Skocz do zawartości

e30 cabrio, czy warto na polską pogodę ?


alan_

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

 

rozważam kupno e30 cabrio (najlepiej 325i :) )

i mam pytanie o dach, szczelność i sens posiadania w polskich warunkach.

Jak szczelny jest dach? (powiedzmy że jeśli będzie w złym stanie, to zrobię nowy/odrestauruję, jaki to koszt? 2-3k ? )

czy w czasie burzy w środku będzie sucho ?

czy taki samochód nadaje się do zostawienia na dworzu w czasie zimy i śnieżycy? (np. takiej jak w tym roku) czy na zimę jedyne miejsce dla cabrio to garaż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak nie masz garażu, to będzie ciężko i generalnie szkoda takiego fajnego autka, jak e30 cabrio... Te samochody są już leciwe i trzeba się liczyć z tym, że niektóre uszczelki (które są bardzo drogie) mogą przepuszczać, choć cabrio nigdy nie miało opinii super-szczelnego. Generalnie lepiej jest jak jedziesz, niż stoisz...

Sens posiadania takiego auta jak najbardziej widzę, ale używanie go cały rok musi być w pełni świadome i rozsądne. Hardtop, garaż, konserwacja antykorozyjna i dbanie o szczelność to podstawa.

 

pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garaż dostępny się znajdzie - ale nie w miejscu zamieszkania, więc raczej w celu wstawienia i zapomnienia :/

 

czy eksploatacja jest droga? (co jest drogiego? te uszczelki, to jaki orientacyjny koszt na sezon?)

 

trochę czytałem o cabrio i to co widzę złego to ujemna temperatura, a dokładniej ujemna, wtedy gdy dach jest mokry/nasiąknięty wodą.

(np. w ciągu dnia jest +1 i pada śnieg/deszcz, a w nocy spada poniżej 0)

ponoć coś takiego psuje mocno tkaninę (woda wsiąknięta w dach zamarza) - ale coś takiego może mieć miejsce nawet w ciągu dnia (parkowanie na cały dzień pod pracą np.)

 

hardtop rozumiem rozwiąże powyższe problemy ? jaka jest jego cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Cena hardtopa to jakieś 1500-3000zł w zależności od stanu. Uszczelek nie kupuje się co sezon, ale główna uszczelka nad przednią szybą (w poprzek auta), to koszt bodaj 700zł w ASO. Gdybyś chciał wymienić wszystkie uszczelki, to pewnie koło 3k zł byłoby. Co do dachu z tkaniny, to bardzo ważne jest, żeby go impregnować i generalnie mieć hardtopa na zimę.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt uszycia nowego dachu (życzę powodzenia w kupnie cabrio z dobrym dachem) to około 1800pln razem z wymianą szyby.

Co do użytkowania to podstawą jest impregnacja impregnacja i impregnacja! Jak dobrze zabezpieczysz dach to nawet sól z drogi się nie będzie trzymać! Ja mam tak, że cale auto jest niemiłosiernie ufajdane, a dach jest czarniutki :mrgreen:

Co do uszczelek; niestety czas robi swoje; stare uszczelki nie będą trzymać i będzie przeciekać (głównie przednia-najdroższa) Ich koszt to niestety tak jak kolega wcześniej pisał...

Ogólnie ja użytkuję cabrio całym rokiem na zwykłej szmacie (nie mam hardtopu) i nie zamieniłbym tego auta na żadne inne e30.

Podsumowując:

Przy zakupie przede wszystkim wlicz sobie koszt uszycia nowego dachu; a reszta...reszta jak przy innych autach; najlepiej szukać ze zdrową blachą, bo reszta to części wymienne.

 

Masz więcej konkretnych pytań to pytaj; temat cabrio mam doskonale przelatany... letni wiatr we włosach i zazdrosne miny przechodniów stu procentowo wynagradzają trudy przetrwania zimy

http://tnij.org/gsvg

włosy na głowie potargał wiatr :whistle:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=83461

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. dobry dach to podstawa. mi udało się dostać z nowym tylko z uszczelkami jest problem ale na to też znajda się sposoby.

też myślałem o hardtopie na zimę ale teraz wydaje mi się że dobrze zrobiłem nie kupując go. zainwestowałem w impregnat. chociaż jak pada na niego non stop przez 5-6 godzin to nasiąka ale nie przepuszcza.

na chwilę obecna stoi pod chmurką. leci do garażu tylko jak pada. staram się nie dopuszczać sytuacji żeby mi nasiąknięty dach zamarzł.

 

ubiegłego lata bez dachu zrobiłem jakies 7tys km. był zakładany tylko na wypadek deszczu. noce spędzała w garażu wiec było ok. w nocy jakaś grubsza bluza a w dzień jakiś daszek albo krem z dużym filtrem.

 

autko polecam ale jako drugie. szkoda takiego zeby nim dojeżdżać do pracy po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
autko polecam ale jako drugie. szkoda takiego zeby nim dojeżdżać do pracy po prostu.

 

Zgadzam się. Mam e30 325i i uwielbiam nim jeździć jak jest ciepło. Raz zostawiłem go na dworze zimą i niestety (co prawdę dach był stary), woda weszła w dziurki o szycia i jak zamarzła, to niestety materiał pękł. Mam teraz nowo uszyty dach, który jest ładnie, ale niestety hałasuje mocno przy prędkości ok. 100km/h - wpada w drgania. A więc powyżej 100 jeżdżę bez dachu :norty:

 

Ten samochód jest przyjemny w jeździe i doskonale trzyma się drogi. Pomimo wieku, ma wszelkie udogodnienia dostępne we współczesnych samochodach ..... i w dodatku przyjemność napędu na tylną oś - ahhhhhhhhhhh! Co do Polskiej pogody, nie przyjmuj się. Jedynie zimą nie da się jeździć i kiedy mocno pada i musisz stać w korku. Poza tym ogrzewanie działa doskonale i w dodatku są podgrzewane fotele, które utrzymują ciepło to co trzeba.

 

POLECAM!

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomek ma E30 w cabrio "igła", mieszka w mieście nie ma garażu dogadał się więc z salonem BMW MINI i jego muszka stoi całą zimę wypieszczona, wypolerowana, z nakremowaną skórą ze złożonym dachem tuż obok nowego X5 ludzie zachwycają się 20 letnim autem a kupują nówki.`Uruchomcie wyobraźnię:

Jest zima, metrowe zaspy, popołudniowa szarówka,

a za wielkimi szklanymi ścianami,

między nowymi czarnymi wózkami,

stoi ona piękna i czerwona,

jak wisienka na torcie, jak brylantami wysadzana korona.

[OO==[][]==OO]

Kiedyś: E30 325 '86, E30 318 '89, E30 320 '90, E34 520 '92, E28 528 '81, E32 735 '90, E32 735 '89, E30 320 '89, E32 730 '90, E30 320 '87, E30 320 '89, E30 320 '89. Teraz: E30 320 '90, E34 525 '89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni BMW kochają inni wyśmiewają,

Są też tacy co nimi jeżdżą i tacy co by jeździć chcieli.

Ale nigdy swojego nie mieli,

Ja ich kilka miałem

od pierwszego wejrzenia się zakochałem.

Kiedy pierwsze dotykałem naście lat miałem,

ale wtedy już wiedziałem, że miłość swą poznałem.

Tak na szybko ale z serca! :D

[OO==[][]==OO]

Kiedyś: E30 325 '86, E30 318 '89, E30 320 '90, E34 520 '92, E28 528 '81, E32 735 '90, E32 735 '89, E30 320 '89, E32 730 '90, E30 320 '87, E30 320 '89, E30 320 '89. Teraz: E30 320 '90, E34 525 '89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:doh: Proszę, nie rób tego więcej, bo o mało nie spadłem z fotela ze śmiechu :twisted2: następnym razem za takie offtopy będę rozdawał nagrody - złote ostrzeżenia :D:D:D

 

pozdrawiam ;)

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudziłem się w pracy! :mad2: Ale niebawem wydam swój tomik pod tytułem "Poezja wiejskiego chłopaka" a wtedy będę bogaty i kupię M3 w E30. :D

[OO==[][]==OO]

Kiedyś: E30 325 '86, E30 318 '89, E30 320 '90, E34 520 '92, E28 528 '81, E32 735 '90, E32 735 '89, E30 320 '89, E32 730 '90, E30 320 '87, E30 320 '89, E30 320 '89. Teraz: E30 320 '90, E34 525 '89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mattiss może jakąś imprezę zorganizujemy? Nie koniecznie dużą za duże pieniądze a jakąś bibę. Mam duży obiekt z halą prawie 500 m2. prywatnym barem, ogródkiem piwnym, i torem off-road. W okolicy Wrocławia nie brakuje "buraków" jak my co jeżdżą w "wieśniackich" BMW. :lol:

Wystarczy żeby każdy przywiózł ze sobą kiełbasę, browar, namiot i impreza gotowa.

[OO==[][]==OO]

Kiedyś: E30 325 '86, E30 318 '89, E30 320 '90, E34 520 '92, E28 528 '81, E32 735 '90, E32 735 '89, E30 320 '89, E32 730 '90, E30 320 '87, E30 320 '89, E30 320 '89. Teraz: E30 320 '90, E34 525 '89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.