Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Drodzy,

 

Stoję przed wielkim problemem, chce zakupić wymarzone e39-

 

przeglądam allegro i ceny sa bardzo różne.

 

Zapytam wprost:

 

czy realny jest zakup zdrowego e39 za ~12tyś ( koniecznie z gazem i minimum 2.5 (2.3 170hp).

 

co powiecie o tych "okazjach" ?

 

http://allegro.pl/bmw-e39-523-czarne-kombi-klima-alus-ksenon-1999-r-i3240391981.html ( bez gazu ale cena niska)

 

lub:

 

http://allegro.pl/bmw-528-2-8-193km-full-opcja-i3228730063.html

 

 

lub

 

http://allegro.pl/bmw-523i-e39-sekwencja-prins-kombi-i3225584032.html

?

 

ogolnie jeżeli za ~~12tyś są "Trupy" bede zmuszony zakupic inne auto :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrzysz na roczniki przed liftem, to oczywiście że się da. Kwestia konkretnego egzemplarza. Ja bym patrzył na stan, a nie na rocznik.

Na pierwszy rzut oka ten z środkowego linku wygląda najciekawiej, trzeba by było obejrzeć na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te filmiki po 9 sekund to co? :D I ku...a na koniec :mrgreen:

 

Jak nie załapałeś to był żart coś w rodzaju "making of" :)

Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrzysz na roczniki przed liftem, to oczywiście że się da. Kwestia konkretnego egzemplarza. Ja bym patrzył na stan, a nie na rocznik.

Na pierwszy rzut oka ten z środkowego linku wygląda najciekawiej, trzeba by było obejrzeć na żywo.

 

 

 

dziękuję za odpowiedź.

 

jeździłem 3 lata e30 i jestem zakochany w BMW :) i wiem,że wszystko zależy od egzemplarza a na rocznik kompletnie nie patrzę.

 

auto 5 letnie źle traktowane może być gorsze od zadbanego 20 latka.

 

wiem, że temat był poruszany pewnie milion razy, ale zapytam:

 

-na co zwrócić szczególna uwagę przy wyborze e39? oczywiście wjazd na kanał, wycieki oleju, jakość pracy silnika itp.a co poza tym?

 

-czy te auta rdzewieją gdzieś szczególnie ? (jak np e30 pod akumulatorem i w rogach bagażnika) .

 

PS http://allegro.pl/bmw-e39-525i-170ps-full-opcja-jedyna-na-allgro-i3239826511.html - to to też ładne :) -ale moje wymarzone e39 musi mieć pakiet chrom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesteś wyjątkiem, większość fanów BMW poluje na shadow line ;)

Ten egzemplarz jakiś dziwny pod tym względem, że cały w shadow, a dołożone dwie listwy chromowane z tyłu, jedna z przodu i jeszcze chromowane żeberka grilla. Kompletnie to do siebie nie pasuje. Poza tym ma paskudne brewki na lampach, a same lampy to też jakiś wynalazek przedliftowo - poliftowy. Za to środek wygląda nieźle i jest przyzwoicie wyposażony.

 

Nie odpowiem Ci co do tego na co zwrócić uwagę przy benzynie. Co do rdzewienia, obejrzyj szczególnie dokładnie tylną klapę, okolice wycieraczki itd. Tam potrafi rdzewieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wyjazdem przeczytaj to viewtopic.php?f=72&t=195399

Ta jedna widzę że 9tys kosztuje i do tego opłaty.

Jak chcesz obejrzeć tą ostatnią to zaopatrz się w kanisterek z benzyną :duh: auto ma głęboką rezerwę. Paliwa nie wystarczy podejrzewam nawet na oględziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się- że na tę ostatnią to mnie jeszcze nie stać, a żaden kredyt na auto nie wchodzi w grę

 

a nie stać - bo dochodzi 18% akcyzy powyżej 2 litrów na sprowadzone auto.

 

 

a muszę mieć jeszcze w rezerwie 2-3 tyś na przerejestrowanie i wymianę płynów i pierwszy serwis :)

 

więc szukamy dalej kombiaka z pakietem chrom 2.5 albo 2.8 w gazie / manual i najlepiej z jakimś wyposażeniem a nie golasa .

 

gdyby ktoś cos wiedział\widział to piszcie :)

 

PS a co sądzicie o tym egzemplarzu ? coś za tanio :)

 

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3236555613

 

tanio=zostało by na dopieszczenie wszystkiego ;) no i juz przeboleje automat jak cena odpowiednia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dobre filmy :mrgreen:

Zaj*biste :mrgreen: Razy 2 :mrgreen:

W szoku jestem co do cen. Wczoraj tankowałem po 2,29zł. Cisza przed burzą?

Zawsze na lato ceny spadały. W zeszłym roku było to samo.

Nie martw się na jesieni nam znów dop*erdolą.

Szkoda, że nie da się kupić LPG na zapas :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te filmiki po 9 sekund to co? :D I ku...a na koniec :mrgreen:

 

Jak nie załapałeś to był żart coś w rodzaju "making of" :)

 

Wszystko jasne tylko z rana jeszcze nie byłem chyba w stanie :mrgreen: Zresztą widziałem resztę Twoich filmików :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem wiadomość o zdjęcia lepszej jakości..

 

cos czuje,ze poszukiwanie potrwają trochę czasu :/

 

zdecydowanie lepiej poświęcić trochę czasu na poszukiwania niż kupić jakiegoś "strucla" na szybkości :D co do zdjęć to raczej Ci niewiele pomogą, raczej trzebaby było obejrzeć wóz z kimś "kumatym" :D ja niestety jestem negatywnie nastawiony do tego typu "okazji" :D

E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem 2 dni i znalazłem laleczke :) Jak sie trafi to sie trafi... bylem pierwszy i jak pisalismy umowe z facetem to mial 10 telefonow w miedzyczasie ludzie chcieli w ciemno brac.
Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem 2 dni i znalazłem laleczke :) Jak sie trafi to sie trafi... bylem pierwszy i jak pisalismy umowe z facetem to mial 10 telefonow w miedzyczasie ludzie chcieli w ciemno brac.

 

 

no to miałeś farta :D - mam czym jeździć więc nie pali się z zakupem

 

 

kupiłbym sprowadzeńca od tzw. wroga-ale ta akcyza 19% mnie przeraża :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

bylem pierwszy i jak pisalismy umowe z facetem to mial 10 telefonow w miedzyczasie ludzie chcieli w ciemno brac.

To dzwonili kumple żeby im wódkę postawił :mrgreen:

Kto dziś kupuje w ciemno chyba tylko idiota.

Nie tylko Ty. Ogólnie lubię okazje, ale przedmiotów w sklepach, a nie aut :mrgreen:

Jak będziesz miał klienta to mi powiedz. Zadzwonię do Ciebie ze 20 razy :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem pierwszy i jak pisalismy umowe z facetem to mial 10 telefonow w miedzyczasie ludzie chcieli w ciemno brac.

To dzwonili kumple żeby im wódkę postawił :mrgreen:

Kto dziś kupuje w ciemno chyba tylko idiota.

Nie tylko Ty. Ogólnie lubię okazje, ale przedmiotów w sklepach, a nie aut :mrgreen:

Jak będziesz miał klienta to mi powiedz. Zadzwonię do Ciebie ze 20 razy :mrgreen:

 

Hehe :D Moja nie na sprzedaż. Dożywocie ma u mnie. A w planach jako drugie autko X5 również 4,4 bądź 4,6 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety

 

jeżeli nie znajdę 2.5 /2.8 będę szukał 2.0

 

jak ktoś ma coś do sprzedania to proszę o info,

 

wymagania:

- 2.5 /2.8 gaz

- kombiak

- pakiet chrom

- skóra

 

cena max 12k

 

Moim zdaniem spokojnie możesz szukać 2.0 Jeździ to tak samo jak 2.5 w automacie, po prostu lubi wyższe obroty.

Za to pewnie szybciej znajdziesz auto godne uwagi.

ps. nie piszę dla tego, że mam na sprzedaż bo moje w welurze i shadow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo. za jakiś czas zamierzam sobie sprawić jakieś autko, zastanawiam się właśnie nad e39. Tylko z jakim silnikiem polecacie? Najlepiej jakby było w miarę ekonomiczne, ale żebym też miał już czym pojeździć w razie czego. Może być diesel albo B+G. Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Najlepiej jakby było w miarę ekonomiczne, ale żebym też miał już czym pojeździć w razie czego.

V8 :cool2:

A w planach jako drugie autko X5 również 4,4 bądź 4,6 :mrgreen:

4,7 :mrgreen:

Sprzedam Ci swojego Granda jak mi się znudzi oczywiście :P .

Chociaż to może szybko nie nastąpić :mrgreen: Zwłaszcza, że wymienili mi dziś świece na nóweczki :mrgreen:

Albo kupuj takiego samego. Jak wyjedziemy we 2 na miasto to będziemy faceci w czerni :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.