Skocz do zawartości

Youngtimery z ogłoszeń


Gość lagadula

Rekomendowane odpowiedzi

no i powiedziales prawie tak jak powinno byc :cool2:

moze powiem na przykladach pewna osoba kupila od nas 535i E34 w bardzo dobrym stanie bez LPG 1,5 roku temu poto by smigac maluszkiem bo mu poprostu szkoda E34 i uwaza ze lepij prezentuje sie w garazu niz z lpg na trasie...

a co do naszej 7 z LPG to i owszem oszczednosc ale bardzo przypadkowa poniewaz zostala kupiona bardzo tanio w zlym stanie i mial isc na handel ale jak otworzyli granice to juz nikt nie chcial kazdy TYLKO z niemiec wiec zostal zalozony hak i do dzis smiga...

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 516
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

"Podniesienie ciśnienia" w tym wątku wzięło się chyba z tego powodu, że instalacja LPG kojarzy się u nas z ekonomiczną użytkowaniem samochodu.

 

A ekonomiczne użytkowanie samochodu w Polsce oznacza w 98 % przypadków zwyczajnie eksploatację rabunkową.

 

Czyli...

Lejemy najtańsze paliwo (tak się składa, że w tej chwili to LPG).

Czasem wynienimy olej w silniku.

Resztą się nie przejmujemy.

 

Cytaciki klasyczne:

- Ino podkręć Zdzisiu śrubkę, żeby za dużo gazu nie paliło.

- Cieknie :?: Się uszczelniacza za 5 PLN naleje, może pomoże.

- Zaczyna coś stukać w zawieszeniu, ale robię głośniej radio i już nie słyszę.

- Mam kupić nową część, kosztującą 10 % tego grata :?: W życiu, niedoczekanie, po moim trupie...

- Hamulce dziwnie skrzeczą, ale działają, więc olewam to.

- Nie, nie... Nie wymieniałem oleju w skrzyni. Chyba jest dożywotni.

- Ostatnio na benzynie to przejechałem 3 km pół roku temu, jak mi się gaz skończył.

- Szyby mi parują jak diabli. (...) Filtr przeciwpyłkowy :?: Co tym mówisz, w tym samochodzie jest filtr przeciwpyłkowy :?: :shock: A ile kosztuje :?: 90 PLN :?: Nie, nie. To ja wolę gąbkę do wycierania szyb za 8 PLN.

- Eeeee, to dopiero na wierzchu rdzewieje. Dam do blacharza jak się dziura zrobi.

- Dopóki jedzie, to się nie grzebie :!: :!:

 

Taki klient zmartwi się dopiero jak zatrzyma się niespodzianie, bez zasięgu komórki, o godz. 0.30, przy -10 st. i zamieci, w odległości 16 km od miejscowości Zadupie Dolne. I wtedy zapewne w rewanżu nakopie "wrednemu złomowi" w koło.

 

A jak złom zacznie się sypać w kilku miejscach, to podkręci się licznik, wypoleruje lakierek (po raz pierwszy w historii!) i wystawi na sprzedaż z tabliczką "stan idealny".

 

Wbrew pozorom ludki nie oszczędzają świadomie na samochodzie.

Oni najczęściej po prostu nie mają świadomości technicznej.

Nikt ich nie nauczył, że nadmierne oszczędności bezpośrednie w samochodzie mszczą się potężnymi wydatkami w późniejszym czasie. Nikt nie uświadomił, że posiadacz samochodu ma wobec niego pewne powinności, które należy wykonywać regularnie.

 

Doskonale to widać, gdy pokazuje się sprzedającym, że ich autko "stan idealny", to delikatnie mówiąc nie jest nawet "stan zadowalający".

 

Ludzie autentycznie potrafią wtedy reagować świętym oburzeniem :!:

Bo w ich szczerym mniemaniu sprzedają auto bardzo dobre.

Tyle tylko, że oni często w swoim życiu NIGDY nie mieli do czynienia z samochodem będącym naprawdę w bardzo dobrym stanie.

Bo zawsze jeździli trupami.

 

* * *

Niestety, śmiem twierdzić z całym przekonaniem, że procent samochodów krzywdzonych rabunkową eksploatacją w PL jest większy wśród zasilanych LPG, niż Pb.

 

I nasza mała awantura ma właśnie taki podstekst.

 

Stąd bierze się ta automatyczna pogardliwość w wypowiedziach niektórych posiadaczy / zwolenników aut zasilanych "jedynie słuszną" benzyną.

 

Dixi, nazywanie pajacami właścicieli aut jeżdżących na LPG jest krzywdzące. :naughty: Wśród zasilanych alternatywnie też znajdziesz samochody naprawdę zadbane, z sensownie dobraną instalacją LPG, używane z głową. Tak samo jak wśród zasilanych tylko Pb lub ON też łatwo znaleźć trupy.

 

* * *

Moja prywatna opinia, poparta wieloma przykładami cudzych błędów.

 

LPG w BMW - każdym - jest szukaniem kłopotów. Im prostsza instalacja, tym prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest większe.

 

I nie ma od nich ucieczki - kłopoty się pojawią, prędzej czy później.

 

Można je tylko opóźnić łagodną jazdą na LPG, rozgrzewaniem silnika ZAWSZE na Pb, regularnym wypalaniem pełnego baku Pb.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapid napisales to pieknie nic dodac nic ujac prawdziwa rzeczywistosc polski...

 

Założę się, że widujesz skutki polskiej rzeczywistości na co dzień.

 

Nieraz widziałeś jak twój tato użera się z klientami, którzy przyprowadzają zabiedzone egzemplarze do naprawy, a potem protestują, gdy dostają rachunek za wymianę niezbędnych elementów.

 

Nie zwracają uwagi na sugestie co powinno być jeszcze zrobione wkrótce, albo zaraz, bo inaczej sprzęt klęknie, albo będzie (jest) niebezpieczny.

 

Oni tylko piskają boleśnie:

- Panieeeeeeee, czy tego taniej się nie dało zrobić :?:

 

* * *

Czekam z niecierpliwością aż poziom surowości stacji diagnostycznych w PL osiągnie poziom zachodni.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością aż poziom surowości stacji diagnostycznych w PL osiągnie poziom zachodni.

Na to samo czekam choc czasem fajnie jest jechac na przeglda bez auta :mrgreen:

a co do reszty zaloz sie a wygrasz :cool2: co prawda tata prawie zawsze trafia dobrze (nie moge sie tego nauczyc ale moze kiedys sie uda) i ustala koszta z gory (tu wiekszosc jak najtaniej) wiec nie ma zabardzo nie porozumien a jak cos wyjdzie podczas pracy to telefon do goscia zeby nie bylo ze cos nie tak ale przy wiekszych akcjach kiedy widac ze klient nie dowiareg tata wrecz kaze mu zostac zeby wszystko widzial zeby potem nie bylo ze to nie mozliwe, ale najgorszy problem Rapid to ludzie ktorzy zostawiaja auto na nap[rawe a potem nie maja kasy albo gdzies ich wcina (nawet jak zaliczke zostawiaja) a auto na nazej odpowiedzialnosci... Jeden pan to rekordzista 1,5 roku odbieral swoja 524td mimo iz mial prawie wszytsko zaplacone...

Teraz tez stoi u nas 320E30 juz z miesiac a sie okazalo ze facet wyjechal gdzies do pracy... ale chociaz zadzwonil ze za okolo miesiac odbierze auto... podobnie maja zreszta WFK ktorzy od nas wzieli M30 a klient kasy nie dal i teraz i my czekamy i oni na niego... doslownie masakra teraz miec warszat to ciezko ciezko...

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę oglądać, jeśli z gazem będzie wszystko ok to raczej ją wezmę bo na zdjęciach prezentuje się nieźle... a poza tym fajnie jest mieć furę jedyną taką na świecie (chyba że chodzi tu o miejscowość Świecie :? ) :cool2:

zinnoberrot coupe - bawarka browarka

http://img522.imageshack.us/img522/8581/1006088forum2ii8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mi srpawdzić tą:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1703144

 

byłbym wdzięczny. Co o niej sądzicie? jedno co widze nie tak to maska troszke za wysoko..

 

Wygląda BARDZO ładnie :cool2: Ale coś długo już wisi na ogłoszeniu a cena wcale nie wygórowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak kupowałem moją to miała takie zderzaki i progi :oops: ale wyglądała znacznie lepiej od tej z aukcji

 

Później zmienił się tylni zderzak (stłuczka), przedni kilka razy łatałem i zmieniałem jego kształt ;)

 

Ale teraz się nawróciłem i kłade zderzaki i progi M-technic.

 

Jak auto wróci od lakiernika to mam zamiar założyć temat przedstawiający jak to było z moim E28 od momentu zakupu do teraz. Jak się zmieiał jej wygląd itd

 

Pozdrawiam

 

Pozdrawiam

OO==ll==OO


www.bmwauto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, to jest już któraś z rzędu próba sprzedaży tego egzemplarza.

 

ogloszenie jest dlugo bo to jest D a nie TD... własnie Peron zauwazyl...

 

Brak turbiny, to według mnie zaleta. Z punktu widzenia niezawodności.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak właściciel ustalił to "największe wyposażenie". Na tych nowych szóstkach to się za bardzo nie znam ale wstępnie nie widzę wycieraczek reflektorów i lodówki. Nie chce mi się dalej oglądać bo cena jak dla mnie za wysoka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.