Skocz do zawartości

E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

Daski,Napisz ile Ci wchodzi oleju na wymianie, idealnie 6.5L? Bo z tą marką jest jeszcze jeden myk. Castrol Castrolowi nie równy...

 

Mam zalany LL04 ten z Twojego linka: http://castroledge.pl/oleje/0w-40 i wchodzi mi idealnie 6,5 litra.

 

http://static.pokazywarka.pl/i/2846861/811313/dscf0002.jpg

 

Nie bardzo kumam o co wam chodzi? Mi zawsze wchodzi 6,5litra,wcześniej Cartrola 10W40 i obecnie Totala 5W40.Jak przechodziłem z 10W40 na 5W40 to nie stosowałem żadnych płukanek,i nie będę stosował.Ani wcześniej ani obecnie nic nie dolewam oleju od wymiany do wymiany .Miałem się już nie wypowiadać na ten temat ale powtórzę jeszcze raz :te niby pokłady nagaru i syf odkładający się po Castrolu to bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Stalo sie :)

Dzis wymienialem olej i przesiadlem sie na Shell Helix Ultra 5w40 :-D

U mnie zimy slabe a lato dosc mocne wiec bedzie pasowac !

Dlaczego Helix ? bo to wszystko jedno wielkie gowwno wazne by spisywal normy jak i byl dobrej jakosci olej to tyle.)

 

Czy to castrol, shell , lotus elf, etc... mysle ze wszystkie sa ok :D

Wazne by wymieniac na czas i miec go pod reka i tyle. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gratulacje, ale chyba raczej chcesz się pochwalić tym, że nie przeczytałeś żadnego poprzedniego postu z tego tematu.

Tak nie przeczytalem calego posta bo jest go troche tylko z poczatku cos zerknalem. Wnioskuje ze popelnilem blad zalewajac tski olej :( znajde chwile to przewertuje calego tego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lanie 10W60 do cywilnych wersji BMW (nie "M") jest sensowne, jak zakładanie świni siodła. M-powery muszą mieć taki olej ze względu na bardzo duże obciążenia silnika etc. Pytanie moje: kupiłem auto na 15W40, wymieniłem od razu na 10W40 bez płukanki, bez złych skutków, teraz będę zabierał się za uszczelniacze zaworowe. Po zrobieniu uszczelniaczy płukanka i 5w40, czy lepiej nie kombinować i po prostu zalać go 5w?

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupiłem dymił jak cholera. Po wymienionej odmie i nowym oleju 10W40 bardzo rzadko jej się zdarzy, ale jednak bywa plus troszkę bierze olej. Uszczelniacze są na bank do zrobienia.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu miało by się super nie jeździć. Zalał byś zdrowy silnik minerałem i też silnik ładnie by chodził.

Tylko jak chcesz zadbać o silnik i vanos to powinno się lać taki jaki producent przewiduje i zgodnie z użytkowaniem auta. w60 są do normalnego użytkowania drogie i do tego nie nadają się za bardzo w normalnych warunkach. Nie bez powodu nazywa się m power. Nawet nie osiągasz takich temperatur by używać takiego oleju i zamiast pomóc silnikowi to wyrządzasz szkody. Jak silnik pali olej to o większej lepkości będzie zjadał go mniej albo wcale.

 

Castrola bym nie kupował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiedz decyzja zapadla zostaje przy Castrol EDGE 10W60 FOR BMW M bo super mi na tym oleju pracuje silnik i gadajcie co chcecie zdania nie zmienie

 

To na uj pytałeś? :mrgreen:

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to jaki polecasz zebym zalal po tym Castrolu edge 10w60 m-power ?

 

zostaje przy Castrol EDGE 10W60 FOR BMW M bo super mi na tym oleju pracuje silnik i gadajcie co chcecie zdania nie zmienie

 

 

 

Schizofrenia :roll:

 

 

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaki polecasz zebym zalal po tym Castrolu edge 10w60 m-power ?

 

zostaje przy Castrol EDGE 10W60 FOR BMW M bo super mi na tym oleju pracuje silnik i gadajcie co chcecie zdania nie zmienie

 

 

 

Schizofrenia :roll:

 

 

:twisted:

 

Glosy kazaly mu zapytac czy lepiej zalac 10w60 czy moze 10w60 :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puknij sie w leb nim cos napiszesz.

Pytasz o porade, chlopaki doradzaja a potem i tak na sile lejesz olej, ktory nie jest rekomendowany do tego silnika. Ale skoro jestes madrzejszy od sztabu inzynierow, ktorzy to wymyslili to rob co chcesz.

 

BTW nie chodzi o parametr za W ale ten przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.