Skocz do zawartości

piszczyk włączonych świateł


jankees

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do właścicieli e-30 czy posiadacie w swoich bolidach (piszczyki) czy jak to tam sie nazywa chodzi mi o to co daje sygnał jak wyłączysz silnik i nie zgasisz świateł i otworzysz drzwi jak posiadacie to powiedzcie mi jak to jest podłączane bo ja w swoim bolidzie nie posiadam takowego urządzenia a muszę sobie coś takiego skombinować bo często zapominam wyłączyć świateł a zima przed nami i niechciał bym pewnego ranka zdziwić się że bunia nie odpaliła :?
to właśnie te chwile,kiedy wszystko jest dokładnie takie,jak pragniesz,a jedyne co czujesz to czysta przyjemność.To właśnie daje Ci BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś ktoś mi powiedział że powinno być no ale u mnie nie było od począdku więdz pytam się czy u was też nie ma ,ewentualnie czy jest.
to właśnie te chwile,kiedy wszystko jest dokładnie takie,jak pragniesz,a jedyne co czujesz to czysta przyjemność.To właśnie daje Ci BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

jankees, lepiej zrobisz montując "UWS”, czyli uniwersalny włącznik(wyłącznik) świateł. Ja taki sobie zamontowałem pomimo posiadania owego "piszczyka". Korzyści są takie, że nie tylko nie pozwoli Ci zostawić włączonych świateł, ale w okresie zimowym włączy je za Ciebie, co zrekompensuje się brakiem mandatów "za niemanie".

Można go podłączyć na kilka sposobów do każdego pojazdu posiadającego światła.Posiada przełącznik pracy ZIMA/LATO.

A nabyłem go na giełdzie elektronicznej za 45zł.

Jak temat interesuje to wrzucę scan instrukcji...

"Piszczyk" dedykowany do BMW wyjdzie chyba drożej.

Edytowane przez Silicon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki za 5zł jest dobry...,ale do karty modemowej w PC, lub stacjonarnego telefonu :D

 

Do świateł jest jeszcze potrzbne trochę elktroniki, by włączył się przy zapalonych światłach w czasie gdy gasisz silnik ( tak jest u mnie), lub przy otwarciu drzwi na zgaszonym silniku podczas gdy są włączone światła - tak chyba mają Fordy.

No i aby wyłączył się po określonym czasie, bo czasem trzeba zostawić na postojowych autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupiłem( przypominacz ) tak to się nazywa fachowo hihi i będę podłączał zobaczymy co z tego wyjdzie i nie dosyć że ma funkcje przypominania o wyłączeniu świateł to jeszcze o włączeniu też ma :D kurcze ale se sprawiłem bajer hoho :mrgreen:
to właśnie te chwile,kiedy wszystko jest dokładnie takie,jak pragniesz,a jedyne co czujesz to czysta przyjemność.To właśnie daje Ci BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy w e-34 ma też przypominacz tylko tam jest coś takiego jak w vw wygląda to jak przekaźnik tylko ma otworki z góry i przęczy :mrgreen:
to właśnie te chwile,kiedy wszystko jest dokładnie takie,jak pragniesz,a jedyne co czujesz to czysta przyjemność.To właśnie daje Ci BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprostrze rozwiązania sa najlepsze napisz jankes ile dałeś za ten cud techniki. bo miałem sobie własnie zrobic cos takiego na bramce logicznej ale nie wiem czy nie szkoda czasu. jako brzęczyk wykorzystałbym ten który mają wszystkie e-30 on tak fajnie robi "pikkk" jak jest temperatura poniżej 3 stopni on ma dużo wejść (jest pod kierownicą) i te lepsze wersje własnie z niego korzystaja aby roztrzepanym i zabieganym właścicielom przypominać o światłach.

 

pozdro

Dlaczego przed warsztatami i serwisami samochodowymi zawsze stoi jedno BMW?

Bo każdy szanujący się serwis ma jedno niezawodne auto żeby jeździć po części do innych:-)



Domin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rynku gościu ma sklepik elektryczny i zawsze jak coś na alegro jest to on też to ma dałem za to 9 zeta na alegro też takie są jak się nie myle po 9,50. strobik powiedz mi jakie lebsze wersje mają coś tam pod kierą i w którym to dokładnie miejscu jest bo ja chyba nie mam coś takiego :cry2:
to właśnie te chwile,kiedy wszystko jest dokładnie takie,jak pragniesz,a jedyne co czujesz to czysta przyjemność.To właśnie daje Ci BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki za 5zł jest dobry...,ale do karty modemowej w PC, lub stacjonarnego telefonu :D

 

Do świateł jest jeszcze potrzbne trochę elktroniki, by włączył się przy zapalonych światłach w czasie gdy gasisz silnik ( tak jest u mnie), lub przy otwarciu drzwi na zgaszonym silniku podczas gdy są włączone światła - tak chyba mają Fordy.

No i aby wyłączył się po określonym czasie, bo czasem trzeba zostawić na postojowych autko.

 

a kolega nie przesadza z tą elektroniką??

racja jest potrzebna ale tylko do tego by wymodulować najprzyjemniejszy dźwięk dla ucha

 

bo do samego uruchomienia żadnej polityki nie trzeba

+ ze świateł masa z wyłacznika drzwiowego i sam sie wyłącza jak zostawisz na postojowych auto :mrgreen: :mrgreen:

e61 530dA >> spacer.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod kierownica jest takie małe urządzonko które wygląda jak głosnik osłoniety plastikeim taki małe 5cm na 3 cm i to jest taki własnie taki piszczyk. we wszystkich wersjach powinno byc cos takiego i to rob "pikkk" jak temperatura spadnie opniżej trzech stopni ( o tym jest juz mase postów na forum) ale widziałem kiedyś w wersjii fuull elektrik to był 324tds koleś miał do tego właśnie piszczyka podpiete jeszcze swiatła (poprostu tam są dwa gniazda u mnie jest wykorzystana jedno a drugie można własnie wykorzystać do tego aby zrobić to pikkanie do swiateł) ale jak piszesz ze to kosztuje 9 zł to sie nie opłaca robic samemu gdyż musiał bym spedzic troche czasu nad bramkami logicznymi (trzeba uwzglednić trzy sygnały) zeby to fajnie działało.

Na allegro jest też inny przyrząd

http://allegro.pl/show_item.php?item=71568367

 

pozdrawiam

http://www3.bmw.pl/images/top/logo.gif

Dlaczego przed warsztatami i serwisami samochodowymi zawsze stoi jedno BMW?

Bo każdy szanujący się serwis ma jedno niezawodne auto żeby jeździć po części do innych:-)



Domin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pudełeczko wymaga tylko zasilenia aby pipkało/ gongało/ brzęczało czy sygnału modulowanego????

 

bo jeśli tylko zasilenia to bedzie raptem metr przewodu 1 żyła (ok 0,20PLN) czyli jakieś 40 razy tańsze rozwiązanie niż najtańszy gotowiec (przyjołem 9 zł :D )

e61 530dA >> spacer.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E34 komp ci podaje info o światłach.

 

W mojej E34 jest Mr. Green brzęczy jak wyłączysz silnik przy włączonych światłach lub postojówkach

 

No masz ci los. Nie dosc ze komputera jako takiego nie mam(nawet dystans analogowy na "kreciolkach"), to jeszcze mi nie brzeczy! :cry2:

Trzeba sie za to wziasc :<

 

zomol z ktorego mniej wiecej miejsca slychac u ciebie to brzeczenie ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.