Skocz do zawartości

Chłodnica cieknie na łączeniu z częścią plastikową


bwiewi320i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam pytanie związane z tematem. Otóż zauważyłem ostatnio, że cieknie mi trochę chłodnica w dolnym rogu po stronie zbiorniczka wyrównawczego z łączenia metalu z plastikiem. Czy pomoże coś sciśnięcie jakimis szczypcami tych zacisków czy raczej nie mam sie co wygłupiać ? Może jakiś uszczelniacz do chłodnic ? Będę wdzięczny za każdą sugestię kogoś kto przerabiał podobny temat. Mam nadzieje, że wymiana chłodnicy to ostateczność. Wspomnę, że ucieka mi nie całe 0,5 litra na miesiąc. Jak nie jedno to drugie już mam dość tego auta, a wszystko było tak pieknie dopóki nie zachciało mi się zakładać zakichanego gazu (sekwencja ale montaż kiepski) u jeszcze bardziej zakichanych fachowców. Wspomne tylko, że jest to BMW 320i z 1995 roku

Z góry bardzo wszystkim dziękuję

Pozdrawiam.

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym ściskał...

A jak nie pomoże to tylko wymiana...

Naprawiałem 3 razy taką usterkę (po 150 za naprawę) i po 6 -10 miesiącach znowu zaczynało ciec... a chłodnica Nielsen (czy jakoś tak) kosztoała 400 PLN (z wymianą) - do E-32...

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to przerabiałem i żałuje, że się z tym bawiłem zamiast od razu kupić chłodnicę i wymienić i mieć świety spokój. U mnie okazało się, że po prostu był pekniety zbiorniczek i jak zrobiło ciśnienie to sie lało. Jak wymieniłem zbiorniczek wraz z tym oringiem za pomocą, którego jest osadzony w chłodnicy to okazało się jeszcze, że cieknie mi jak wyżej opisałem. Ręce mi opadają i w ogóle. Myslę, że rzeczywiście wezme jakieś kombinerki i spróbuje to mocniej zacisnąć - nic nie mam do stracenia. Natomiast jeżeli chodzi o jakieś dodatki uszczelniające to raczej nie jest to zbyt dobry pomysł, przynajmniej tak wszyscy mówia. Chociaż pamietam, że w mojej poprzedniej starej 324 td tak zrobiłem i pomogło - to był samochód nie do zajechania !

Pozdrawiam.

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim !

Na razie spróbuje to jakoś docisnąć, jak to nic nie pomoże i dalej będzie się lało to może coś tam wsypię i zobaczymy co będzie. :?: :modlitwa: Mam jeszcze pytanie czy jest jakiś inny uszczelniacz na rynku czy tylko ten proszek (tzw. pieprz).

Pozdrawiam.

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim !

Na razie spróbuje to jakoś docisnąć, jak to nic nie pomoże i dalej będzie się lało to może coś tam wsypię i zobaczymy co będzie. :?: :modlitwa: Mam jeszcze pytanie czy jest jakiś inny uszczelniacz na rynku czy tylko ten proszek (tzw. pieprz).

 

Jak masz wiekową chłodnicę, która jeet w srodku trochę zarośnięta to uszczelniaczem możesz ją całkiem zacisnąć. Ja kupiłem na szrocie chłodnicę z E36 316i z roku 2002 z 3 miesięczną gwarancja na piśmie za 250zł. Nie wiem czy ma sens bawić się z uszczelnianiem.

~~Oby nasze dzieci miały bogatych rodziców~~

Pozdrawia Elwis

E34 525tds '95 touring executive

http://stud.wsi.edu.pl/~elwis/e34bok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsypałem rok temu magiczny proszek i latam cały czas :cool2: .

 

Ale nam chodzi o legalne środki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

 

Co do samej usterki - u mnie coś takiego miało miejsce i to był niedokręcony zaworek do odpowietrzania układu chłodniczego. Po prostu jakoś pod te plastiki się płyn dostawał, dokręciłem i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.