Skocz do zawartości

zgrzyty przy puszczaniu gazu


kozi46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem jak w temacie. Najglosniej jest zmieniajac z 2 biegu na 3. Zreszta slychac przy kazdym puszczeniu gazu. Jest to krotkie (dosyc glosne) skrzypniecie.Denerwujace! Mial ktos podobny problem? Jakies sugestie co to moze byc? Z gory dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak po zdjęciu nogi z gazu dodajesz gazu to też zgrzyta?

Może tylny wózek się rusza? albo coś w zawieszeniu się "przesuwa".

Mi to wygląda tak, jakby któreś tylne koło miało minimalny luz w przód i w tył, przy czym trą o siebie jakieś metalowe elementy, gdy jedziesz i przyspieszasz lub jedziesz ze stałą prędkością jest cisza, gdy zdejmujesz nogę z gazu koło przesuwa się lekko w tył i zgrzyta, gdy dodajesz gazu po zmianie biegu koło przesuwa się w przód i tak za każdym razem.

 

Opisz trochę dokładniej czy ten zgrzyt dochodzi z przodu, z tyłu auta czy może tak jakby w środku auta skrzypiał pedał gazu.

Więcej konkretów kolego bo wróżenie z fusów to ciężki temat :mrgreen:

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj czy skrzypi w trakcie ruchu pedału gazu czy np kiedy zaczynasz ruszać pedałem sprzęgła. Może skrzypienie pojawia się właśnie wtedy gdy w ruch idzie sprzęgło. W kilku przypadkach (opisywanych chyba nawet na tutejszym forum) skrzypienie pochodziło ze skrzyni biegów - dokładniej mówiąc to z tego dzwonu, w który ukształtowana jest obudowa skrzyni biegów, w którym pracuje tarcza sprzęgła. Tam ponoć lubi skrzypieć ta łapa przesuwająca tarczę sprzęgłową po wałku. Jeśli to jest przyczyną to żeby się temu przyjrzeć i tak musisz zrzucić skrzynię biegów.

Ale może być też tak jak mój przedmówca pisał - może to wózek tylny skrzypi Ci na tulejach pływających. Tyle tylko, że tuleje z reguły co chwilę skrzypią jak sie jedzie np po nierównościach więc pewnie byś to słyszał.

Możesz jeszcze ewentualnie zajrzeć w pedały w podłodze. Przy sprzęgle jest taki siłowniczek, który steruje pracą wysprzęglika przy skrzyni. Może on się rozszczelnił i zatarł.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ciezko wyczuc skad pochodzi ten dzwiek,wydaje mi sie ze z przodu auta. Nie ma nic wspolnego ze sprzeglem. Dzieje sie tak przy gwaltownym puszczeniu pedalu gazu i tylko w czasie jazdy(na postoju cisza). Slychac krotkie glosne skrzypniecie,sykniecie(jakby powietrze pod b.wysokim cisnieniem ulatywalo-ciezko opisac ten dzwiek). Jutro podjade do mechanika,zobacze co wymysli. Pozdro Edytowane przez kozi46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co teraz napisałes zastanowiłbym się nad interkoolem.Na postoju nie da tego dzwięku bo silnik nie jest obciazony.Moze masz małą nieszczelnosc na wezach gumowuch,w momencie raptownego odcięcia doładowania taki dzwiek moze sie pojawic.Wystarczy mała dziurka przetarcie,na mocy ogromnie nie straci ale powinna troszke kopcic bardziej.To tylko moja sugestia-mój szwagier tak miał w swojej bunii.W mojej na szczęście nie zdazyło się.Koszt choćby to było malutki.Ten własnie krótki raptowny i głośny dzwięk-tak było u szwagra.Gumowe kolanko na dole miało minimalną dziurke.POzdr

PS daj potem znac co trapiło bunie.

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno-czy przy wysokich obrotach(ostrzej pociagniesz na obr.)zmieniasz bieg słychać tez czy nic?

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam. Sorka ze nieodzywalem sie tak dlugo,ale padl mi laptop i komputer w tym samym czasie :mad2: . Dziwne odglosy byly spowodowane rozszczelnieniem sie elastycznego lacznika przy wydechu. Oczywiscie nie mozna samej sprzaczki wymienic ,tylko cala rure z katalizatorem. W bmw powiedzieli mi niecale 1000 funtow :duh: , tu u mechanika u mnie we wsi 450(polowa ceny hehe). Pogrzebalem troche na ebay i znalazlem "flexi pipes" do e39 , 20 funtow za sztuke :D . W polskim warsztacie(angole nie wiedza ze tak mozna) chlopaki w 30 miut pospawali,poskrecali i nastala cisza i spokuj w mej BM. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kto wymienia złącze razem z katalizatorem :duh: :mad2: .Trzeba byc idiotą.

Ja też miałem wymieniany łącznik koszt to coś koło 70 zł+wymiana u znajomego 0,7(oczywiście załapałem się :wink: )i jest dobrze.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.