Skocz do zawartości

audio za rozsadne pieniadze w e90


pan_prezes_skora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ciagle się noszę z zamiarem zakupu radia ale mniejsza z radiem. Przy okazji wymiany radia wpadłem na pomysł wymiany głośników i dodanie wzmaka. Nie chcę rzeźby. Interesują mnie tylko zestawy dedykowane. Pytanie gdzie wrzucić wzmacniacz aby był solidnie zamocowany i nie latał po samochodzie.

Druga sprawa to sam zestaw. Jakoś audio system x200 mi nie podchodzi wiec doszukałem się el comp 8b od u-dimension. Ktoś coś wie na jego temat? Firma mi znana i ma dobre opinie, ale wszędzie podają że moc tego zestawu to 100 lub 120W. Na kanał? Na całość? Jak to rozumieć bo nie jest wyszczegolnione. 120W ciągłej mocy to nie jest specjalnie dużo na 2x20 cm sub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tym że jeden sub mi się trochę skasował raczej ze starości.


Szybki research i faktycznie te x200 to nie byle co. Hmm. Dzięki za info.

Jeszcze jedno pytanie. Wzmacniacz jakiś masz godny polecenia? Myślałem nad excursion HX 85.

Zwróć uwagę na to że są dwie wersje x200 tańsza evo2 i droższa plus evo.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
OK. A jakie są różnice? Na pierwszy rzut oka to tylko mid i tweeter

Midy akurat są te same, suby i tweetery są inne.


Ja u siebie pod CCC założyłem ostatnio X200BMW+EVO a na tył wrzuciłem CO80BMW EVO.

Na razie bez wzmaka, różnica gigantyczna. Jak skończą się te czary z koronawirusem to wleci jakiś wzmak (jeszcze nie zdecydowałem się jaki bo nie mam zbytnio wiedzy o CA) i może wygłuszenie.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Członkowie klubu
OK. A jakie są różnice? Na pierwszy rzut oka to tylko mid i tweeter

Midy akurat są te same, suby i tweetery są inne.


Ja u siebie pod CCC założyłem ostatnio X200BMW+EVO a na tył wrzuciłem CO80BMW EVO.

Na razie bez wzmaka, różnica gigantyczna. Jak skończą się te czary z koronawirusem to wleci jakiś wzmak (jeszcze nie zdecydowałem się jaki bo nie mam zbytnio wiedzy o CA) i może wygłuszenie.

 

mam nadzieje,ze nie Kujon z syndy...

Tak czy siak, w serii E, kupujesz zestaw alpine upgrade, lepszy wzmak(nie wiem jakie masz audio seryjnie) zostawiasz wzmaka który ma naniesione parametry TWOJEGO AUTA, W SŁUPKI, jak masz oczywiscie dajesz ifs focal, wzmaka alpine upgrades bmw a pod siedzenia woofery, w zaleznosci jaka muze lubisz

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Moderatorzy

Panowie, pytanie. Jak poprawić audio w e91 bez jakichś kolosalnych inwestycji ?

Opiszę może jak sprawa wygląda:


- e91 lci 2011, navi business, zwykłe audio nawet nie hifi

- dołożone tweetery z logic 7

- głośniki w drzwiach wymienione na logic 7

- cała reszta bez zmian


Po wymianie dźwięk trochę się poprawił ale szału nie ma, czy da się wpiąć jakiś mały wzmacniacz pomiędzy radio a głośniki bez grubszej rzeźby? Czytałem o jakichś quadlockach itp, może komuś chce się to wytłumaczyć? Albo pomóc na Podkarpaciu? Jestem laikiem a ostatnie przygody z CA miałem wymieniając radio w Seacie Ibiza :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sensowny zabieg to wymiana wszystkich głośników na L7 i wrzucenie tweetow na przód i tył - łącznie 11 głośników. U mnie na radiu prof Czech gra bardzo dobrze i to chyba najtańsze i najlepsze rozwiązanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup wszystkie jak się uda, bo często całe zestawy są oferowane i to chyba wychodzi taniej.

Wymieniłem w drzwiach - 4 szt, pod siedzeniami - 2 szt. i dołożyłem wysokotonowe w przednich drzwiach - 2 szt.

Na razie to gra podpięte bez wzmacniacza i poprawa dźwięku jest znaczna w porównaniu do podstawowego audio.

Jeśli Ci będzie ciągle mało to potem można dołożyć wzmacniacz i wygłuszyć drzwi.

 

Miałeś ramki drzwiowe z otworami pod gwizdki czy montowałeś do zwykłych ramek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, temat o audio więc zapytam moze ktoś mi odpowie. Mam cic professional, nie gra mi prawy przedni glosnik w drzwiach, reszta gra. Gdzie ten głośnik jest podłączony? Podmienialem juz dwa inne glosniki i tez nie grają wiec pewnie gdzies jest kabel uszkodzony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Szukam osoby, która pozwoli rozwiać moje wątpliwości odnośnie podłączenia głośników z zestawu Individual (te z zieloną naklejką). Zanabyłem cały kpl wraz ze wzmacniaczem w dość okazyjnej cenie i chciałbym dokonać ich podmiany w miejsce głośników seryjnych w moim E91. Nie będę ładował głośnika z deski i tych dodatkowych które idą do podsufitki. Podobnie ma się sprawa ze wzmacniaczem - wydaje mi się, że za dużo jest 'zabawy' aby to podpiąć w pętle światłowodową, której ja nawet mogę nie mieć z racji biednej wersji Audio. Chciałbym w przyszłości zastosować 6kanałowy wzmacniacz pokroju Helix Match aby półaktywnie napędzić te głośniki.


Plan jest taki żeby włożyć

przód: 2x mid , 2x tw - dostałem do zestawu zwrotnice pasywną.

tył: 2x min, 2x tw - tutaj wiem że muszę wyciąć otwory pod wysokotonowe

bas: 2x sub 20cm


Chciałbym początkowo wrzucić tylko głośniki drzwi i tu pytanie czy wszystko podejdzie plug& play i czy stosować fabryczną zwrotnicę individual? Czy w ogóle to ruszy pod fabrycznym radiem BMW Professional? Zarówno mid jak i tweetery są 4Ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Ja rozważam przekodowanie na mojego zwykłego radia na HiFi i podpięcie jakiegoś wzmacniacza 4-kanałowego, żeby napędzić przednie głośniki w drzwiach (dołożyłem tweetery i zwrotnicę) jednym kanałem i subwoofery drugim kanałem.


Robił już ktoś coś takiego u nas na forum czy będę prekursorem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozważam przekodowanie na mojego zwykłego radia na HiFi i podpięcie jakiegoś wzmacniacza 4-kanałowego, żeby napędzić przednie głośniki w drzwiach (dołożyłem tweetery i zwrotnicę) jednym kanałem i subwoofery drugim kanałem.


Robił już ktoś coś takiego u nas na forum czy będę prekursorem? :)

 

Ja tymczasowo mam podpięty wzmacniacz 4ch Isotec Plug&Play i z głośnikami Hifi robi nadspodziewanie dobrą robotę. Sam byłem szoku ile z tego maleństwa można wyciągnąć.

Fajna sprawa bo wzmacniacz jest całkowicie plug&play i mieści się idealnie w schowku, a na upartego można by go zamontować za schowkiem.


http://i.ebayimg.com/00/s/NzY4WDEwMjQ=/z/X2AAAOSw~~dgWk~N/$_84.JPG


Jako, że go robie pełny retrofit na audio Indivudual będę go demontować i wystawie go tu na giełdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.