Skocz do zawartości

Czym grozi jazda ze zużytymi łożyskami w kołach?


De BMW

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że to dziwne pytanie ale póki co nie stac mnie na wymianę łożysk w kołach z przodu a szumią dość wyraźnie.Jak się dowiedziałem to łożysk samych kupić się nie da tylko z piastą.Cena to bodajże około 500zł za sztukę a mam do wymiany dwa.Nie mam w tej chwili tyle pieniędzy więc stąd moje pytanie.Czym grozi jazda ze zużytymi łożyskami i czy jest to bezpieczne?Może to trzeba jak najszybciej wymienić bo się coś posypie?

 

Wiem że pytanie :duh: Ale kasy nie mam aż tyle kasy (póki co). :(

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie wymieniaj i zobasz sam :D

A teraz powaznie katastrofa to moze nie bedzie ale najwyzej poprostu zapiecze sie lozysko co spowoduje zablokowanie kola juz raz to przeszedlem.Jesli naprawde jak piszesz nie masz kasy to nie szalej wielkimi predkosciami bo tak naprawde mozesz na tym posmigac lub nie ?

Mala rada wiem ze to moze nie jest zgodne z technika ale sprobuj je lekko dociagnac moze ucichnie lub odpusc mocniej sam zobacz.

Pozdrawiam !

BMW RULEZ - Drive It And Believe It ! [ skype driftm3 ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpower01 napisał:

Katastrofą!!!

Np. odpadnie ci koło! resztę dodaj sobie sam!

 

Spokojnie

Bez paniki.

Łozyska z piastą i tak są całe do wymiany, a od dłuższego jeżdżenia na luzach i hukach w nich nic się nie stanie.

Konstrukcja łożyska (kulkowe, dwubieżniowe) jest taka, że najpierw pojawia się huk natomiast żeby doszło do luzu to trzeba byłoby jeździć na huczących z rok, lecz tego huku przeważnie nikt nie jest w stanie wytrzymac na dłuższą metę. Wymieniałem już nawet takie co miały dosyć znaczący luz ruszając kołem i gdybym klientowi ich nie wymienił to jeździłby na nich dalej, bo sam osobiście już do huku przywykł i nie sprawiało mu to w niczym problemu.

 

Gorzej jest z łożyskami w tylnich kołach, gdzie przekroczenie granicy jazdy na wyjących łożyskach może spowodować konieczność wymiany wraz z całą piastą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpower01 napisał:
Katastrofą!!!

Np. odpadnie ci koło! resztę dodaj sobie sam!

 

Spokojnie

Bez paniki.

Łozyska z piastą i tak są całe do wymiany, a od dłuższego jeżdżenia na luzach i hukach w nich nic się nie stanie.

Konstrukcja łożyska (kulkowe, dwubieżniowe) jest taka, że najpierw pojawia się huk natomiast żeby doszło do luzu to trzeba byłoby jeździć na huczących z rok, lecz tego huku przeważnie nikt nie jest w stanie wytrzymac na dłuższą metę. Wymieniałem już nawet takie co miały dosyć znaczący luz ruszając kołem i gdybym klientowi ich nie wymienił to jeździłby na nich dalej, bo sam osobiście już do huku przywykł i nie sprawiało mu to w niczym problemu.

 

Gorzej jest z łożyskami w tylnich kołach, gdzie przekroczenie granicy jazdy na wyjących łożyskach może spowodować konieczność wymiany wraz z całą piastą.

To ja jednak wymienie.Musze wykombinowac kase i wymienić żeby nic się nie stało.Dzięki serdeczne wszystkim za odpowiedź. :D

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko nowe kosztuje 80 PLN.

Nowa piasta koło 250 PLN.

 

Za 100 PLN kupiłem wachacz z piastą i łożyskiem na słomczynie. Wszystko sprawne.

Co prawda założyłem tylko piaste i nowe łożysko (dzień wcześniej kupiłem)... więc z cenami nie jest tak źle.

Można spokojnie to wymienić samemu, moja rada jest taka że żeby wyjąć łożysko, trzeba zdjąć wachacz... wtedy pare uderzeń 5kg młotkiem i po sprawie. Nie zdejmując wachacza nie udało mi się wyjąć łożyska a próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej E34 skończyło mi się łożysko z tyłu. Huczało, huczało, a jak już zaczęło zgrzytać na każdej dziurze i okazało się, że koło ma luz ponad 1cm - wymieniłem :) Robiłem dużo km i od huczenia do zgrzytu minęło koło miesiąca.

 

BTW, koło nie odpadnie, ani przednie, ani tylne, nie ma takiej możliwości.

Reszta - agree with Robert.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiem że to dziwne pytanie ale póki co nie stac mnie na wymianę łożysk w kołach z przodu a szumią dość wyraźnie.

 

A jesteś pewny że to przód? U mnie był do wymiany prawy tył, a wydawało mi się że to przód. Jak masz mocno wybite łożyska to jak zakręcisz kołem to słychać wyraźny szum.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to dziwne pytanie ale póki co nie stac mnie na wymianę łożysk w kołach z przodu a szumią dość wyraźnie.

 

A jesteś pewny że to przód? U mnie był do wymiany prawy tył, a wydawało mi się że to przód. Jak masz mocno wybite łożyska to jak zakręcisz kołem to słychać wyraźny szum.

 

Pozdrawiam.

jestem pewien że przód.Sprawdzałem w jakim stanie są klocki z przodu i z ciekawości zakręciłem tarczą...słychac że łożyska są na wykończeniu... :(

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.