dodatkowo egzemplarz ma pneumatyczne tylne zawieszenie. To Cyba też może być newralgiczny punkt.

 

Z góry dziękuję za pomoc. A jeśli nie ten silnik to który jest najmniej awaryjny.

Szukam czegoś w gazie

 

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma touringa w benzynie automat z silnikiem 2.0 i mu w mieście 15-18 potrafi wziąć...

touring trochę cięższy... ale sedan też weźmie...

 

Kolega musi mieć ciężką nogę. Mam 2.0 benzynkę i przy normalnej (nie "dziadkowej") jeździe w mieście pali mi 9-9,4 litra, także nie przesadzajmy. A co do pojemności, jeśli ktoś jeździ prawie tylko wyłącznie po mieście to 2.0 benzyna 150 koni jest w sam raz, a nawet sporo ponad.

 

większej bzdury nie czytałem albo twoje miasto to dwie ulice na krzyż, 9 litrów to 2.0 pali w trasie przy 4 osobach w samochodzie i normalnym wyprzedzaniu. W mieście min 12-13 litrów benzyny i jest to minimum, jazda z obrotami nawet czasami powyżej 4 tysięcy to spalanie 15-16 litrów.

A co do mocy to 150 koni to jest wystarczające ale w Civicu, który wazy 1000kg :)

 

Po Wrocławiu trzeba umieć śmigać :) Maksymalnie miałem 10l, aczkolwiek jak mówiłem, jeżdżę spokojnie.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz jak śmigać po wrocławiu?

Jeżdżę w godzinach szczytu 8/16 codziennie i wcześniej 318ti, silnik naprawdę mega stan, benzyna bez LPG, hamowanie silnikiem, brak bezsensownego przyspieszania i hamowania. Z kilmą 50 on/50off i 10 litrów... 9.7 to był rekord.

 

A tak to co miesiąc (miesięcznie wyliczałem spalanie) jak w zegarku 10.66667 l/100km.

 

Teraz 528i w automacie, dużo elektryki, sedan, 18l to minimum (ale nie umiem jeszcz do końca jeździć oszczędnie automatem).

 

Nie wiem jak 6 cylindrów w cięższej budzie Ci paliło mniej niż mi 4 w leciutkiej budzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszam klimy, no ale to jak już ktoś zauważył nie jest wątek o spalaniu :)

 

Kolego weź ja sprzedaj i kup sobie diesla lepiej i się tak nie torturuj bo przez to ciągle patrzenie w ekonomizer to jeszcze kogoś zabijesz na drodze :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może cały czas mowa o 520 w dieslu. on zmieści się w 10. :)

znalazłem kolejne cudo na otomoto:

 

http://otomoto.pl/bmw-520-individual-C30920714.html

 

"SAMOCHODEM MOŻNA WRACAĆ NA KOŁACH POSIADA

WAZNE UBESPIECZENIE

 

AUTO OBECNIE GARAŻOWANE ZAWSZE

CZYSTE I SUCZE"

lepiej żeby pchało niż ciągnęło.


http://www.motostat.pl/user_images/63351/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszam klimy, no ale to jak już ktoś zauważył nie jest wątek o spalaniu :)

 

Kolego weź ja sprzedaj i kup sobie diesla lepiej i się tak nie torturuj bo przez to ciągle patrzenie w ekonomizer to jeszcze kogoś zabijesz na drodze :twisted:

 

Mnie on hipnotyzuje, a klimy nie używam, bo wolę wiatr we włosach :mrgreen: Co do linku, bardzo fajne autko, ważne, że "czyste i sucze".

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może cały czas mowa o 520 w dieslu. on zmieści się w 10. :)

znalazłem kolejne cudo na otomoto:

 

http://otomoto.pl/bmw-520-individual-C30920714.html

 

"SAMOCHODEM MOŻNA WRACAĆ NA KOŁACH POSIADA

WAZNE UBESPIECZENIE

 

AUTO OBECNIE GARAŻOWANE ZAWSZE

CZYSTE I SUCZE"

 

Sprzedawca powiedział że potrafi nią spalić 6.5 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie co sadzicie o tym aucie

http://otomoto.pl/bmw-530-mozliwa-zamiana-na-tanszy-C30778264.html

planuje sprawic sobie 530d i chce zaczerpnac waszej opini

wlasciciel przez tel. powiedzial ze lakierowal zderzaki, maske, tylna klape i listwy boczne i ze bita nie byla tylko chcial odswierzyc bo slady uzytkowania byly,

warta obejrzenia czy od razu sobie odpuscic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolorek bardzo fajny

grill zrobiony na czarno...tez wg mnie świadczy o tym że ktos interesował się autem i zwracał uwagę na detale...

co nie gwarantuje oczywiście że obecny właściciel to zrobil ;)

wg mnie warto obejrzeć.

coś tam mi się z ilością koni nie zgadza... 188 ???

chyba wychodziły 186 i 193 (polift) ale to szczegół.

fajne fotele.

trzeba się karnąć i zobaczyć co i jak...

przebieg wg mnie realny,,,

na start liczyłbym ok 2500 do dorzucenia.... ale to możesz przenegocjować

(świece, filtry olej itp itd)

ogólnie do końca życia będę polecał 530d... super silnik, fajne osiągi jak nie zależy ci na rajdowych... i wogóle... to auto płynie ;)

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos jeszcze moglby sie wypowiedziec

http://otomoto.pl/bmw-530-mozliwa-zamiana-na-tanszy-C30778264.html

jak widac cena juz sie zmienila, moze ktos ogladal i powie cos wiecej...

ale ogolnie zderzaki lampy i cala reszta wskazuja na wersje poliftowa ??? bo czytam na forum ze u nas jak auto mialo jakas przygode to wstawiaja czesci z z przedliftu, takie wskazowki by mi pomogly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rocznik 2002, więc już polift. Moc powinna być 193 KM, przedlift ma 184, ale to akurat detal, Co do przebiegu to ciężko stwierdzić, ale spójrz na zdjęcie gdzie widoczna jest kierownica, albo niedowidzę, albo jest rozdarta na dole. Byćmoże przypadek, byćmoże jakieś 250 k więcej na szafie.
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj zdjecia, może to Individual jakiś... :mrgreen:

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.