Skocz do zawartości

91r 520 24V szukam ksiazki


eniro

Rekomendowane odpowiedzi

To nie musi być wina modułu sterującego czasami, gdyż jest jeszcze krańcówka w silniczku wycieraczek. Wycieraczki chodzą Ci tak samo na każdym położeniu przełącznika, ale jest to szybka praca wycieraczek zapewne.

Spróbuj poprawić kostkę złączeniową na silniczku i wyjąć na chwilę lub rozpiąć i podłączyć moduł z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokój z wyciąganiem całego mechanizmu (przerąbane)

jeśli jest problem to raczej w elektryce no chyba że masz zatarte ośki

ale to też można zrobić bez mozolnego wyciągania całego tego żelaztwa

napisz jaki masz problem (objaw) i wtedy coś wymyślimy

Wycieraczki chodzą Ci tak samo na każdym położeniu przełącznika, ale jest to szybka praca wycieraczek zapewne

jeśli chodzą powoli na każdej prędkości i nie działa Ci prędkościomierz to czujnik w moście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisal gerro , zgadza sie , predkosc wycieraczek zalezy od predkosci samochodu , wycieraczek nawet nie tykaj :!: , czujnik w moscie do wymiany , ewentualnie mogly sie kabelki odpiac , a to ze sie zatrzymuja to tez normalne , bo jak samochod stoi to wycieraczki tez stoja , a jak tylko ruszy to wycieraczki sie wlaczaja
BMW nie dla idiotów :naughty: :diabel_smiech: , LPG :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbieranie mnie nieominie zlamany jest stelarz ten co silnik jest do niego przykrecony musze go wymienic na nowy ja mam starszy model e34 bo czujnik w moscie idzie tylko do predkosciomierza moze te nowsze roczniki z szerokim grilem mialy taki bajer ze wycieraczki chodza w zaleznosci od predkosci jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony czujnik lub oberwane przewody do niego nie mają wpływu na szybką pracę wycieraczek na każdym położeniu przełącznika, a po za tym właściciel auta zauważyłby zanik prędkościomierza i ekonomizera.

 

Nie wiem który masz rocznik auta i czy z tyłu pod kanapą jest mały moduł centralnego i drugi jeszcze mniejszy odpowiedzialny za pracę wycieraczek, czy też są tam dwa duże czarne moduły - sterowniczy i wykonawczy odpowiedzialne za wycieraczki, centralny, oświetlenie wnętrza, elektryka szyb.

Zastanowiłem się trochę i gdyby była padnięta krańcówka w silniczku to wycieraczki by co chwilę stawały, chyba że na tarczy w silniczku doszło do zwarcia.

Możliwa jest również usterka w module, ale nie wiem jaką masz opcję rocznikową z modułami.

Prawdą jest, że czas pracy wycieraczek w E32, E34, E36, jest uzależniony od prędkości auta, ale w tym przypadku to nie jest przyczyna takiego zachowania - wycieraczki załączały by się w długich odstępach czasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rok 91 e34 wycieraczki zatrzymywaly sie parokrotnie w polowie szyby a co do modulu to sa 2 1-szy ma wymiar ok 16/8 cm i jest on od centralny, oświetlenie wnętrza, elektryka szyb a drugi ma ok 10/8 i jest od wycieraczek

 

Mam ten sam rocznik i jak autko staje to wycieraczki aut. przestawiają się w tryb przerywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Takie zapytanko do kolegi robertbmw bo widze że bardzo obeznany w różnych tematach :D Czasami nie działa mi central, razem z el szybami, radio i wycieraczki wszystko na raz, po jakimś czasie zaczynaja działać spowrotem, dobrałem sie do tej magicznej skrzynki pod kanapą , bezpieczniki są ok, czasami sie przepala jeden 10A ale po wymianie dalej nie ma reakcji choć czasami załapie ta elektryka, ten bezpiecznik dosć czesto sie przepala ale nawet jak nie jest przepalony, albo go wyciągne to te szyby i reszta działa. Wiec co to moze byc czy to moduł którys padł? jak tak to który ten z dwoma gniazdami (białym i czarnym) czy ten z czterema (biały , zielony i jakieś tam jeszcze). Autko to 520 24V 91r. full opcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
jak w temacie szukam ksiazki z cyklu BMW serii 5 z cyklu SAM NAPRAWIAM nigdzie jej niemoge dostac nawet w internecie jesli ktos wie to dajcie znac , aha czy jest moze jakis przekaznik lub sterownik wycieraczek jak jest to gdzie

 

Ja gdzieś mam, tylko teraz jestem na "wyjeździe". Przypomnij mi w piątek wieczorem to Ci na emalia wyślę (PDF - jakieś 30MB).

 

pozdr

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.