Skocz do zawartości

"Ciężkie" otwieranie klapy bagażnika e91


grafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystki. Jestem "nowy" na forum. Od dwóch tygodni jestem posiadaczem e91 z 2005 r. :D Jednak mam pewien problem. Otwierając klapę bagażnika muszę użyć trochę siły aby podniosła się do góry. Wydaje mi się, że do wymiany są siłowniki/sprężynu gazowe klapy. Podobny objaw miałem w mitsubishi outlanderze po czym siłowniki po pół roku padły. Dlatego zwracam się z pytaniem czy właściwie zdiagnozowałem problem, czy może klapa ma tak się otwierać :evil: Z góry dziękuję za informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam ponownie

Jestem po wymianie siłowników. Kupiłem komplet "Krosno". Niestety tylko trochę lepiej działają od orginalnych (ciut lepiej zamyka się klapa). Ciekawe ile kosztują orginalne w serwisie. Do poprzedniego auta kupiłem na allegro bo w serwisie mitsubishi kosztowały ok. 1000 zł. i nie było zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem orginalne. Faktycznie różnią się znacznie od zamienników siłą z jaką działają. Orginalne mają 640 N. Swoją drogą sprawdzałem także zamienniki za granicą i najsilniejsze mają 450N. Ciekawe dla czego :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Dzisiaj zamówiłem orginalne. Faktycznie różnią się znacznie od zamienników siłą z jaką działają. Orginalne mają 640 N. Swoją drogą sprawdzałem także zamienniki za granicą i najsilniejsze mają 450N. Ciekawe dla czego :o
Zamiennik może być za słaby. W katalogu bmw jest napisane, że siłownik klapy ma silę 610N a z zmieników w tym rozmiarze najmocniejszy jaki znalazłem to 450N.

Pozd

Właśnie sam przymierzam się do wymiany siłowników, bo trochę mnie wpienia, że moim trzeba pomagać ręcznie.

Nie wiem skąd wzięliście te informacje, że oryginalne siłowniki klapy tylnej w e91 mają 610N czy aż 640N.

Katalog mówi wyraźnie (Poz. 11), że to tylko i aż 470N.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VU31&mospid=48831&btnr=41_1684&hg=41&fg=60&hl=17

Czy naprawdę te 20N między oryginałami a zamiennikiem robi taką wielką różnicę?

Już miałem zamawiać zamienniki KME 450N, ale chyba jeszcze z tym poczekam, bo 165 za sztukę oryg. trochę mnie onieśmieliło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Może ktoś napisać o sprężynach gazowych firmy MAGNETI MARELLI, jaka jest ich jakość, bo cena do E91 jest śmieszna (28zł sztuka).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podzielić się linkami do tych "Krosno" ?

 

Ja kupiłem wczoraj na poniższej aukcji, dzisiaj przyszła paczka i siłowniki siedzą już w aucie, poprawa zdecydowanie na plus.

 

http://allegro.pl/silownik-teleskop-klapy-bagaznika-bmw-e91-i4967307342.html

 

http://allegro.pl/silownik-teleskop-klapy-bagaznika-bmw-e91-i5058221774.html - tutaj masz nową aukcje, tamta się skończyła.

 

EDIT: ORI wytrzymały przeszło 7 lat (patrząc na datę produkcji były od nowości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Małe sprostowanie.

Dziś wymieniłem oryginalnie zamocowane sprężyny 450N na te z Krosna o takiej samej sile i spisują się super! :D

Nie za bardzo tylko rozumiem czemu katalog mówi o sprężynach 470N.

Podejrzewam, że musiały być jakieś modyfikacje w zależności od rocznika.

Ktoś się orientuje, czy zostały one w późniejszych rocznikach zmienione z 470 na 450, czy odwrotnie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Małe sprostowanie.

Dziś wymieniłem oryginalnie zamocowane sprężyny 450N na te z Krosna o takiej samej sile i spisują się super! :D

Nie za bardzo tylko rozumiem czemu katalog mówi o sprężynach 470N.

Podejrzewam, że musiały być jakieś modyfikacje w zależności od rocznika.

Ktoś się orientuje, czy zostały one w późniejszych rocznikach zmienione z 470 na 450, czy odwrotnie :?:

 

Właśnie wymieniłem siłowniki w LCI z końca 2010! - skorodowane!! Były oryginalne 470N a wstawiłem Krosno 450N: działają trochę lepiej niż "stare" 470. Jednak postój "pod chmurką" i kwaśne deszcze w Warszawie robią swoje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moje zapytanie jak na Nowy Temat jest trochę banalne,więc postanowiłem dołączyć do tego.

 

A mianowicie w modelu e-91 pre lci klapa bagaznika otwiera się czasami sama,a czasami razem z półką (roletą ) Czy to od czegoś zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem siłowniki w LCI z końca 2010! - skorodowane!! Były oryginalne 470N a wstawiłem Krosno 450N: działają trochę lepiej niż "stare" 470. Jednak postój "pod chmurką" i kwaśne deszcze w Warszawie robią swoje :(

Nie no u mnie śladów korozji brak, ale to nie Warszawa, tylko podlasie ze świerzutkim powietrzem ;)

Wygląda na to, że w nowszych rocznikach (niż 2007) jest albo cięższa klapa, albo tylko zmieniono siłowniki na mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.