Skocz do zawartości

audio za rozsadne pieniadze w e90


pan_prezes_skora

Rekomendowane odpowiedzi

zabralem sie dzisiaj za ciagniecie kabli i wymontowalem glosniki z przodu i subwoofera. myslalem ze moje glosniki sa 2 omowe ale jest na nich 4 omy. czyli 6 glosnikow x 4omy.

 

jednak bmw to sa samochody z guwna przez B jak brąz. glosniki w drzwiach lepily chyba dzieci w chinach z plasteliny i naklejaly naklejki made in belgium. magnesy jakies jajowate z jednej strony odstajace o 3 mm wiecej niz z drugiej. glosnik w subowferze jest caly z platiku na dodatek sklejony z obudowa subwoofera!!! czyli nie wymienie samych glosnikow bo sie nie da.!!!!

3 letnie obudowy glosnikow rozsypuja sie jakby byly zrobioe z wafelkow ryzowych!!!!! mozna je lamac dotykajac palcem.

 

spinki, blachy, plastiki w bmw to jakis smiech, jakosc taniej chinszczyzny. auto 3 letnie i ulega rozkladowi/utlenianiu. z kazda generacja robia coraz bardziej dziurawe komdomy. trzeba szukac fakiegos chyba japonczyka albo koreanczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabralem sie dzisiaj za ciagniecie kabli i wymontowalem glosniki z przodu i subwoofera. myslalem ze moje glosniki sa 2 omowe ale jest na nich 4 omy. czyli 6 glosnikow x 4omy.

 

jednak bmw to sa samochody z guwna przez B jak brąz. glosniki w drzwiach lepily chyba dzieci w chinach z plasteliny i naklejaly naklejki made in belgium. magnesy jakies jajowate z jednej strony odstajace o 3 mm wiecej niz z drugiej. glosnik w subowferze jest caly z platiku na dodatek sklejony z obudowa subwoofera!!! czyli nie wymienie samych glosnikow bo sie nie da.!!!!

3 letnie obudowy glosnikow rozsypuja sie jakby byly zrobioe z wafelkow ryzowych!!!!! mozna je lamac dotykajac palcem.

 

spinki, blachy, plastiki w bmw to jakis smiech, jakosc taniej chinszczyzny. auto 3 letnie i ulega rozkladowi/utlenianiu. z kazda generacja robia coraz bardziej dziurawe komdomy. trzeba szukac fakiegos chyba japonczyka albo koreanczyka.

 

 

też mnie to rozbawiło, zabrałem się za wymianę głośników lecz skończyło się tylko na dołożeniu wzmacniacza i skrzyni basowej, chciałem odkręcić głośniki basowe pod fotelami a one przyklejone do obudowy :shock: :shock: :shock:

http://s5.ifotos.pl/mini/201505071_wwwwwrp.jpg http://s10.ifotos.pl/mini/received8_wwwwwhe.jpg http://s2.ifotos.pl/mini/received8_wwwwwha.jpg

trochę kluchowaty bas, ale przy odpowiednim ustawieniu gra przyjemnie :roll:

Edytowane przez schizm123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio w tym modelu jest tragiczne ale można zmienić głośniki basowe na te z wersji hifi albo logic7

głośniki w przednich drzwiach zmienić na te z logic7 i dołożyć wysokotonowe albo włożyć jakieś 10cm dwudrożne

A co najważniejsze radio Professional bo business w ogóle nie gra.

To niski koszt i na początek wystarczy :)

 

Oczywiście nadal pozostawia to wiele do życzenia ale wystarczy wkręcić autko na obroty i muzyką się nie przejmować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Panowie a z przodu mam zestaw xion200... Co moge zalozyc na tyl zeby mialo podobne parametry (srednie i wysokie w polke) w rozsadnych pieniadzach?
Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W bagazniku po prawej stronie jest taka wiazka, czy moze ktorys kabelek pasowalby do remote do wlaczania wylaczania wzmacniacza? Wertuje strony i ciezko znalezc cos, a jestem tylko na komorce...

http://s2.ifotos.pl/mini/201505201_wsppren.jpg

 

http://s2.ifotos.pl/mini/201505201_wspprww.jpg

 

akurat nad wzmacniaczem leci ta wiazka

 

Ok znalazlem, 40-41 strona, czarny kabelek od zasilania anteny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mialem zestaw stereo, czyli 6 glosnikow.

do tej pory:

1. wstawilem glosniki 80rms 4omy w drzwiach plus wysokotonowe w slupkach podlaczone do filtrów

2. wstawilem subwofery z logica pod fotele

3. w tylnych drzwiach jeszcze nie wymienilem

4. z radia podlaczylem sie do 8 kabelkow ktore szly do glosnikow (4 grube szly do subowerow i z nich do glosikow przednich, 4 szly do glosnikow w tylnych drzwiach), te 8 kabelkow podlaczylem do 4 cziinczy w wzmacniaczu 4 x50rms 4 omy do low.

5. podlaczylem do wzmacniacza glosniki w przednich drzwiach ( po 2 kanaly) i 2 kanaly do subwoferow pod siedzeniami.

6. zakodowalem w CAS $676 , powinienem jescze w innych ecu ale nie wiem w jakich. na jakims forum mialem liste ecu ale zadnego u mnie nie znalazlem. po przekodowaniu na S676 glosnosc muzyki bez wzmacniacza sie zmniejszyla.

 

efekt:/problem

1. dzwiek jest jakby znieksztalcony, za duzo basu, nawet jak sie zmniejszy bas to jest znieksztalcony.

2. grajac glosniej przy mocniejszych basach wchodza w wibracje plastikowe nakladki na progi z zewnatrz. generalnie tak jakby cala podloga w aucie wibrowala i miala sie rozleciec

3. glosnosc z prawych glosnikow w drzwiach jest wieksza niz w lewych (dodam, ze w prawych drzwiach wymienilem cale kable do glosnikow na grube, w lewych poszedlem na latwizne nie chciialo mi sie ciagnac kabli po calej dlugosci i sie wpielem w orginalne kable (ciensze). czy ma wplyw srednica kabla na glosnosc przy 80 rms?, czy te fabryczne sa za cienkie z zestawu stereo, zeby przeniesc 80 rms?

4. przy max ustawieniu radia jest tak glosno ze nie da sie wytrzymac. niestety nie przeklada sie to na jakosc muzyki.

 

pzdr!!

 

sorry

do czego jest ten glosnik nad stopami nad pedalem hamulca?

przekodowalem jescze raz cale auto $676 i dudnienie ustało, lecz jakosc jest daleka od ideału, lapie jakies szumy ale to wina chyba wzmacniacza, czekam na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wreszcie podlaczylem:

4 glosniki 13cm z tweterami 80rms i 2 subwofery z logica7, do tego wzmacniacz 6 kanalowy rodek 680N 6x90rms, do tego najtansze kable rca.

wynik, gra jeszcze nie poustawialem wszystkich filtrow i opóznien dla subwoferow musze instrukcje od wzmacniacza przeczytac.

 

nie ma zadnych zaklucen i nawet daje, czyli chyba nie trzeba wzmacniacza, ktory obsluguje Differential-Balanced Inputs, bo ten rodek na pewno tego nie obsuguje, chociaz jak wsadzilem rocford fosgate to nie dalo sie sluchac bo byly zaklucenia i dziwek znieksztalcony. niestety wzmacniacz rodek jest bardzo duzy nie ma gdzie go wsadzic w kombi. dlatego na 99% bede musial kupic inny. w tym rodku mozna plynie zmieniac V dla kazdego sygnalu, ustawilem na oko 5-6 volt, jak na 9V to bylo za cicho.

 

 

w przyszlym tygodniu jak bede mial czas to podlacze u kumpla zapco C2K pod 4 kanaly, jl audio JL Audio 300/4 dwie sztuki, xd 600/6 i ma jeszcze jakiegos jx 4 kanalowego.

wybiore ktory najlepiej mozna zabudowac:

jl audio 300/4 pasuje na styk w lewej czesci bagaznika tam gdzie jest wzmacniacz hifi niestety trzeba wsadzic 2 sztuki i jest ciasno - mialbym 8 kanalow i 2 bym zmostkowal na suba w bagazniku. zapco chyba nie wejdzie, xd 600/6 pasuje idealnie, ale to wzmacniacz cyfrowy i kumpel odradza, podobno dziek jest gorszy od tych analogowych. przewody rca kupie jakies lepsze.

przy wyborze jeszcze bedzie grala istotna role cena wzmacniacza.

 

remote pociage z pina nr 13 w radiu. na razie do testow robilem mostek z plusa.

 

 

bylem u kumpla, zapco odpada za duzy tylko ma 4 kanaly i musialbym podlaczyc jeszcze jeden nawet nie testowalem,odpada.

jl audio 300/4 uzywane 2 sztuki podlaczylem pod 4 kanaly i to jest to, ale nie mam gdzie drugiego wsadzic.

xd 600/6, cyfrowy na 6 kanalow gra chyba lepiej od jl audio 300/4, nie grzeje sie jak inne, na rocfordzie fosgate po 10 min mozna bylo jajka smazyc. dziwek czysty dynamiczny pomimo malej mocy 6 razy 75w rms.

jx nie podlanczalem, wymiarami taki jest jak 300/4 i podobno gorzej gra.

 

rodek 680n vs. xd 600/6, roznica jak dla mnie jest ogromna jesli chodzi o jakosc muzyki. niby rodek ma wiecej mocy ale xd jakby glosniej gral, czysciej i do tego wyrazniej slychac wszystko, no i wymiary xd jest 3 razy mniejszy i 2 razy lzejszy do tego sie wogole nie grzeje.

 

biore xd 600/6.

potrzebuje jeszcze go zamontowac w bagazniku po lewej stronie, bede potrzebowal aluminiowa blache albo jakis stelarz.

 

koszty całkowite przerobki audio tak z glowy, bo juz to troche trwa:

 

1. głosniki 4 szt 13cm z tweterami firmy ranibow w drzwi nowe z przeceny z 900zł na 220zł.

2. uzywane subwofery od logica 400zl,

3. kable rca 100zl

4. kable glosnikowe i zasilajace, konektory koszulki itp 120zl

5. srubki plyta mdf 50zl

6. wzmacniacz nowy z przeceny 1200zl

3. maty stp i pianka 300zl

 

RAZEM 2390zł plus masa roboty. moglem oszczedzic na wzmacniaczu 400zł ale kosztem miejsca w bagazniku montujac 2 razy 300/4.

 

drugi raz bym sie nie podjal takiej przerobki, nigdy w zyciu, dlatego stanowczo odradzam wszystkim przerobki na nie OEM. gdybym to wiedzial wczesniej, to bym dorzucil ten 1000zl dal do jakiejgos warsztatu i zamontowal logica7, zestaw do kombi pewnie kosztuje cos kolo 2500-3000zł z czesciami i robocizna z 600 zł.

a tak a propo chinszczyzny, niby te wzmacniacze amerykanskie a na kazdym jest napisane made in china :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Chcialbym poruszyc temat upgradu audio ze standardowego - stereo na logic 7.

Zgodnie ze schematami, system stereo posiada 6 glosnikow a logic 7 - 13 glosnikow (?).

 

http://musicarnw.com/wp-content/uploads/2012/01/BMW-e92-stock-Stereo2.png

http://musicarnw.com/wp-content/uploads/2012/01/BMW-e90-stock-Premium.png

 

Dodatkowe glosniki w logic7 wzgledem systemu stereo znajduja sie:

- po bokach drzwi tzw. "przednie tweetery" (2x)

- w tylnych drzwiach (2x)

- za panelem nawigacji z przodu (1x)

- z tylu auta , "tylne tweetery" (2x)

 

Mam w zwiazku z tym pare pytan, niektore moze amatorskie - ale chcialbym sie dowiedziec czy istnieje mozliwosc pelnoprawnego upgradu do systemu L7 przed zakupem auta.

 

1. O ile z montazem przednich tweeterow nie ma problemu, to jak wyglada sprawa tylnych?

2. Jak wyglada sprawa montazu glosnikow w tylnych drzwiach? Czy sa tam poprowadzone kable, czy jest tam miejsce na glosniki?

3. Czy istnieje w ogole mozliwosc montazu glosnika znajdujacego sie przy panelu nawigacji?

4. Czy dolozenie wzmacniacza wymaga jakis specjalnych zabiegow?

 

Przepraszam za brak PL znakow.

 

 

 

1. Na tylnej polce możesz wyciąć dziurę na tweetery obok głośników średnio-tonowych (mocowanie na 2 blaszki), ew kupić półkę (efekt będzie ten sam)

2. Nie ma kabli. W kostce która znajduje sie na złączeniu słupek/osłona (z przewodami do drzwi) trzeba dołożyć piny i przeprowadzić kable (mało przyjemne zajęcie, ale spokojnie do zrobienia). Miejsca nie ma, trzeba je wyciąć (zarys otworu jest wytłoczony na boczku) na rozmiar umożliwiający wpięcie ramki (takiej jak w drzwiach przednich). Następnie przyklejamy dystanse i do nich montujemy głośniki. Alternatywa jest kupienie boczków z mocowaniami.

3.Jeśli masz na myśli "centralny" to nie ma z tym najmniejszego problemu. Mocowanie jest gotowe, należy tylko zmienić osłonę, na tę z ramką na głośnik (aso -120zł)

4. Należy przeprowadzić wiązkę, podpiąć zasilanie (jeśli bezpośrednio z aku. to do tego własny bezpiecznik 30A). Przepiąć światłowody w pętli (pod lewym oparciem na tylnym błotniku) - jeśli masz auto z gotową instalacją (np na zmieniarkę). Zakodować auto ( VO 677)

 

Całość prac to min. 3-4dni. Warto, ponieważ różnica pomiędzy system stereo a L7 jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Posiadam kilka pytań odnośnie wymiany podstawowego audio, na sprzęt Logic7. Z góry zaznaczam, że używałem szukajki, ten temat też studiowałem, jednak nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.

 

Pacjent to e92 2007r z radiem profesional. Chciałbym zamontować kompletny zestaw Logic7 wraz z wymianą tylnej półki, jednak czy będzie to możliwe gdy nie posiadam navi? Na alledrogo można znaleźć w miarę kompletne zestawy Logic'a za ok 2k zł z wiązką ale bez tylnej półki. Tutaj kolejne być może głupie pytanie, ale czy tylna półka z e90 pasuje także do e92? Zależy mi na takiej z roletą elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Możesz zainstalować system Logic7 w połączeniu z radiem Professional. Warunek konieczny to odpowiednia wersja radia ze złączem typu MOST.

Osiągniesz pełną funkcjonalność zestawu L7 włącznie z korektorem parametrycznym i trybem surround.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zainstalować system Logic7 w połączeniu z radiem Professional. Warunek konieczny to odpowiednia wersja radia ze złączem typu MOST.

Osiągniesz pełną funkcjonalność zestawu L7 włącznie z korektorem parametrycznym i trybem surround.

 

Dzięki prmax!

 

To w takim razie dalsze pytania zółtodzioba :)

 

Czy korektor parametryczny wchodzi w skład ori radia profesional, czy jest to osobne urządzenie, które trzeba znależć/podłączyć/dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Vince!

 

Czyli nic nie muszę dokupować, tylko odpowiednio zestroić/zakodować cały sprzęt, dobrze myślę?

 

Pytanie jeszcze odnośnie wersji radia ze złączem MOST. Wyjąłem wczoraj moje radyjko no i właśnie, pooglądałem sobie i włożyłem z powrotem bo co więcej mogłem zrobić :D Jak rozpoznam czy mam w/w złącze czy nie, jak ono wygląda?

zdjęcie tyłu radia

http://fotowrzut.pl/JR5D76MZ1U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Vince!

 

Czyli nic nie muszę dokupować, tylko odpowiednio zestroić/zakodować cały sprzęt, dobrze myślę?

 

Pytanie jeszcze odnośnie wersji radia ze złączem MOST. Wyjąłem wczoraj moje radyjko no i właśnie, pooglądałem sobie i włożyłem z powrotem bo co więcej mogłem zrobić :D Jak rozpoznam czy mam w/w złącze czy nie, jak ono wygląda?

zdjęcie tyłu radia

http://fotowrzut.pl/JR5D76MZ1U

 

Że zdjęcia wynik że masz złącze MOST (pod bezpiecznikiem).

Jeśli masz MULFa (bluetooh), bądź zmieniarkę, bądź opcję instalacji pod zmieniarkę, to światłowód masz poprowadzony do bagażnika.

Możesz sie upewnić, sprawdzając czy do radia do wtyczek (tych pod bezpiecznikiem) podłączone są światłowody - jeden zielony drugi w czarnym peszlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.